[Is200] Swap licznikow od nowego IS

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: maxkow »

Przegladajac ostanio neta znalazlem taki filmik w ktorym nastepuje swap na liczniki od nowego is

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9Dd1T9DG ... re=related[/youtube]
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: klexus »

o kurde ale cudo pięknie to wyszło mają ludzie talent, no chłopaki brać przykład bo jest fest grubaśno
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: tomekb »

no chyba zaczne szukac licznikow od is250 ciekawe czy jest gdzies dokladny manual jak to zrobic
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: Travis »

o Bożena! :O już wiem co będę chciał zrobić gdy kupie mojego is'a! :D wygląda to świetnie :) :omg:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

Zaje...te rozwiązanie.Nie mogę się przyzwyczaić do układu i wyglądu mojego licznika.To jest to czego bym chciał.Znam się troche na elektronice w toyotach i z pomocą kogoś z forum na pewno uda się to przerobić
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: Narf »

drogi taki swap...
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: lukas78 »

Efekt niesamowity - mocno odmładzający - też coś takiego bym chętnie widział w swoim IS ;) - chociaż oryginał też mi się bardzo podoba.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

Narf pisze:drogi taki swap...
Nic co dobre nie bedzie tanie,ale efekt....Na pewno skusze się na ten lub podobny mu licznik bo obecnego po prostu nie trawię.Odczyt prędkości i obrotów jest dla mnie nienaturalnie rozwiązany.Zbyt ciasno wszystko skupione i kiepsko opisane,dlatego te nowe liczniki sa jak najbardziej zachęcające.Jak ktoś znajdzie na aledrogo taki licznik to proszę o info,kupie i zacznę rozgryzac problem.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: maxkow »

Licznik sa tanie prosze bardzo 200zl , jest to tanizna bo tego nikt nie chce.

http://allegro.pl/lexus-is250-is-250-ze ... 12505.html

Tu potrzebny jest elektryk/elektronik zeby to ogarnac.

Jak tak sie przygladam to nawet licznik konturowo jest dosyc podobny :fiu:
Obrazek
przygladajac sie uwaznie zobaczymy na filmiku (ok 57sek, najlepiej widac) ze licznik od nowego iS jest troche wiekszy na szerokosc i trzeba go umocowac za ramka , ale miesci sie miedzy ramka wew. a zew. licznikow na wysokosc powinno byc OK moze małe doszlifowanie .
, ale nie oklamujmy sie licznik i jego wpasowanie w miejsce orginalnego licznika z IS to na moje ok 40% sukcesu , nie mniej filmik pokazujacy nam swap pokazuje ze te 60% idzie osiagnac.

No to czekamy na chetnego do swapa ?? I opublikowanie info w dziale'' zrób to sam'' na moje przeróbka jest dosyc skomplikowana wiec i tak nie sadze zeby było duzo osob chetnych , o ile chociaż jedna osoba zrobi taki swap , mysle ze same części nie powinny kosztowac wiecej jak 300-400zl reszta to inwencja tworcza i robocizna.

To moze zamiast debatowac to pomóżmy komus kto jest chetny na taki swap.

Jak ktos ma schemat orginalnych licznikow do IS 1 gen to prosze o dodanie ich w tym temacie , i to samo dotyczy sie licznikow od nowego IS zobaczymy jakie sa roznice.

Zacznijmy od tego ze najlepsze chyba beda zegary od IS250 licznik od obrotomierza ma chyba taka sama skale co w IS200 1 gen .
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Swap licznikow od nowego IS

Post autor: carinus »

Licznik już kupiony,czekam teraz na przesyłkę.Jeżeli ktoś dysponuje scanami instalacji z nowego IS-a to proszę o podesłanie.Teraz jestem w domu i nie za bardzo mam czas na szukanie.W styczniu będę w pracy i wtedy popołudniami zabieram się za robienie schematu połączeń.Przerabiałem już niejednokrotnie instalacje w toyotach ze zmianą ECU i w tym przypadku może się też uda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości