Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: kolunio »

Witam
Poszukuje dobrego i sprawdzonego warsztatu ze slaska gdzie będę mógł wymienić olej w skrzyni biegów automatycznej bez wciskania kitu ze filtra się nie wymienia :)
Myślę zrobić to wymiana statyczna ile potrzeba oleju do takiej wymiany i jaki zakupić nsjlepszy olej, revenol t-IV będzie ok?
Jaka uczciwa kwota za taka wymianę? ;) Dodatkowo mam pytanie odnośnie sprawdzenia poziomu oleju.....
Wyciągam ta miarkę na zapalonym silniku na zimnym czy też już zagrzanym?Widzę ze sa tam 3 nacięcia na bagnecie i pisze hot czyli najlepiej sprawdzić na gorącym i poziom oleju powinien być między tym 2 i 3 nacieciem? :)
Pierwsze auto z automatem i dlatego pytam :)
Pozdr
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: krzywydg »

jedź do Toyoty kup sobie 3 lity oleju za 30zl za litr. kup filtr za 50zł uszczelkę za 10zł, podjedź sobie na kanał i zmień sam. zaoszczędzisz 300zł. Sprawdza sie na włączonym silniku na P. Gorący olej będzie dopiero po przejechaniu co najmniej 30km także nie stój i nie czekaj aż Ci sie na postoju zagrzeje ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: kolunio »

Z cekawosci napisalem do toyoty ile by kosztowala taka wymiana....
Dostalem odpowiedz ze 1052,00 w tym Smog olejowy 530,38 zl brutto olej atf 2,4 litra 72.00 zl brutto robocizna 450.00 zl brutto :szok: :bye:
Ladnie sie cenia...ten smog to mam rozumiec filtr oleju?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Yarecki »

kolunio pisze:Z cekawosci napisalem do toyoty ile by kosztowala taka wymiana....
Dostalem odpowiedz ze 1052,00 w tym Smog olejowy 530,38 zl brutto olej atf 2,4 litra 72.00 zl brutto robocizna 450.00 zl brutto :szok: :bye:
Ladnie sie cenia...ten smog to mam rozumiec filtr oleju?
300-450zł za wymiane która trwa 30min to jakies nieporozumienie.
Uszczelka najlepsza jest płynna na innej będzie lecieć na 99% bo pokrywa nigdy idealnie prosta nie bedzie.
Filtr kupisz za 50-120zł bez problemu.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Picakus »

Yarecki pisze:
kolunio pisze:Z cekawosci napisalem do toyoty ile by kosztowala taka wymiana....
Dostalem odpowiedz ze 1052,00 w tym Smog olejowy 530,38 zl brutto olej atf 2,4 litra 72.00 zl brutto robocizna 450.00 zl brutto :szok: :bye:
Ladnie sie cenia...ten smog to mam rozumiec filtr oleju?
300-450zł za wymiane która trwa 30min to jakies nieporozumienie.
Uszczelka najlepsza jest płynna na innej będzie lecieć na 99% bo pokrywa nigdy idealnie prosta nie bedzie.
Filtr kupisz za 50-120zł bez problemu.
Jeszcze, żeby cały olej na pare razy przetoczyli, a nie zrobili jedną wymiane statyczną...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Yarecki »

Picakus pisze:
Yarecki pisze:
kolunio pisze:Z cekawosci napisalem do toyoty ile by kosztowala taka wymiana....
Dostalem odpowiedz ze 1052,00 w tym Smog olejowy 530,38 zl brutto olej atf 2,4 litra 72.00 zl brutto robocizna 450.00 zl brutto :szok: :bye:
Ladnie sie cenia...ten smog to mam rozumiec filtr oleju?
300-450zł za wymiane która trwa 30min to jakies nieporozumienie.
Uszczelka najlepsza jest płynna na innej będzie lecieć na 99% bo pokrywa nigdy idealnie prosta nie bedzie.
Filtr kupisz za 50-120zł bez problemu.
Jeszcze, żeby cały olej na pare razy przetoczyli, a nie zrobili jedną wymiane statyczną...
Nie przesadzałbym z tą wymianą dynamiczną.
Mocno wertowałem temat przed wymianą u siebie i okazuje się, że wiele znanych i uznanych zakładów nie chce tego robic chyba, że na odpowiedzialność klienta.
Sporo skrzynek im padło po gwałtownym wypłukaniu "osadów" a nigdy nie wiemy w jakim "stanie zasyfienia" jest skrzynia.
Co innego jak auto mamy od nowowści i zawsze robimy taka wymianę.
Odpuściłem wymieniem statycznie i po kłopocie.
Sporo ludzi pisze o dynamicznej wymianie, a w życiu tego nie robili, ja wolałem nie brać takiego problemu na klatę.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Picakus »

Yarecki pisze:Nie przesadzałbym z tą wymianą dynamiczną.
Mocno wertowałem temat przed wymianą u siebie i okazuje się, że wiele znanych i uznanych zakładów nie chce tego robic chyba, że na odpowiedzialność klienta.
Sporo skrzynek im padło po gwałtownym wypłukaniu "osadów" a nigdy nie wiemy w jakim "stanie zasyfienia" jest skrzynia.
Co innego jak auto mamy od nowowści i zawsze robimy taka wymianę.
Odpuściłem wymieniem statycznie i po kłopocie.
Sporo ludzi pisze o dynamicznej wymianie, a w życiu tego nie robili, ja wolałem nie brać takiego problemu na klatę.
Ja myślałem o kilkukrotnej wymianie statycznej, tak aby jak najmniejszy procent starego oleju pozostał w skrzyni. ;)
Też nie popieram wymiany dynamicznej, z powodów które już wymieniłeś.
Pod tym linkiem jest wyszczególnione jaki procent starego oleju zostanie po danej liczbie wymian statycznych.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: passat1978 »

krzywydg pisze:jedź do Toyoty kup sobie 3 lity oleju za 30zl za litr. kup filtr za 50zł uszczelkę za 10zł, podjedź sobie na kanał i zmień sam. zaoszczędzisz 300zł. Sprawdza sie na włączonym silniku na P. Gorący olej będzie dopiero po przejechaniu co najmniej 30km także nie stój i nie czekaj aż Ci sie na postoju zagrzeje ;)
jak napisał Krzywydg tak bym zrobił. w Lex wymieniałem tylko raz i stwierdzam że jest to banalnie proste, z jednym zastrzeżeniem trzeba sprawdzać ile oleju się spuściło z skrzyni i jeśli nie miało się wycieków to tyle samo zalać. W drugim aucie robię to od 10 lat gdzie koszt całkowity sięga ok 120zł z 3l oleju dextron II lub III i z skrzynią nie ma problemu pomimo to że ma nahulane ok 600k a silnik wstawiłem latem trzeci.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: passat1978 »

Picakus pisze: Pod tym linkiem jest wyszczególnione jaki procent starego oleju zostanie po danej liczbie wymian statycznych.
co do powyższego linku to by się zgadało tylko dlatego ze w misce olejowej zostaje sporo oleju jeśli go spuszczamy korkiem a nie zdejmujemy miski z skrzyni. I moim skromnym zdaniem szkoda kasy na taką wymianę jeżeli wymieniamy olej w skrzyni co 50 - 60 k.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: Yarecki »

passat1978 pisze:
krzywydg pisze:jedź do Toyoty kup sobie 3 lity oleju za 30zl za litr. kup filtr za 50zł uszczelkę za 10zł, podjedź sobie na kanał i zmień sam. zaoszczędzisz 300zł. Sprawdza sie na włączonym silniku na P. Gorący olej będzie dopiero po przejechaniu co najmniej 30km także nie stój i nie czekaj aż Ci sie na postoju zagrzeje ;)
jak napisał Krzywydg tak bym zrobił. w Lex wymieniałem tylko raz i stwierdzam że jest to banalnie proste, z jednym zastrzeżeniem trzeba sprawdzać ile oleju się spuściło z skrzyni i jeśli nie miało się wycieków to tyle samo zalać. W drugim aucie robię to od 10 lat gdzie koszt całkowity sięga ok 120zł z 3l oleju dextron II lub III i z skrzynią nie ma problemu pomimo to że ma nahulane ok 600k a silnik wstawiłem latem trzeci.
A ja bym, nie zwracał uwagi na to ile zlałem, bo skąd wiadomo czy stan był ok - choć to można też sprawdzić przed spuszczeniem.
Należy zalać ze 2-2,5l ( po wymianie, filtra ) odpalić auto, na postoju dać kilka razy D-R, R-D, później P i następnie nie gasząc auta zalewać do stanu na bagnecie i po temacie.
Później po pełnym nagrzaniu sprawdzić jeszcze raz stan w ten sam sposób jeśli deko brakuje to dolać i cieszyć się jazdą ;)
Cała filozofia.
Ważne że auto ma być na chodzie bo właśnie pseudo fachowcy myślą, że skrzynia to silnik i sprawdzają stan na nie odpalonym aucie co skutkuje tym, że oleju jest za mało i po pewnym czasie skrzynia pada.
60% skrzyń zarżniętych jest właśnie przez zbyt niski stan oleju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości