Buczenie IS 220 D

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: LinkPL »

Poznaj Stachu po zapachu ... jedź do 3 mechaników, bo jeden może się mylić ...
How far We can go ...
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: turmoll »

w vectra C, objawy padającego koła DM to:
- silnik włączony, zimny, luz - słychać metaliczny stukot
- silnik włączony, luz, wciskając wolno sprzęgło i wyciskając 'w połowie' słychać szum, delikatne stukanie, czuć wibracje na nie wyzywamy na forum
- luz, wyłączasz silnik - trzęsie budą

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
ice222
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2013, o 22:22
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Międzyrzec podlaski
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: ice222 »

turmoll pisze:w vectra C, objawy padającego koła DM to:
- silnik włączony, zimny, luz - słychać metaliczny stukot
- silnik włączony, luz, wciskając wolno sprzęgło i wyciskając 'w połowie' słychać szum, delikatne stukanie, czuć wibracje na nie wyzywamy na forum
- luz, wyłączasz silnik - trzęsie budą

/turmoll
żadnych z tych objawów u mnie nie ma.
Zastanawiam się czy wtryski jeszcze czasem może się nie kończą i stąd buczenie i zmiana charakterystyki pracy silnika.
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: turmoll »

Hej,

żeby nie wróżyć z fusów, to najlepiej byłoby podłączyć się pod komputer (może ktoś z forum mieszkający w pobliży ma kabel)

Ewentualnie, podjedz do jakiegoś salonu toyoty, podłącz auto pod kompa (w oplu w waw to kosztuje 150 pln) i kolesie powinni Ci podać diagnozę.

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: Yarecki »

turmoll pisze:Hej,

żeby nie wróżyć z fusów, to najlepiej byłoby podłączyć się pod komputer (może ktoś z forum mieszkający w pobliży ma kabel)

Ewentualnie, podjedz do jakiegoś salonu toyoty, podłącz auto pod kompa (w oplu w waw to kosztuje 150 pln) i kolesie powinni Ci podać diagnozę.

/turmoll
Jednokrotne wpięcie się w kompa, może ale nie musi wskazać na nieprawidłowość.
Wystarczy, że nie ma błędu żadnego w tym oczekującego i już powiedzą, że jest ok i jesteś o 150zł lżejszy :biggrin2:
ice222
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2013, o 22:22
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Międzyrzec podlaski
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: ice222 »

A więc dziś postanowiłem się wsłuchać długo i dokładnie i tak :

Po odpaleniu silnika słychać buczenie jak z dziurawego wydechu, nawet nie otwierając maski a przystawiając tylko ucho do atrapy słychać - buczenie dochodzi z przodu auta okolice wentylatorów, przód silnika , lewa strona - alternator , turbina.
Podczas jazdy słychać to również w aucie.
I teraz najwazniejsze - auto postało z 10 minut na luzie coś pstryknęło, obroty lekko jakby zafalowały i się ustatkowały i szum zniknął.
I tak do kolejnego wystudzenia silnika.
Macie moze jakiś pomysł bo już głupi jestem.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: LinkPL »

Słuchaj jak się rozleci to będzie wiadomo co ... podjedź do majstra który ma stetoskop i wtedy coś osłucha ... a gadanie, że dźwięk pochodzi z przodu i prawej czy z lewej strony ... w komorze silnika dźwięki odbijają się z każdej strony ...

Nie truj sobie życia za bardzo, tylko jedź do majstra ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

Witam. Jestem nowy na tym zacnym forum. Mam identyczny objaw buczenia w swoim lexusie. Jak jest zimniej na zewnątrz wydaje się bardziej. Jak jest cieplej albo silnik się rozgrzeje wydaje się troszkę mniej. Buczenie bardziej uciążliwe na niskich obrotach tj. 1500-2200 obrotów. Czy możliwe jest aby nie domykał się lub nieraz zacinał EGR bez wyskakiwania błędów czy też coś innego? Pomóżcie bo mi już ręce opadają z tym autem.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: carsik »

ice222 pisze:A więc dziś postanowiłem się wsłuchać długo i dokładnie i tak :

Po odpaleniu silnika słychać buczenie jak z dziurawego wydechu, nawet nie otwierając maski a przystawiając tylko ucho do atrapy słychać - buczenie dochodzi z przodu auta okolice wentylatorów, przód silnika , lewa strona - alternator , turbina.
Podczas jazdy słychać to również w aucie.
I teraz najwazniejsze - auto postało z 10 minut na luzie coś pstryknęło, obroty lekko jakby zafalowały i się ustatkowały i szum zniknął.
I tak do kolejnego wystudzenia silnika.
Macie moze jakiś pomysł bo już głupi jestem.
a masz może webasto?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

Mam. Bywa czasami tak, że jadę i w środku w miarę cicho a po chwili zaryczy jak ze starego chrapliwego puzona po czym się wycisza ale buczenie już co prawda wiele cichsze ale zostaje. Webasto mam chociaż właściwie go chyba nie używam, mówię chyba bo jest jakiś przycisk z lewej strony którym się go uruchamia ale nie wiem czy ono też nie ma się jakoś uruchamiać automatycznie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość