lampy angielskie a europejskie

Problemy dotyczące modelu IS
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

lampy angielskie a europejskie

Post autor: kfiatq »

Witam, mam chyba lewą lampę z anglika bo ewidentnie świeci za wysoko i nie jest to kwestia regulacji, poprosiłem sprzedającego z allegro o fotke klosza niby na 100% wersji europejskiej i odziwo strzałeczki są w tą samą strone co u mnie tylko że są trzy a ja mam dwie skierowane na zewnątrz auta. Pytanie czy ta z aukcji może być na europe i mieć strzałeczki w lewo? Jak macie u siebie?
Załączniki
europa.JPG
niby europejska z aukcji
(82.66 KiB) Pobrany 1815 razy
moja.jpg
moja lampa, świeci jak z anglika
(127.95 KiB) Pobrany 1815 razy
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: luxus »

ale chodzi o ta strzłeczkę u góry która jest tylko na jednej lampie ze zdjęc...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: krzywydg »

nie poznasz kolego po koszu bo na calej lampie uk i euro sa takie same oznaczenia
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: kfiatq »

właśnie ponoć po to są te strzałeczki żeby odróżnić angliki od europejskich, na innych forach wyczytałem że powinny być w prawo, tak jest np w VW
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: dead_beat »

Ja bym się tym nie sugerował, bo jedyną różnicą, pomiędzy lampami są odbłyśniki, reszta jest identyczna. Zmienia się kierunek światła prawo lewo, nie wysokość.
Jak chcesz, żeby świeciła niżej, zdemontuj lampę, niedaleko silniczka od regulacji będziesz miał śrubę, która reguluje odbłyśnik - chyba klucz 10.
Wkręć śrubę ze 3 obroty, zamontuj lampę i zobacz czy wystarczy.
Jak będziesz ją wykręcał, będzie świeciła wyżej.
Pozdro
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: luxus »

Powtarzam jeszcze raz lampa na górnym zdjęciu moim zdaniem jest od angola...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: maniek_ls400 »

dead_beat pisze:Ja bym się tym nie sugerował, bo jedyną różnicą, pomiędzy lampami są odbłyśniki, reszta jest identyczna. Zmienia się kierunek światła prawo lewo, nie wysokość.
Jak chcesz, żeby świeciła niżej, zdemontuj lampę, niedaleko silniczka od regulacji będziesz miał śrubę, która reguluje odbłyśnik - chyba klucz 10.
Wkręć śrubę ze 3 obroty, zamontuj lampę i zobacz czy wystarczy.
Jak będziesz ją wykręcał, będzie świeciła wyżej.
Pozdro
No i w odbłyśniku jest cały problem -wiązka światła bedzie miała w angolu wznios po lewej stronie a w UE po prawej i tego nie wyeliminujesz nawet opuszczając światła. Jedyne co można zrobić to z dwóch lamp złożyć jedną czyli do lampy UK przerzucić odbłyśnik z EU (pasują przynajmniej w LSie) - warunek - klosze muszą być gładkie bez 'frezów'.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, o 12:38 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: krzywydg »

Zgodzę sie z mańkiem, bo sam chciałem kiedyś przerobić lampy z GS mk2 i niestety bez europejskiego odbłyśnika nie da sie tego zrobić. Gdyby była soczewka nie było by najmniejszego problemy, ale niestety....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: dead_beat »

maniek_ls400 pisze:
dead_beat pisze:Ja bym się tym nie sugerował, bo jedyną różnicą, pomiędzy lampami są odbłyśniki, reszta jest identyczna. Zmienia się kierunek światła prawo lewo, nie wysokość.
Jak chcesz, żeby świeciła niżej, zdemontuj lampę, niedaleko silniczka od regulacji będziesz miał śrubę, która reguluje odbłyśnik - chyba klucz 10.
Wkręć śrubę ze 3 obroty, zamontuj lampę i zobacz czy wystarczy.
Jak będziesz ją wykręcał, będzie świeciła wyżej.
Pozdro
No i w odbłyśniku jest cały problem -wiązka światła bedzie miała w angolu wznios po lewej stronie a w UE po prawej i tego nie wyeliminujesz nawet opuszczając światła. Jedyne co można zrobić to z dwóch lamp złożyć jedną czyli do lampy UK przerzucić odbłyśnik z EU (pasują przynajmniej w LSie) - warunek - klosze muszą być gładkie bez 'frezów'.

Dokładnie, bo ja zrobiłem tak u siebie. Angola najlepiej rozpoznać po świetle ścianie w nocy - ja sobie np tak sam ustawiam światła po przeglądzie bo mi zawsze obniżą, zdecydowanie za nisko a i tak nikomu nie przeszkadzam jak sobie podniosę.
kfiatq
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 16:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: lampy angielskie a europejskie

Post autor: kfiatq »

zrobiłem mały test przy ścianie i okazało się że lewą lampe mam ok ale prawa jest z angola, co gorsze nigdzie nie idzie takiej kupić na aukcjach są przeważnie lewe i to z uk, może ma ktoś na sprzedaż prawą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości