kabel diagnotyczny obd 2 Is 200

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: kabel diagnotyczny obd 2 Is 200

Post autor: Travis »

Travis pisze:Nie chce zakładać nowego tematu. Jaki polecicie program diagnostyczny do lexusa?
Pozwolę sobie odpowiedzieć na własne pytanie. Być może komuś moja odpowiedź się przyda.

Programy łatwe w obsłudze i działające z kabelkiem elm 327 to Easy OBDII oraz ScanTool.

Kabelek kupiłem za 30zł na allegro i działa, ale chwilę trzeba było poświęcić na grzebaniu w windowsie żeby zatrybił.

Standardowa procedura to podpinamy kabelek do kompa i win sam powinien znaleźć i zainstalować sterowniki.
Po instalacji idziemy do Panel Sterowania---> Sprzęt i dźwięk ---> Urządzenia i Drukarki tu nam wyskoczą drukarki faxy i inne pierdoły a na dole okna będzie zakładka nieokreślone "Prolific USB to Seriall comm port".
Klikamy na niego prawym klawiszem i wybieramy "Właściwości"
Otworzy nam się okienko i z pośród kart wybieramy "sprzęt" i klikamy na "Właściwości"
Otworzy nam się kolejna karta i klikamy na "Zmień ustawienia"
Wyskoczy nam kolejne okienko a z pośród zakładek wybieramy "ustawienia portu"
"Liczbę bitów na sekundę" ustawiamy na 38400, resztę zostawiamy jak jest i klikamy na przycisk "zaawansowane"
"bufor odbioru" dajemy na 1
"bufor transmisji" też na 1
"Numer portu COM" ustawiamy na najniższy dostępny, najlepiej do 1 do 6. wszystko zatwierdzamy "ok" i zamykamy.

Odpalamy program i w programie ustawiamy nr COM w moim przypadku 1 i wszystko śmiga jak trzeba.

Mam nadzieję że u innych osób które mają problem z kablem to pomoże.

Pozdo
EmilM
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, o 14:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: kabel diagnotyczny obd 2 Is 200

Post autor: EmilM »

Witam wszystkich forumowiczów. Nie znalazłem intersujacego mnie tamtu na forum, a nie chciałem zakładać kolejnego co by nie robic bałaganu wiec stwierdziłem, ze napiszę tutaj. Jestem posiadaczem isa300 z 2002 roku, potrzebuję podpiąć go pod komputer diagnostyczny i tutaj moje pytanie czy jest tutaj jakaś osoba z Wrocławia lub okolic, ktora ma taka możliwość i trochę dobrych chęci do pomocy? Oczywiście za wszelką pomoc się odwdzięczę :)
harry22
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2015, o 22:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Bytom
Kontakt:

Re: kabel diagnotyczny obd 2 Is 200

Post autor: harry22 »

Witam. Miał ktoś doczynienia z takim testerem diagnostycznym ? Chcę kupić sobie do diagnozowania LS460... Będzie to bez problemu współpracowało ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kabel diagnotyczny obd 2 Is 200

Post autor: owczar »

Mini vci.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: kabel diagnotyczny obd 2 Is 200

Post autor: q3_ »

Hej,
Zakupiłem sobie za parę zł interfejs Elm327 z połączeniem Bluetooth. Niestety nie łączy się z moim LS430, nie łączy się też z Toyotą Camry 2007 (a widać że działa bo mruga diodami a aplikacja wyświetla informacje o kolejnych próbach połączenia przy użyciu różnych protokołów). TechStream po kablu mini vci działa w tych samochodach bez problemu. Czy to możliwe że jest jakaś wersja urządzeń z elm327, która nie działa z Lexusem i Toyotą? Powinienem szukać jakieś innej wersji tego urządzenia?

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości