jakie opony letnie

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

jakie opony letnie

Post autor: igor »

jakie opony letnie polecacie do gs300.stare byly dunlopy 9000 ale dokonaly zywota przez uplyw lat i wyzabkowanie,choc bieznik jeszcze jak na 10 lat jest ok.szukam opon po pierwsze cichych tak max 450zl sztuka.a co myslicie o podniesieniu indeksu predkosci z v na w
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: rsz1981/2 »

Kolego ja jeździłem na Uniroyal RainSport II i te moge śmiało polecić.Cena nieco powyżej 420zł. Co do indexu prędkości - Twój GS nie pójdzie więcej niż 240 więc jaki sens kupować droższe opony o wyższym indexie?
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: maniek_ls400 »

A co więcej ile km przejedziesz trzymając 240 na blacie ? Z doświadczenia autostradowego powiem, że max 2-5 a potem MUSISZ zwolnić, bo COŚ. Igor sam sobie zaprzeczasz - chcesz podnieść index opon - czyli ich klasę a zakładasz słaby budżet. Co z tego, że na dziadostwie z Chin będzie literka W jak opona nie będzie trzymać auta ? Za jakość TRZEBA zapłacić i tyle..
Z moich ostatnich set tysięcy kilometrów - Bridgestone ! (a kręciłem kilometry na Michelin, GY, Yokohamie wszystkie zawsze nowe, nie leżaki).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: igor »

myslalem o uniroyalach.opowiedz troche kolego o nich.to opony kierunkowe.jak z ich chalasowaniem i czy miales problemy z zabkowaniem bo niby zawieszenie wielowachaczowe lubi asymetryki.
igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: igor »

co do zwiekszenia indeksu predkosci to nie chodzi oszybsza jazde lecz opony z wyzszym indeksem sa twardsze i inaczej zbudowane.a cena markowych opon z indeksem W jest tylko pare zlotych wyzsza lub ta sama.maslalem tez o yokochamach.Yokochamy ktore maja indeks 95W dlatego pytam
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: maniek_ls400 »

Letnie yokohamy są super ale bardzo wrażliwe na temperaturę - poniżej 15stopni robią się twarde jak kamienie i cholernie głośne. Mi udało się popłynąć na Yokohamach w czasie deszczu - lexus 'poleciał' prawie bokiem ok. 30 m bez kontroli - miałem stracha.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:Letnie yokohamy są super ale bardzo wrażliwe na temperaturę - poniżej 15stopni robią się twarde jak kamienie i cholernie głośne. Mi udało się popłynąć na Yokohamach w czasie deszczu - lexus 'poleciał' prawie bokiem ok. 30 m bez kontroli - miałem stracha.

Przy 200 na godzinę to na każdej oponie popłyniesz ;)
igor pisze:myslalem o uniroyalach.opowiedz troche kolego o nich.to opony kierunkowe.jak z ich chalasowaniem i czy miales problemy z zabkowaniem bo niby zawieszenie wielowachaczowe lubi asymetryki.
Co do uniroyala RSII to świetna opona, którą trudno zerwać nawet po deszczu, ładnie tłumi nierówności, dość cicha.
Należy sie do niej przyzwyczaić gdyż z racji miękkigo barku mozna miec wrazęnie że nam tyłek ucieka w ciasnym zakręcie i że może występwoc lekkie opóźnienie podczas skretu -co jednak niezmienia faktu, że to naprawdę dobry kawał gumy szczególnie w deszcz, na suchym to "każda" jest dobra.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: grucha2666 »

Jak nie chcesz wydawać kupę kasy to polecam Vredestein Hi-Trac. Ja kupowałem w pierwszym lepszym sklepie za około 300 zł od sztuki (rozmiar 205/55/16) i za tą cene uważam te opony za genialne- wiadomo nie są to pirelli czy bridgestone ale uważam że do 300 zł (w tym rozmiarze) nie kupiłbym niczego lepszego. Opona świetna na wodę, bieżnik genialnie odprowadzał jak było od cholery wody (mijałem inne samochody w ulewie które na trasie jechały 60-70 km/h, ja spokojnie 90km/h utrzymywałęm i zero Aquaplanningu). Niestety opona ma trochę wad: jest w miarę głośna (ale bez przesady) to akurat uważam za słabą wadę bo mi osobiście bardziej zależało na jej parametrach, druga wada to opona jest w miarę szybko ścieralna czyli zapomnij o przebiegach 50 000, raczej 40 000 max 45 000.
igor
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 30 sty 2012, o 23:19
Model Lexusa: gs300
Skąd:: syke
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: igor »

dzeki za odpowiedzi.opona uniroyal tyle tylko ze R expert kupilem zonie 2 koplety nowek zima i lato.do nissana micry,jak zalozylem nowki to grzalem tym malam gownem 140 na autobanie w niemczech w potworny deszcz,nik mnie nie wyprzedzal.a auto nawet nie drgnelo.zejechales juz na ty swoich uniroyalach.
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: kajwoj »

Wlasnie planuje zakup letnich gum i poki co rozwazam Nokiany ZG2 oraz Vredesteiny Sportrac 3. Nokiany maja lepsze opinie, na tyrereviews sa jako jedne z najlepiej ocenianych letnich, ale jak to nokiany maja dosc nudny dizajn. Vredesteiny prezentuja sie o wiele ciekawiej, zwlaszcza za sprawa agresywnego bieznika. Jak kupie i pojezdze to napisze cos wiecej.
Dura lexus, sed lexus ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości