Pompa paliwa odglos

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: janasek »

Dobra, wracjąc do tematu czy to jest w ogóle pompa? Pompa jest w zbiorniku tak jak u mnie? Nawet jeżeli opary nie wydostają się na zewnątrz to efekt syczenia może dobiegać z zamkniętej jakiejś rurki. Moim zdaniem może to być efekt wyrównywania się ciśnienia w zbiorniku i reszcie układu. Może to być początek niedomagania pompy ale równie dobrze można z tym jeździć przez długi czas. Jak się nic nie zmienia to bym się razie tym nie martwił. :)
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: kolunio »

Kurcze Panowie jednak sadze ze nie jest to chyba normalne, dzisiaj sie przysluchalem i nawet z zewnatrz stojac przy tylnym kole od strony kierowcy ewidentnie slychac syczenie... :(Dodatkowo dzisiaj jadac do pracy auto jak odpalilo wogole nie weszlo na ssanie obroty byly od razu okolo 700 i czuc bylo ze jest jakby slabszy, po dojechaniu pod dom postanowilem zrobic reset kompa poprzez wyciagniecie bezpiecznikow, po ponownym odpaleniu zapalil sie check wraz z mrugajaca kontrolka TRC :( Mysle swiece albo cewka nie bylo zadnego szarpania autem itp tylko tak jakby za niskie obroty. Zrobilem znowu reset i po odpaleniu check juz sie nie pojawil ale cos mi te obroty wydaja sie podejrzane....Och trza bedzie odwiedzic Lex klinike chyba :/
Pozdr
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: michalm320 »

A w jakiej kondycji masz wydech? Bo może jest gdzieś jakieś drobne pęknięcie
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: kolunio »

Wchodzilem pod auto i na pewno to nie wydech...Dobiega to typowo od strony tylnego kola kierowcy a jak wiemy wydech jest po prawej stronie... Michal jezeli mozesz posluchaj u siebie czy cos ci syszy ;)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: michalm320 »

Właśnie u mnie jest dokładnie to samo i od momentu kupna auta się tym jakoś nie interesowałem choć na 100% byłem pewny że to wydech gdzieś na łączeniu. Może w weekend wsadzę głowę pod auto i posłucham.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomio
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
Skąd:: Olkusz okolice
Lokalizacja: Olkusz okolice...
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: tomio »

U mnie też jest to syczenie odkąd go mam i też stawiałem na wydech.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: kolunio »

panowie a moze to jest odglos przelewajacego sie paliwa w baku na ktore podobno cierpialy pierwsze isy...ale chyba nie ten odglos.... :[
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: michalm320 »

Nie nie, przelewające się paliwo chlupie a ten odgłos jest taki jak wydają z siebie węże :)
Obrazek
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: andrej7 »

Od siebie dodam tyle w temacie, że już czytałem w jakimś motoryzacyjnym piśmie apropo tego syczenia w IS200 podobno to taki urok aut z początku produkcji.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
Niemen82
Lex user
Posty: 240
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:04
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: Niemen82 »

Temat powstał dawno temu ale może komuś udało sie wyjaśnić skąd i czemu jest dźwięk syczenia przy tylnym kole ??
Trudno mi uwierzyć że tak po prostu ma być. Jeżdżę autem ponad 3 lata i jestem pewny że wcześniej nie syczało
W weekend wziąłem auto na podnośnik i ewidentnie słychać na słuchawkach jak syczy spod baku paliwa.

Ktoś coś ??
don't be sad because of people - they will all die
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości