Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
neeur
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2011, o 16:18
Model Lexusa: IS 250 w planach
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: neeur »

Jak wiadomo w IS250 do wyboru są 3 wersje audio:
1. 8-głośnikowy
2. 13-głośnikowy
3. 14-głośnikowy Mark Levinson.
Moje pytanie brzmi: większa jest różnica między 2. a 3., czy między 1. a 2. ?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: legato97 »

neeur miedzy 1 a 2 masz 5 glosnikow roznicy miedzy 2 a 3 masz 1 glosnik roznicy, chyba sam powinienes sobie odpowiedziec.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: klexus »

tylko 3 wersja to Mark L. a to nie pioneer:)
Jak masz zboczony słuch 1 zestaw Cie załamie, 2-gi udoskonalisz, a 3-ci bedzie do zniesienia:)
neeur
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2011, o 16:18
Model Lexusa: IS 250 w planach
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: neeur »

Czyli w takim wypadku optymalnym rozwiązaniem byłby zestaw numer 2, którego mógłbym udoskonalić ? :D
A ile kosztowało by mnie takie ulepszenie (razem z montażem) i jaki byście polecili (nie musi być jakiś super, byle był lepszy od Levinsona :))
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: legato97 »

Powtarzasz temat,pytales juz przeciez o to, na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nikt nie wie czego tak naprawde oczekujesz, nie piszesz tez ile chcesz przeznaczyc, ale bez 5K nie masz co zaczynac.
Awatar użytkownika
kapiotrek
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 gru 2011, o 13:29
Model Lexusa: is250
Skąd:: Nowogard
Lokalizacja: Szczecin Gdańska 10
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: kapiotrek »

neeur pisze:Czyli w takim wypadku optymalnym rozwiązaniem byłby zestaw numer 2, którego mógłbym udoskonalić ? :D
A ile kosztowało by mnie takie ulepszenie (razem z montażem) i jaki byście polecili (nie musi być jakiś super, byle był lepszy od Levinsona :))

Levinson jest najlepszy, nic nie zagra lepiej to jest 7 kanałowy surround taki jak logic 7 w harmanie trzeba tylko poprawić niskie tony i będzie rewelacja sam mam taki.W levinsonie sekcja audio dvd leci cyfrowo coaxialem więc zero szumów i do tego pełne 7 kanałowe kino . Jestem audiofilem i naprawde to gra chyba że lubisz dudnienie bassem to lepiej pioneer bo łatwiej rozbudować ale to już nie będzie muzka. Pozdrawiam Piotrek
Grzesiek3258
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2016, o 17:27
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Sandomierz
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: Grzesiek3258 »

Ktoś może wie jak rozróżnic system 8 głośników od systemu z 13 głośnikami pionier? Bo Mark levinson to wiadomo...
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: gmiter »

Liczysz głośniki, w Pioneer masz w przednich drzwiach po 3 głośniki, w tylnych po 2, na podszybiu z tyłu i przód centralny przy szybie.

Co do ulepszenia zestawu Pioneera - jak ktoś jest audiofilem to można działać, chociaż dla mnie jako normalnego użytkownika działa bardzo dobrze - mam w drugim aucie (XC90) Dynaudio i różnica na korzyść Dynaudio jest minimalna - ale to też kwestia innego wnętrza auta.
Przy przerabianiu zestawu Pioneera na początek wstawienie mini DSP coby podziałać z tonami - i tak naprawdę dalsza zabawa nie jest potrzebna :D Zestaw wzmacniacza i głośników jest naprawdę dobrej klasy i jedynie chodzi o wystrojenie tego pod siebie.
https://www.minidsp.com/products/minids ... dsp-2x4-hd
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

A tak z ciekawości zapytam, jakie ustawienia parametrów dźwięku najbardziej wam odpowiada? :acute: u mnie treble +2 ; mid -2; bas -1 i przesunięcie krzyżyka do tyłu o -2, to najlepsze ustawienie jakie do tej pory znalazłem
Ostatnio zmieniony 9 sie 2019, o 20:13 przez maciekwalczak2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: carinus »

Nie mam wersji ML ale głośników naliczyłem 14.W każdych drzwiach po 3 sztuki+centralny + sub z tyłu.Jak dla mnie zdecydowanie za mało czystych i wyraźnych wysokich,bas w miarę głęboki i niedokuczliwy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości