[IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: Rici »

U mnie tez bulgocze ale tylko po przekręceniu kluczyka, fajnie by było wrzucić ten problem do zrób to sam. Więc prosił bym następną osobę która będzie "dokopywała" się do silniczka o zrobienie fotek krok po kroku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: Kukis »

Czy ten silniczek nagrzewnicy to musi być koniecznie ten model? czy pasowałby z jakiejś innej Toyoty? andrej7 mowiles ze dopasowales jakiś od nissana? mogłby ktoś pomoc bo strasznie irytuje mnie to chrobotanie a tego silniczka na allegro niestety nie ma od dluzszego czasu...
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: andrej7 »

http://www.ebay.pl/itm/Stellmotor-Heizu ... 044wt_1139

Mówiąc o dopasowaniu silniczka miałem na myśli nie całą część a zwykły mały elektryczny silniczek który znajduje się w środku, po wymontowaniu na każdym szrocie powinieneś coś dopasować.
Najpierw przepłucz układ wodą, może pomoże i nie trzeba będzie rozbierać tego ustrojstwa.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: Kukis »

Ok sprobuje zrobić tak jak mowisz ;) ale mam jeszcze jedna prosbe... bo probowałem to namierzyć w aucie i niestety nie udalo mi sie. mógłbyś to jakoś bardziej obrazowo opisać, jak to zdemontować? ;) bylbym bardzo wdzieczny
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: andrej7 »

Obrazowo mówisz... hmmm, demontujesz schowek <trzeba wyjąc te dwa bolce które służą jako zawiasy>; zaglądasz do środka, spośród wszystkich elementów wybierasz ten za który nie masz najmniejszej ochoty się wziąć :) po lewej stronie na górze schowany jest za rurkami od nagrzewnicy <zabierz się za to jak będzie ostudzony silnik chyba że lubisz hardcore :)> Nie ma wyjścia, trzeba głowę położyć tam gdzie zwykle pasażer ma nogi i do dzieła. Przyda się krótki śrubokręt bo pole do manewrowania nie jest za duże. Ja akurat miałem taki pomarańczowy stihla, świetnie się sprawdził.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
inger
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2010, o 23:37
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: inger »

andrej7 pisze:Obrazowo mówisz... hmmm, demontujesz schowek <trzeba wyjąc te dwa bolce które służą jako zawiasy>; zaglądasz do środka, spośród wszystkich elementów wybierasz ten za który nie masz najmniejszej ochoty się wziąć :) po lewej stronie na górze schowany jest za rurkami od nagrzewnicy <zabierz się za to jak będzie ostudzony silnik chyba że lubisz hardcore :)> Nie ma wyjścia, trzeba głowę położyć tam gdzie zwykle pasażer ma nogi i do dzieła. Przyda się krótki śrubokręt bo pole do manewrowania nie jest za duże. Ja akurat miałem taki pomarańczowy stihla, świetnie się sprawdził.
U mnie są 2 objawy z tego wątku.

Ad. Silniczek krokowy , to jest tzw. air mix servomotor denso. Jest prosta metoda żeby go namierzyć, trzeba to zrobić wtedy kiedy go słychać bo wtedy po prostu ta zółta ośka w środku się non stop porusza i ten ruch po pierwsze widać , po drugie hałas słychać a po trzecie wystarczy położyć palec na tej ośce i wtedy czuć :) Wystarczy zdjąć schowek pasażera i spojrzeć w lewo , jest tak zamocowany że ośka jest równoległa do osi kół napędowych .

Ad. chlupotanie przelewajacej się wody przy przyspieszaniu . Mam to! Tylko z wątku nie mam 100% pewności co jest przyczyną , ktoś napisał że mało czynnika chłodzącego - czyli co , trzeba podjechać do serwisu nabijajacego klimatyzację uzupełnić i po sprawie?
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: akira »

Z tą przelewająca się cieczą, chlupaniem czy bulgotaniem to gdzieś czytałem, że problem występował w pierwszych rocznikach tego modelu- prawdopodobnie chodzi o przedliftowe modele. W późniejszych problem został wyeliminowany... na ile jest w tym prawdy, sam nie wiem, była to jakaś gazetka motoryzacyjna. Pisali też, że to dźwięk przelewającego się paliwa. Jak znajdę artykuł to zrobię fotkę.
Awatar użytkownika
PoweRanger
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 2 paź 2010, o 23:56
Model Lexusa: GS 300
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: PoweRanger »

Dodam kilka słów o tym chrobotaniu...
To się dzieje wtedy,gdy ten silniczek próbuje zmieniać kierunek nawiewu.
Najpierw leci ciepłe powietrze na nogi,potem się przełącza na głowę,i wtedy zaczyna przestawiać klapki w inną pozycję i zaczyna buczeć :angry:
Na razie się tym nie zajmowałem,bo nie wiedziałem jak dotrzeć do tego silniczka bez rozbierania całego przedniego panela.
Na wiosnę zerknę czy jest możliwe dotarcie do niego przez schowek pasażera.

Jeśli ktoś na ten temat coś wie ,to proszę o sugestie i rady.

A ten odgłos "przelewania" w klimie też mam,ale to coś innego od tego,co opisałem powyżej.Nabiję klimę to napiszę czy przeszło. :smile:
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: Kukis »

Mi się udało usunąć to chrobotanie w sposób jaki podał andrej7 :) wystarczyło wyjąć silniczek, przeczyścić go i włożyć z powrotem... zrobiłem to jakiś czas temu i odpukać do tej pory jest ok :) ale faktycznie odkręcanie tych śrub zajęło trochę czasu, chociaż wkręcanie również :D
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
PoweRanger
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 2 paź 2010, o 23:56
Model Lexusa: GS 300
Kontakt:

Re: [IS200]Szum z nawiewów (?) po włączeniu A/C by czaplon

Post autor: PoweRanger »

Dobrałem się do tego silniczka sterującego (GS 300).
Rozebrałem obudowę ,wygląda to tak :

Obrazek

W środku wszystko wyglądało dobrze,oprócz tych ścieżek przewodzących prąd,które jak widać na zdjęciu w pewnych miejscach są przetarte,
Zamontowałem to z powrotem i dalej nie działa tak jak powinno.
W pewnym momencie silniczek jakby tracił moc i zaczyna buczeć,aż mu sie uda przeskoczyć.
Ewidentnie przetarte ścieżki.

Obrazek

Czy można to naprawić ? Zapytam elektronika...

:hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości