Turbo do Is300

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Pawlikk
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2023, o 18:57
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Turbo do Is300

Post autor: Pawlikk »

Witam, nurtuje mnie jedno, czy do wolnossącego 2jz opłaca się wstawiać turbinę? Przy okazji co jeszcze należałoby wymienić?
interesuje mnie taki projekt, ale najpierw wolałbym zaczerpnąć wiedzy od ludzi bardziej zagłębionych tym tematem. Drugie pytanie, czy warto ewentualnie swapować is200 na silnik z is300? Bo wiadomo, is200 można dorwać w ładnym stanie blacharskim, a jeśli chodzi o is300 to zbyt dużego wyboru nie ma na naszym rynku.
 
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Turbo do Is300

Post autor: carinus »

Jest na forum cała historia takich dywagacji i tylko moim zdaniem jedno i drugie teraz nie ma sensu. Kłopotliwa i droga sprawa. Taniej było dołożyć turbinę do IS200 i jechał zdecydowanie lepiej od seryjnego IS300.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Turbo do Is300

Post autor: ledziu »

Pawlikk pisze: 15 sty 2024, o 21:32 Witam, nurtuje mnie jedno, czy do wolnossącego 2jz opłaca się wstawiać turbinę? Przy okazji co jeszcze należałoby wymienić?
interesuje mnie taki projekt, ale najpierw wolałbym zaczerpnąć wiedzy od ludzi bardziej zagłębionych tym tematem. Drugie pytanie, czy warto ewentualnie swapować is200 na silnik z is300? Bo wiadomo, is200 można dorwać w ładnym stanie blacharskim, a jeśli chodzi o is300 to zbyt dużego wyboru nie ma na naszym rynku.
 

 
Zależy czego chcesz bo to wbrew pozorom nie jest proste do diagnozy. No i ile masz kasy?
 
Pawlikk
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2023, o 18:57
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Turbo do Is300

Post autor: Pawlikk »

Budżet na pewno mniejszy niż 30k, gdybym miał wolne 30k to bez zastanowienia kupiłbym 2jz GTE, co prawda potrzebny byłby remont ale raczej długo nad tym bym nie myślał 😅
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Turbo do Is300

Post autor: ledziu »

Pawlikk pisze: 18 sty 2024, o 19:33 Budżet na pewno mniejszy niż 30k, gdybym miał wolne 30k to bez zastanowienia kupiłbym 2jz GTE, co prawda potrzebny byłby remont ale raczej długo nad tym bym nie myślał 😅


 
Chyba się nie zrozumieliśmy. Masz 30k na budę a ile masz na resztę czyli silnik + turbo + napęd + zawias + heble + komp ze strojeniem + to co nie przewidzisz ? 

I ile sam zrobisz z modów ? 
 
Pawlikk
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2023, o 18:57
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Re: Turbo do Is300

Post autor: Pawlikk »

Budy w te koszty nie wliczam
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Turbo do Is300

Post autor: ledziu »

Pawlikk pisze: 19 sty 2024, o 08:33 Budy w te koszty nie wliczam

 
To zapomnij o temacie. Jak będziesz zlecał przygotuj na projekt z kastą 100k a potem jakieś poprawki. 

Jak wyjdzie 15k.taniej to super ale jak wyjdzie drożej to też dobrze. 

Ostatnio w seryjnym aucie z turbo zrobiłem turbinę, IC, wydech po taniości, wtryski + detale + serwis z rozrządem i wyszło mi około 15k.z robotą i strojeniem. 

Jedynie co możesz zaoszczędzić to na samodzielnej robocie.  


​​​​​​


ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości