Lexus GS300 mk2 na co zwrócić uwagę?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ODPOWIEDZ
kijson94
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2022, o 17:54
Model Lexusa: Nie posiadam
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Lexus GS300 mk2 na co zwrócić uwagę?

Post autor: kijson94 »

Witam wszystkich.
Interesuje mnie kupno Lexusa Gs 300 mk2 i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy, ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z marką Lexus. Na co powinienm zwrócić uwagę przy kupnie auta? Napewno na rdzę i elektronike. Chociaż z tego co wiem, to rdza się trzyma z daleka od Lexusa, no chyba, że coś się stało i została zrobiona naprawa nie dokońca udanie. Patrzyłem na ceny części eksploatacyjnych i wygląda to podobnie jak i w Hondzie której używam teraz, ale jak jest z zawieszeniem? Mieszkam w UK i tutaj szukam auta i tutaj patrzę na częsci i wydaje mi się, że nie ma wszystkich dostępnych elementów zawieszenia, przynajmniej w UK. Komplet dopiero znalazłem w USA. No i ceny zawieszenia mi się wydają spore, ale być może to normalna cena ponieważ nigdy nie miałem auta z zawieszeniem wielowahaczowym także nie mam porówania. Czy dla osoby która nigdy nie jeździła tylno napędowcem to dobry pomysł kupować takie auto? Nie mam zamiaru szaleć bo jeździć będę z dzieciakami, ale proszę powiedzieć jak się zachowuje tylny napęd. Jako, że jest to już auto wiekowe to na rynku są przebiegi od 130 tyś. do 200 tyś. mil, jest sens się obawiać takiego przebiegu? No i prosiłbym tak ogólnie powiedzieć na co jeszcze popatrzeć, na co zwrócić uwagę, może auto ma, że tak powiem jakieś "bolączki" fabryczne. Po zakupie oczywiście odrazu rozrząd i serwis będzie zrobiony. Proszę mnie nie zrozumieć źle, że tak się interesuje, ale chciałbym wiedzieć mniej więcej co się z czym je zanim kupię samochód. Jeżeli coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę poniżej, póki co to tyle. Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam serdecznie. 
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 na co zwrócić uwagę?

Post autor: ledziu »

Napiszę krótko bo jest mnóstwo info na forum. Gs300/430 MK2 jest to taki Mercedes w124. Jego największym zagrożeniem jest poprzedni właściciel. Nie rdzewieje jak Japończyki, jest tani w użytkowaniu jak na klasę auta, zawias nie sprawia trudności.
Podchodzi LPG bez problemu.
jonek5
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2019, o 17:31
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 na co zwrócić uwagę?

Post autor: jonek5 »

Szukaj polifta rocznik 01-04. Ma kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt poprawek, m. in. Lepsza pompa abs.
Z zewnątrz blacharsko trzyma się dobrze ale gorzej od spodu. Koniecznie zaglądaj jak wyglądają końcówki progów, tylne zawieszenie itp. To sporo powie o kondycji auta. Silnik ma pracować jedwabiście i cicho, skrzynia podobnie. Te dwa elementy są niemalże wieczne. Elektronika jest bardzo trwała, praktycznie nic się nie psuje.
Warto przejechać sie szybciej tj [url=tel:120160]120-160[/url] i zobaczyć czy występują jakieś wibracje kierownicy lub karoserii. Ten model jest bardzo czuły na kiepskie opony i złe wyważenie. Hamulce sprawdź czy nie biją, zazwyczaj są niechlujnie serwisowane i później są problemy. Czasami silniczki nawiewów wydają dziwne dźwięki zza deski i trzeba je wyjąć i naprawić. Jest ich 4. Antena rzadko kiedy jest sprawna i się wysuwa. Sprawdź czy przednia szyba jest OEM Lexus, jeśli tak to duży plus. Jeśli nie to za jakiś czas może wyjść rdza na słupkach i rancie dachu. Maglownice z czasem dostają luzu i trzeba ten luz skasować. Na początek warto bardzo dokładnie sprawdzić lub od razu wymienić przednie dolne sworznie bo lubią wyrwać się. Wszelakie elementy zawieszenia ciężko kupić dobrej jakości. Kupuj OEM, 555 lub regeneracja np w Regum.pl
kijson94
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2022, o 17:54
Model Lexusa: Nie posiadam
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Lexus GS300 mk2 na co zwrócić uwagę?

Post autor: kijson94 »

Dziękuje bardzo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości