Po wymianie opon i ustawieniu zbieznosci kierownica musi byc lekko skrecona aby samochod jechal prosto

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Tomalaharlow
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2020, o 18:06
Model Lexusa: ES300h
Skąd:: Harlow
Lokalizacja: Harlow Wielka Brytania
Kontakt:

Po wymianie opon i ustawieniu zbieznosci kierownica musi byc lekko skrecona aby samochod jechal prosto

Post autor: Tomalaharlow »

Witam szanownych kolegow ( z gory przepraszam za brak Polskich liter - posidam Angielskiego Windows )

Jestem posiadaczem Lexus ES300H 2021 rok. Wymienilem przednie opony na Michelin Pharmacy 4+. Po wymianie opon zostala wykonana zbieznosc w serwisie Lexusa ktory posiada maszyne Hunter 3D. Niestety po tym okazalo sie ze kierownica musi byc lekko skrecona aby samochod jechal prosto. W serwisie powiedzieli mi ze to wina opon. Na potwierdzenie tego zamienili mi kola miejscami przednie z tylnymi i sytuajca sie troche zmienila teraz kierownia musi byc lekko skrecona w druga strony aby samochod jechal prosto ( podobno opony tylnie byly juz uzywane i mogly byc nierowno zuzyte ). Samochod przy starcie i przy hamowaniu nie sciaga na zadna strone. Dodam to ze mieszkam w Angli i serwis od pocztku byl robiony u nich, opony byly nowe.Samochod ma przejechane okolo 34 tys km. Czy ktos z was spotkal sie z podobna sytuacja ?

Dziekuje z gory za pomoc
Tomasz
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Po wymianie opon i ustawieniu zbieznosci kierownica musi byc lekko skrecona aby samochod jechal prosto

Post autor: tipsi »

A sprawdzałeś zbieżność w innym warsztacie? A porównywałeś opony podczas kręcenia na wyważarce? Może być widać zataczanie czy przekoszenie jednej z nich, nie do dostrzeżenia gdy się nie obraca.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Po wymianie opon i ustawieniu zbieznosci kierownica musi byc lekko skrecona aby samochod jechal prosto

Post autor: machony79 »

Już kiedyś słyszałem o tym,że auto może ściągać przez kierunkowe opony.
STOP HYBRID GO SMOG
Tomalaharlow
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2020, o 18:06
Model Lexusa: ES300h
Skąd:: Harlow
Lokalizacja: Harlow Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Po wymianie opon i ustawieniu zbieznosci kierownica musi byc lekko skrecona aby samochod jechal prosto

Post autor: Tomalaharlow »

problem polega na tym ze zbieznosc jest wporzadku, samochod nie sciaga w momencie dodawania gazu czy przy hamowaniu. samochod jedzie prosto natomiast kierownica kierownica musi byc lekko skrecona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości