IS300h wibracje podczas jazdy

ODPOWIEDZ
adig
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 gru 2020, o 12:04
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Namysłów
Kontakt:

IS300h wibracje podczas jazdy

Post autor: adig »

Witam szanownych Kolegów,

Czy któryś z użytkowników IS300h spotkał sie z wibracjami podczas jazdy? Może po krótce opiszę w jakich okolicznościach występują:
1. Przy przyspieszaniu, tylko w okolicach 60-70 km/h, przekroczymy 80, wibracje zanikają
2. Przy hamowaniu, ale tylko delikatnym wciśnięciu hamulca, czyli wtedy kiedy hamuje silnik elektryczny; mocniejsze wciśnięcie hamulca powoduje równomierne hamowanie bez żadnych wibracji. Czasami jest taki objaw, jakby auto nie mogło się zdecydować czy zapuścić hamulce czy dalej hamować elektrykiem, czuć jakby mocniejsze/słabsze hamowanie na zmianę, lub po prostu wibracje.
3. Czasami występują też podczas normalnej jazdy, po równej drodze; takie jakby delikatne podskakiwanie auta.
Uprzedzając pytania:
Koła wyważone na teście drogowym, felgi proste.
Zawieszenie sprawdzone - luzów zero

Czy jesteście w stanie zasugerować od czego zacząć poszukiwania rozwiązania tego upierdliwo-wnerwiającego problemu? Może jesteście w stanie polecić jakiś dobry, niezależny warsztat w opolskim/dolnośląskim, który znajdzie przyczynę i ją usunie?

Z góry wielkie dzięki!
Adam
bigmazi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 lip 2020, o 08:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: IS300h wibracje podczas jazdy

Post autor: bigmazi »

Felgi masz oryginalne? Kiedyś w jednym z aut miałem akcesoryjne felgi i na jednej osi "fachowcy" nie założyli pierścieni centrujących. Tylko u mnie drgania były przy prędkości nieco większej - 80-95 km/h.
adig
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 gru 2020, o 12:04
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Namysłów
Kontakt:

Re: IS300h wibracje podczas jazdy

Post autor: adig »

Cześć,

Dzięki! Mam 2 komplety felg, jedne oryginalne, drugie markowe; na obydwu kompletach dzieje się to samo. Opony są zeszłoroczne, ale wulkanizator obstawia właśnie je; znowu były przeważone, znowu test drogowy, i wyszło, że 3 z nich, pomimo dobrego wyważenia, biją przy wyższych prędkościach z siła 7-10 kg, ponoć taka siła wystarczy, żeby jazda zamieniła się w koszmar.
Szkoda wywalić roczne, praktycznie niezużyte opony, ale wygląda na to, że to jedyna słuszna opcja.
Zastanawiam się tylko, czy problem tego dziwnego podskakiwania podczas rekuperacji też zniknie; dam znać.

Pozdrawiam wszystkich!
ienecode
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2022, o 17:46
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS300h wibracje podczas jazdy

Post autor: ienecode »

Problem wibracji rozwiązany ?
adig
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 gru 2020, o 12:04
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Namysłów
Kontakt:

Re: IS300h wibracje podczas jazdy

Post autor: adig »

Cześć,

Niestety nie został rozwiązany, auto sprzedałem.
Od roku posiadam NX300h, i przy 70 km/h też są wyczuwalne wibracje, ale tylko, gdy pracuje silnik spalinowy. Koła/opony wykluczam, bo na dwóch kompletach wibracje występują dokładnie w tych samych warunkach; w zawiasie wymieniłem już praktycznie wszystko, geometria ustawiona, nic nie pomaga. Zaczynam obstawiać poduszki silnia/skrzyni, będę się za to na dniach zabierał.
ienecode
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2022, o 17:46
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS300h wibracje podczas jazdy

Post autor: ienecode »

U mnie są dni że wyjeżdzam i żadnych wibracji . Jednak 90% jazdy to własnie odczuwalne wibracje na fotelu. Ależ to irytuje:/. bo IS200 z 99r, tego nie ma :)
Najciekawsze jest to że 15 lat temu jak kupiłem IS200 to też były wibracje, w nim pomogła wymiana poduszka która podczymuje tył skrzyni, być może i w is300h to będzie któraś poduszka.
Też myślałem że to może z silnika spalinowego, ale nie bo jadąc na EV też je czuję .... jw. nowe opony i sprawdzone felgi, zawieszenie też niby ok, choć nie wiem czy lokalni mechanicy,diagności są w stanie je dobrze sprawdzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk3 2013-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość