Wracam do Lexusa, zadatkowałem RX450 i mam kilka pytań

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Wracam do Lexusa, zadatkowałem RX450 i mam kilka pytań

Post autor: MateoM »

Cześć! Wracam na forum bo wracam do jedynie słusznej marki :) Po trzyletniej przygodzie z Mercedes GLA 250 pora na przesiadkę na większe auto. Trafiło na RX450H, grudzień 2016 roku, 74.000 km przebiegu. Na auto już wpłaciłem zadatek aby było zarezerwowane i dopinam leasing.

Samochód jest po najmie, kupuje go z programu Toyota pewne auto z Carolina Car company, roczna gwarancja, przeglądy co 15.000 km w ASO, wszelkie szkody jakie miało auto udokumentowane fotograficznie (miał robiony zderzak przód i tył ale to takie szkody, że musieli palcem pokazywać na zdjęciach gdzie rysa bo widać dokładnie nie było :D )

Auto jest w wersji Elegance z dodatkami i tu mam pytanie, dorzucony jest pakiet GPS, w skład którego wchodzi duży ekran navi, ładowarka i określone w opisie jako system audio Pioneer (12 głośników), a na obudowie radia na konsoli jest znaczek audio Mark Levinson.

Gdyby to nie było ML to oczywiście nagle nie zmienię zdania i dalej chce go kupić ale ten system audio był jednym z moich "pakietów minimum" co chciałem aby auto miało.

Pytanie więc, jak sprawdzić abym wiedział na 100% co to za system audio. Skłaniam się, że to ML a w opisie wyposażenia jest błąd no ale wypluło z systemu jaką klient wybrał opcję i nawet jest do tego cennik ile za nią płacił... dokładnie 5460 zł.

Drugie pytanie, skoro jest z gwarancją pochodzenia, super dokładną historią serwisową, tuż po serwisie olejowym, wymienili nawet tarcze hamulcowe komplet aby spełniały jakieś tam ich standardy bo miały jakieś już zużycie to jest sens jechać do innego ASO i sprawdzać? Przecież to tak jak bym pojechał do tej samej firmy kontrolować.

Pozdro
Mateusz
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Wracam do Lexusa, zadatkowałem RX450 i mam kilka pytań

Post autor: liquid8p »

Najprościej poznać ML po dolnych dużych głośnikach wykończonych srebrnym oringiem.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wracam do Lexusa, zadatkowałem RX450 i mam kilka pytań

Post autor: MateoM »

Dzięki, sprawdziłem dziś w salonie dokładniej i ponownie, dziwna sprawa. ASO Lexus Wola po VINie sprawdził, że w tym modelu jest 12 głośników Pioneer, a na radiu znaczek ML. Głośnik na dole ma srebrny dekor ale nie wiem czy o to chodzi :) Foto dołączone. Czy to możliwe aby w wersji z 12 głośnikami centrala była ML a głośniki Pioneer? Myślę, ze ML by na coś takiego nie poszedł.

Obrazek
Obrazek
operculum
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 lut 2022, o 19:00
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: Wracam do Lexusa, zadatkowałem RX450 i mam kilka pytań

Post autor: operculum »

Wg specyfikacji Mark Levinson to 15 głośników i był dostępny tylko w wersji Prestige i opcjonalnie F-sport. Więc coś nie tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości