[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

Tomekb powiedz jak sie sie sprawuje gaz, ile pali PB ile LPG, i jakie koszta ustawienia tego wszystkiego u Sergiusza??
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

lpg dziala prawidlowo rewelka spalanie narazie wg moich obliczen 15,5 gazu ale dopiero 300km zrobilem przez tydzien stwierdzam ze glupi bylem ze tego wczesniej nie zalozylem beny spalal mi ok 13,5-14 ostatnimi czasy ale cos od jakiegos czasu mam drobna usterke ktora trudno zdiagnozowac przejrzalem wydechy dolot przepustnica wszystko ideal a powyzej 180 nie jedzie nie wiem czemu wiem tylko tyle wszystkie najwazniejsze element mojego auta dzialaja prawidlowo wiec musi byc to drobnostka jakas
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

tomekb pisze:
stwierdzam ze glupi bylem ze tego wczesniej nie zalozylem
cos od jakiegos czasu mam drobna usterke ktora trudno zdiagnozowac przejrzalem wydechy dolot przepustnica wszystko ideal a powyzej 180 nie jedzie nie wiem czemu
Pamiętam, że długo się do tego gazu przymierzałeś Im szybciej się założy gaz tym większe są oszczędności - przykład w PL ojciec ma stare Mondeo z 97r - kupiliśmy go w 2000r a zagazowaliśmy w 2002 - przez 8 lat instalacja zwróciła się kilkukrotnie - co prawda mało kto trzyma jedno auto tak długo ale ten samochód ma u nas dożywocie

Mi w Lexie po ponad 2,5 roku też instalka zwróciła się już ponad 2 krotnie
Całe mity, że gaz niszczy silnik itd można między bajki włożyć - jak jest dobra instalka porządnie założona i serwisowana to silnikowi nic nie będzie przez długie lata.

A propos problemu z silnikiem to załóż nowy wątek i opisz dokładnie co już sprawdziłeś a burzą mózgów może dojdziemy co boli twojego Lexa
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

Panowie jak wam przełącza na LPG po przekroczeniu jakis tam obrotów, jak np. temp silnika 80st. odpalacie na PB i jak wyglada przejscie na lpg??
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

LPG może załączyć się na wolnych obrotach bez problemów - przełączanie na pewnych obrotach można uruchomić w ECU LPG (po to aby się na wolnych nie przełączał - przydatne w zimę jak się ma lipne wtryski) można załączyć też funkcję MAX Power czyli przechodzenie automatyczne na benzynę powyżej jakiś ustalonych obrotów - przechodzenie na bene jest płynne ale powrót na gaz jest z lekkim szarpnięciem.
Gdy silnik jest ciepły to po uruchomieniu przełącza się na gaz po ustalonym w ECU LPG czasie - najczęściej od 5 do 10sek po uruchomieniu silnika - chodzi o to aby nie przełączał się w momencie odpalania.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

ja tez ma LPG w GS
Stag300 plus
Valtek typ34
Gold
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Thorgal1 »

co Cię podkusiło z tymi waldkami .... oj oj
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

wszystko fajnie ale valteki nie do konca
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

valtek t34 bo magic to czeski wynalazek bez gwarancji:) nie uznaja gwarancji na pl bo twierdza ze w pl jest kiepski gaz.
ten gosć u którego zakładałem instalke bawi sie w lpg od 15 lat, ma wiedze ogromną autko smiga jak szalone,
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

To aż dziwie się, że gość z doświadczeniem i wiedzą wsadził valteki do Lexa... Wystarczy rozebrać Waldemary i Magic Jety aby się przekonać jakie naprawdę są różnice w tych wtryskach - zasada działania generalnie jest identyczna ale jakość wykonania waldemarów poraża - Magic Jety wykonane są ze znacznie lepszego materiału i z widocznie gołym okiem znacznie większą dokładnością - a w przypadku czyszczenia także są łatwiejsze w rozbiórce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości