Lexus NX 300h - Nierówna praca silnika - winne świece

Problemy z silnikami dotyczące modelu NX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mplex
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2016, o 10:21
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: LB7
Kontakt:

Lexus NX 300h - Nierówna praca silnika - winne świece

Post autor: mplex »

Witam.
Od jakiegoś czasu zauważyłem nierówną prace silnika OK. 50-70 km/h czy przy jeździe ze stałą prędkością i lekko wciśniętym gazie. Trochę to denerwujące przy tej klasie auta. Objaw ten występował tylko przy silniku spaliowym.
Na początku od razu wykluczyłem świece bo je wymieniłem na oryginalne DENSO FK16HR-A8, tak jak zalepa producent 13 miesiecy temu po zakupie i przejechały raptem 18,5 tyś. km. Powinny wytrzymywać 90 tyś km. Auto ma teraz 145k km.
Check Engine nie wyświetlało i żadnych błędów w techstreamie też nie było.
W końcu sprawdziłem świece i się przeraziłem ich wyglądem.

Moje pytanie: Co może być powodem,że po tak krótkim czasie i km tak sie elektrody wypaliły. Jakość dzisiejszych świec czy może zbyt bogata dawka paliwa?


Po wymianie na nowe problem znikał i auto jeździ jak powinno

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h - Nierówna praca silnika - winne świece

Post autor: Janek22 »

Może to są podróby. Niestety w tej chwili w Polsce jest bardzo dużo podrabianych produktów. Osobiście zaczynam kupować np. w Japonii za pośrednictwem eBay. Mam nadzieję, że tam jeszcze ta plaga nie dotarła.
Awatar użytkownika
mplex
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2016, o 10:21
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: LB7
Kontakt:

Lexus NX 300h - Nierówna praca silnika - winne świece

Post autor: mplex »

Janek22 pisze:Może to są podróby. Niestety w tej chwili w Polsce jest bardzo dużo podrabianych produktów. Osobiście zaczynam kupować np. w Japonii za pośrednictwem eBay. Mam nadzieję, że tam jeszcze ta plaga nie dotarła.
Dzięki za odp.
Wolałbym żeby to bym ten problem niż coś miałoby się dziać z silnikiem. Zobaczymy ile pojeżdżę na nowych kupionych z ASO Toyoty bo tamte kupowałem na Allegro.
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h - Nierówna praca silnika - winne świece

Post autor: Janek22 »

Nawet niedawno był podobny temat: viewtopic.php?f=39&t=23260
Może kupiłeś od tego samego sprzedawcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości