Spalanie w RX 450h IV generacji

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: kliMati »

klaus pisze:Bateryjka 12v (tak ją można nazwać) służy tylko i wyłącznie do podtrzymania napięcia przy wyłączonym układzie hybrydowym, nie służy do rozruchu silnika spalinowego.
Racja, ale to nie "bateryjka" tylko kawał akumulatora :D
klaus pisze:Jak podepniesz zamiast niej szeregowo 10 paluszków AA to też pewnie wystartuje.
oj to chyba nie przejdzie, elektronika trochę pożera, a jak bateria 12V padnie to trzeba jej dać kopa z innego auta, bo nie wstanie nawet pod niezłym prostownikiem. Ewentualnie prostownik z funkcją wzbudzania, bo inaczej nie naładujesz. Sprawdziłem osobiście i dopiero pożyczenie prądu z drugiego auta pozwoliło obudzić akumulator, "odpalić" moją hybrydę, a potem podładować prostownikiem
klaus pisze:U mnie np też często się włącza przy cofaniu.
a to kolega ostro na wstecznym pomyka :jazda: , bo u mnie zawsze w trybie stealth jeśli tylko silnik ciepły. Jedyny przypadek kiedy włącza mi się spalinowy przy naładowanej baterii i ciepłym silniku to jakieś 100m na wstecznym z prędkością ponad 20-30km/h.
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: klaus »

kliMati pisze: oj to chyba nie przejdzie, elektronika trochę pożera, a jak bateria 12V padnie to trzeba jej dać kopa z innego auta, bo nie wstanie nawet pod niezłym prostownikiem. Ewentualnie prostownik z funkcją wzbudzania, bo inaczej nie naładujesz. Sprawdziłem osobiście i dopiero pożyczenie prądu z drugiego auta pozwoliło obudzić akumulator, "odpalić" moją hybrydę, a potem podładować prostownikiem
Przejdzie bez problemu, słowo klucz to ZAMIAST, uruchamiałem już swojego z jakiegoś mini akumulatorka typu 2-5Ah
kliMati pisze: a to kolega ostro na wstecznym pomyka :jazda: , bo u mnie zawsze w trybie stealth jeśli tylko silnik ciepły. Jedyny przypadek kiedy włącza mi się spalinowy przy naładowanej baterii i ciepłym silniku to jakieś 100m na wstecznym z prędkością ponad 20-30km/h.
Nie zawsze tak jest i nie analizowałem mocniej od czego to zależy, ale nawet przy rozgrzanym silniku i pełnej baterii trakcyjnej potrafi się włączyć spalinowy przy cofaniu. Nie wiadomo co tam sobie Japończyk zaimplementował w kodzie do sterownika hybrydy.
JacekKo
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:51
Model Lexusa: -
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: JacekKo »

Dodam, że jazda podczas parkowania do przodu i do tyłu odbywała się z prędkością ciut wyższą niż pełzanie. W sumie nic dziwnego, mało osób parkując manewruje z gazem wciśniętym do podłogi ;)
martinibianco
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2020, o 20:30
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Kórnik
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: martinibianco »

Od grudnia 2020 przejechałem ponad 15 tyś. km.
Spostrzeżenia: średnie spalanie podawane przez komputer jest o 0,1-0,2l/100km wyższe niż wychodzi mi za każdym razem przy tankowaniu do pełna i policzeniu kilometrów.
Duże znaczenie ma dogrzanie silnika. Ciekaw jestem spalania przy wyższych temperaturach.
Nie używam trybu eco, bo nie lubię marznąć zimą w aucie, poza tym auto jest przymulone. Jeżdżę prawie cały czas na normal lub sport+ w zależności od sytuacji (zakręty, prędkość, potrzeba).
Na niemieckiej autostradzie zimą przy 150-170 km/h - 12 litrów.
Na szwajcarskim paliwie w Alpach (0% biopaliw) - 6,5-8,0 l/100km , max 120 km/h
Codziennie dojeżdżam do pracy 25km po ekspresówce, jestem w stanie jadąc 100-120 osiągnąć 8,5 l/100km, normalnie z wyprzedzaniem itp. wypada zimą 9,5-10l/100km. Jak zaśpię - 11. :)
Na zwykłej trasie z wyprzedzaniem, jazdą w miarę przepisową schodzę często poniżej 9.
Jeżdżąc po wiosce dużo na elektryku, sklep, ograniczenia, zakręty - 8,0l/100km
Przedtem jeździłem RAV4 hybrydową 4 lata, hybrydy trochę trzeba się nauczyć.
JacekKo
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:51
Model Lexusa: -
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: JacekKo »

martinibianco pisze:Od grudnia 2020 przejechałem ponad 15 tyś. km.
[...]
Dzięki za opis spalania :)
martinibianco pisze: Przedtem jeździłem RAV4 hybrydową 4 lata, hybrydy trochę trzeba się nauczyć.
Tyle to wiem-może dlatego mi odeszła ta Astra? Może za mało wcisnąłem prawą stopą? Chociaż wskaźnik mocy był blisko końca skali.
martinibianco
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2020, o 20:30
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Kórnik
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: martinibianco »

JacekKo pisze:Tyle to wiem-może dlatego mi odeszła ta Astra? Może za mało wcisnąłem prawą stopą? Chociaż wskaźnik mocy był blisko końca skali.
Auto wcale nie osiąga maksymalnego przyśpieszenia w podłodze. Ja wciskam do pełnych obrotów, nieco odpuszczam i wtedy mi odchodzi, czuć to. Biorę to na słuch - unikam tzw. "wycia". To wynika z działania przekładni planetarnej, która zawsze wybiera najbardziej efektywny tryb pracy całego układu (z tego, co się dowiedziałem). W trybie sport+ dołącza prawie zawsze tylną oś.
ryszolo
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: SC400, RX450h
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Spalanie w RX 450h IV generacji

Post autor: ryszolo »

RH450h z lipca 2020
Średnie zużycie paliwa pokazywane przez samochód od nowości 9,2 l/100km
Jazda po drodze ekspresowej i autostradzie ze stałą prędkością na tempomacie 135 km/h 10,8 l/100km
Jazda w mieście (Wrocław) 9,3 l/100 km, w zimie 10 l/100 km
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości