Poziom naładowania baterii trakcyjnej GS450H

Awatar użytkownika
lilian.hackett
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2020, o 18:05
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: Starachowice
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: Poziom naładowania baterii trakcyjnej GS450H

Post autor: lilian.hackett »

Bardzo ciekawy wątek.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Poziom naładowania baterii trakcyjnej GS450H

Post autor: kliMati »

a ile potrafi wasz GS450h przejechać na "pełnej" baterii ? Ostatnio trochę przypadkiem, a trochę z ciekawości 2x sprawdziłem w różnych warunkach temperaturowych i oczywiście kiedy było zimniej zasięg był mniejszy, ale największą ciekawostką dla mnie był przebieg "na jednej kresce". Na YT jest filmik pewnego "profesora" ;) w którym testuje przebieg na prawie pełnej baterii i wynik poniżej 1 km uznaje za zadowalający. Osobiście przetestowałem przebieg, kiedy na ekranie wyświetliła mi się pełna bateria (po jeździe na autostradzie i długim hamowaniu silnikiem na zjeździe z autostrady) i uzyskałem 2,2 i 1,8 km. Mniejszy zasięg przy temperaturze koło 0 stopni C. Najciekawsze, że pierwsze 0,8 km z 1,8 km przejechałem z wyświetlaczem pokazującym pełne naładowanie. Bez technicznego analizowania napięć i podpinania komputera wygląda to dla użytkownika tak, jakby mimo pokazywania na wyświetlaczu naładowania baterii tylko bez 1 ostatniej kreski, realnie to niewiele ponad połowa, a ostatnia zielona kreska to prawie tyle ile kolejna zielona, wszystkie niebieskie i fioletowa razem. Dziwne, choć tłumaczy przebieg jaki uzyskał "profesor", bo zrobił go bez naładowanej do końca baterii, bez tej ostatniej zielonej kreseczki. Ja tę ostatnią kreseczkę widziałem naładowaną może 5 razy przez 80 tys. km, zawsze po jeździe autostradowej i hamowaniu silnikiem na zjeździe z autostrady. Taka ciekawostka
tomi9872
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 8 sty 2020, o 18:53
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Pszczyna
Kontakt:

Re: Poziom naładowania baterii trakcyjnej GS450H

Post autor: tomi9872 »

Ja u siebie osiągnąlem także wynik około 1km rekord to chyba 1.2km ale także bez tej ostatniej zielonej kreski bo u siebie nigdy jeszcze jej nie widziałem. Tak naprawdę to nasze lexusy i toyoty nie były chyba projektowane by przejeżdzały dużo km z wykorzystaniem tylko silnika elektrycznego bo baterie też nie są jakoś wielkie bo z tego co się orientuję w moim modelu bateria ma ok 1,5kWh a patrząc na obecne modele u innych producentów baterie w plug-in o pojemności ok 10kWh starczają na w porywach 40km zasięgu przy słabszym silniku elektrycznym.
ZANDAR
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2020, o 13:42
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Poziom naładowania baterii trakcyjnej GS450H

Post autor: ZANDAR »

Poczytałem trochę na amerykańskich stronach, że można sprawdzić "faktyczny" poziom naładowania baterii za pomocą aplikacji na telefon Dr. Prius. Tylko, że z tego co widzę w tej apce, ta usługa jest dodatkowo płatna. W najbliższym jednak czasie mam zamiar przetestować poziom baterii "faktyczny" ponieważ była jakiś czas temu podobno regenerowana. Słyszałem, że na nowej baterii auto potrafi przejechać jakieś 8-10km. Coś mi się wierzyć nie chce, ale sprawdzę niebawem, bo wkurza mnie że w korkach zamiast auto jechać na baterii to prawie cały czas musi ją doładowywać silnik spalinowy :doh: Gdzie ta oszczędność.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Poziom naładowania baterii trakcyjnej GS450H

Post autor: kliMati »

ja ostatnio zaobserwowałem ciekawy stan na ekranie, czyli brak poboru i brak ładowania podczas jazdy. Wcześniej widziałem takie cuda przez 1-2 sekundy, ale ostatnio przez całe 10 sekund jazdy z prędkością 65-70 km/h lekko z góry, z delikatnie wciśniętym pedałem gazu. Osiągnąłem stan równowagi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości