Podwyższone obroty silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu NX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Podwyższone obroty silnika

Post autor: machony79 »

ktoś ma jakieś sensowne wytłumaczenie na ten objaw?
Chodzi o to,że kiedy włączam ogrzewanie tj.nawiew to rosną wolne obroty. Klimatyzacja jest w tym momencie wyłączona.
Tak samo dzieje się kiedy zmieniał tryby jazdy z ECO na Normal.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty silnika

Post autor: pss »

To normalne choć nie testowałem wyłączania klimatyzacji, ten typ tak ma, że podnosi obroty przy starcie i obciążeniu nawiewami etc.
Tryb ECO steruje klimatyzacją/nawiewem, jak go wyłączysz to dopiero te funkcje działają "normalnie".
Ja raz w życiu włączyłem ECO dla testu :P
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty silnika

Post autor: muzz »

a nie ma tam przypadkiem dodatkowej elektrycznej nagrzewnicy powietrza dla kabiny?
jeszcze w avensisie z 2009 pamiętam było takie cudo i w kabinie, w dieslu robiło się ciepło bardzo szybko po kilku minutach...
i właśnie jak się włączało nawiew to delikatnie podnosił obroty pewnie po to, żeby alternator był w stanie wydolić prądowo na tą nagrzewnicę...
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty silnika

Post autor: machony79 »

muzz pisze:a nie ma tam przypadkiem dodatkowej elektrycznej nagrzewnicy powietrza dla kabiny?
jeszcze w avensisie z 2009 pamiętam było takie cudo i w kabinie, w dieslu robiło się ciepło bardzo szybko po kilku minutach...
i właśnie jak się włączało nawiew to delikatnie podnosił obroty pewnie po to, żeby alternator był w stanie wydolić prądowo na tą nagrzewnicę...
tego nie wiem. Elektryczne nagrzewnice spotykałem głównie w dieslach.
EDIT
Chyba jest elektryczna nagrzewnica.
Załączniki
Bez tytułu (Custom).png
Bez tytułu (Custom).png (76.47 KiB) Przejrzano 3300 razy
Ostatnio zmieniony 11 sty 2021, o 13:57 przez machony79, łącznie zmieniany 1 raz.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty silnika

Post autor: muzz »

może w benzynowym lexie, z racji coraz bardziej efektywnie pracujących silników benzynowych też dodali?
chyba problem z zagrzaniem silnika występuje już w nowszych silnikach tsi vw czy gdzieś tam indziej...
im mniej pali tym sprawniejszy i mniej energii ze spalania paliwa idzie w ciepło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości