IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

Twoje oględziny a potem podsumowania potwierdzają że nie znasz się ogólnie na motoryzacji co notabene nie jest czymś strasznym, masz pewien obraz auta któy bardziej pasuje do sztuki stojącej w salonie nowej niż do 8latka po 100k.km. przebiegu.
Twoje preferencje co do wizualu określające chęć zakupu pt.brak zadrapań na plastiku albo lakier do polerki są ogólnie znane w motoryzacji ale dotyczą wybranej grupy użytkowników i zazwyczaj dotyczą znikomego procenta ogólnej populacji kierowców. Więc zamiast szukać igły w stogu siana, przypisując do porysowanego plastiku nie dbanie o auto skup się na stanie technicznym oraz na kosztach realizacji Twoich zachciewajek.

Jeżeli Twoją zachciewajką jest pedantyczny stan wizualny to szukaj sztuki w jak najlepszym stanie technicznym i z uwzględnieniem kosztów realizacji Twojej zachciewajki.

Jeżeli auta (te czarne) z linka jest ok.to zaproponuj cenę np; 3k niższą i detale które Cię drażnią spokojnie za to sobie zrobisz. Sądzę że polerka lakieru + polerka lampy + proszkowe potraktowanie kół na spokojnie wyjdzie 2,5-3k i wtedy masz to co chcesz.

Niestety Ty starasz się ubrać innych we własne fanaberie :ok:

p.s.

Ja mam w poważaniu porysowane plastiki a technicznie auta mam w pedantycznym stanie.[/quote]
O widzisz w końcu coś konstruktywnego. Dzięki.
a co sądzisz o cenie tego aut 55 to nadal dużo?
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

[quote="ledziu]

p.s.

Ja mam w poważaniu porysowane plastiki a technicznie auta mam w pedantycznym stanie.[/quote]

A to już świadczy o tobie. Podejrzewam że w domu też masz niepożądek. Ledziu wyluzuj... Dla ciebie stan wizualny jest nieistotny. Ok rozumiem.
Wszystko co napisałeś jest dla mnie tak oczywiste jak to że 5 jest większe od 4. Nie szukam auta nowego. Ale.. można dbac technicznie i wizualnie o auto jak ja np. Dobry olej zawsze co 10tys, nigdy nie przekraczanie 3tys/min na zimnym itd. a Przy tym auto zawsze czysciutkie przynajmniej w środku Albo można dbać jak ty.
Ok. koledzy podsumowując i odcinając się od tych szczeniackich komentarzy czyli wychodzi na to że w cenie 55tys dostanę auto w dobrym stanie technicznym z historia serwisowa lecz nie mam co liczyć w tych pieniądzach aby stan wizualny dorównał technicznemu
Tak?
Ostatnio zmieniony 9 gru 2020, o 16:59 przez adams84, łącznie zmieniany 1 raz.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Zupełnie nie tak.Chyba uogólniasz. Są różni sprzedający i jeden wystawi swój egzemplarz w takim stanie jak chcesz za 50tyś,a drugi z zarysowanym zderzakiem i obdrapanymi felgami za 55tyś. Wybacz,ale rozumiem kolegów.Nie kupisz samochodu,który jeździł w idealnym stanie lakierniczym.Dlatego,że zawsze ktoś na parkingu palnie drzwiami,koszykiem.Od cieżarówki poleci kamień na maskę itd. Jeśli będzie idealny to nie to,że ktoś o niego dbał,ale wyszykował do sprzedaży. Mój GS jest w b.dobrym stanie technicznym a mimo to ma ryse pod zderzakiem,zarysowane felgi i wybacz...mimo,że dbam o niego,woski,sroski,nawet plastiki pod maską plakuję i inne pierdy to niewyobrażam sobie żebym co chwila odwiedzał kumpli od detailingu lub co dwa lata lakierował auto.
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

Nemo 77 pisze:Zupełnie nie tak.Chyba uogólniasz. Są różni sprzedający i jeden wystawi swój egzemplarz w takim stanie jak chcesz za 50tyś,a drugi z zarysowanym zderzakiem i obdrapanymi felgami za 55tyś. Wybacz,ale rozumiem kolegów.Nie kupisz samochodu,który jeździł w idealnym stanie lakierniczym.Dlatego,że zawsze ktoś na parkingu palnie drzwiami,koszykiem.Od cieżarówki poleci kamień na maskę itd. Jeśli będzie idealny to nie to,że ktoś o niego dbał,ale wyszykował do sprzedaży. Mój GS jest w b.dobrym stanie technicznym a mimo to ma ryse pod zderzakiem,zarysowane felgi i wybacz...mimo,że dbam o niego,woski,sroski,nawet plastiki pod maską plakuję i inne pierdy to niewyobrażam sobie żebym co chwila odwiedzał kumpli od detailingu lub co dwa lata lakierował auto.
Jasne najwyraźniej nie dokładnie przeczytaliście mój post lub jak wyraziłem się niejasno. Ja nie szukam ładnego lakieru bo to auto używane. Na jakość lakieru mamy mały wpływ. Kamienie, odbicia itp.
Natomiast już na plastiki w aucie ma wpływ użytkowanie. Ja np. nigdy nie depczę progów, telefon odkładam do skrytki, półeczki a nie na lakierowany element aby jeździł po nim. Felgi podobnie. Nie staje 2cm równolegle do krawężnika tylko dalej. A propos obtarć parkingow :hobby: ych. Wolę zostawić auto dalej wejścia i przejść się 50m niż wciskać się na żyletki między astrę a Focus których wartość to 3 tyś. Ich właściciele zapewne traktują auto jak ledziu.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Z parkowaniem mam tak samo,ale pewnych rzeczy nie unikniemy.Będziesz coś wkładał do bagażnika i moment zarysowany plastik lub zderzak.Wracając do tematu: jeśli nie przeszkadza Ci konfiguracja to może warto wziąć. Musi być 2012r? Może pomyśl nad starszym za mniejsze pieniądze i wtedy doprowadzisz go do tej perfekcji jaką oczekujesz.
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

Nemo 77 pisze:Z parkowaniem mam tak samo,ale pewnych rzeczy nie unikniemy.Będziesz coś wkładał do bagażnika i moment zarysowany plastik lub zderzak.Wracając do tematu: jeśli nie przeszkadza Ci konfiguracja to może warto wziąć. Musi być 2012r? Może pomyśl nad starszym za mniejsze pieniądze i wtedy doprowadzisz go do tej perfekcji jaką oczekujesz.
Raczej myślę nad tym samym kierunkiem ale zwrotem przeciwnym tj może sięgnąć głębiej do sakwy i MK3.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

adams84 pisze: Ich właściciele zapewne traktują auto jak ledziu
Problem polega na tym ze opisujesz swoje traktowanie auta jako wyznacznik tego co powinno być u innych kierowców a niestety tak nie jest bo każdy z nas jest inny, inny ma wzrost, waga, inne ciuchy oraz co innego mu się podoba.
Nie wspomnę o tym że każdy z nas w innych miejscach parkuje i na co dzień się porusza. Z mojego doświadczenia wiem ze pedantyczne głaskanie auta szczególnie przed sprzedażą nie oznacza pedantycznego stanu technicznego.
Dlatego nie narzucaj innym swojego sposobu życia tylko przyjmij do wiadomości że skoro Cię nie stać na nowe auto to kupujesz coś co jest zbliżone do Twoich wymagań.
Jeżeli stan auta z linka jest ok.wyposażenie też ok.to kup je.

Powtórzę Co to co kolega wcześniej napisał prosisz się o oszukanie.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2020, o 20:13 przez ledziu, łącznie zmieniany 1 raz.
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

ledziu pisze:
adams84 pisze: Ich właściciele zapewne traktują auto jak ledziu
Problem polega na tym ze opisujesz swoje traktowanie auta jako wyznacznik tego co powinno być u innych kierowców .
Nie wiem skąd kolego wysuwasz takie wnioski. Niech każdy robi z autem co chce i dba o nie jak chce. Nic mi do tego.
Rozpatruje zakup najdroższego modelu na rynku i uważam że mam prawo w zamian czegoś oczekiwać. Chyba że poprostu taki wyglaskany model będzie kosztować 60+.
Obejrzałem 2 auta przejechałem 1100km i na tą chwilę pass ale może przyda się ta info komuś innemu.
czr
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 18:21
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Koz
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: czr »

Witam

Czy ktoś oglądał tego IS i ma jakieś informacje ?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 2d3ad92e4f

Pozdrawiam
Leczero
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2020, o 19:17
Model Lexusa: IS
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Leczero »

Witam czy ktoś kojarzy ten egzemplarz lub może powiedzieć kilka słów po samym ogłoszeniu? Z góry dziękuję za informację

https://www.olx.pl/oferta/lexus-is-lexu ... Gnk2r.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości