IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

QubaKpl pisze:
adams84 pisze:A o tym ktoś coś słyszał oglądał
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... dcaa434f49
cena kosmos jak na bieda wyposażenie :?
Szukam bez skóry więc to wyposażenie pasuje jak najbardziej. Jedyny minus choć spory to brak tempomatu. Swoją drogą Jak można w takiej furze z automatem nie dawać tempomatu w standardzie. Paranoja. Ok wrócę do auta. Technicznie stan bardzo dobry . Faktycznie auto bez wkładu choć opony zimowe trzeba dokupić bo auto stoi na letnich. O ile wysoka cena w przypadku stanu technicznego jest całkowicie uzasadniona tak stan wizualny odbiega od reszty. Lakier orginalny ale niestety wymaga już odświeżenia. Lampy przednie zaczynają matowiec. Dla porównania oglądałem inny model z przebiegiem 300tys i tam były perfekcja. O ile na stan lakieru nie mamy wpływu tak już porysowane plastiki na progach, w bagażniku oraz ten błyszczący między przednimi siedzeniami świadczą o tym że osoby użytkujące to auto nie należały do grupy kierowców takich jak np. czyli dbających pedantycznie o auto. Kolejny minus to stan 17" felg. Nadają się tylko do renowacji.
Z zalet wymienić należy pełen serwis co 15tys potwierdzony książką serwisową.
Ogólnie auto godne uwagi ale nie za taką cenę.
Stan podwozia jeśli chodzi o antykorozje ok. Jeżeli ktoś chciałby sprzedać auto za kilka lat jako jedno z najdroższych trzeba zająć się tym tematem jak najszybciej. Teraz będzie, to tylko lekkie oczysczenie i zabezpieczenie czyli jeszcze tanio. Za kilka lat potrzeba już renowacja co oznacza duże koszty związane z demontażem zawieszenia.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Jakie duże koszty związane z demontażem zawieszenia? 4 godziny i buda wisi bez sanek, kół i kolumn przednich. Ależ człowieku farmazony tutaj wypisujesz, znając życie skończysz na jakimś trupku przygotowanym do sprzedaży..
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

gmiter pisze:Jakie duże koszty związane z demontażem zawieszenia? 4 godziny i buda wisi bez sanek, kół i kolumn przednich. Ależ człowieku farmazony tutaj wypisujesz, znając życie skończysz na jakimś trupku przygotowanym do sprzedaży..
Czyli kierować się tylko stanem technicznym. Wiem że doprowadzenie auta do ładu wizualnego to max 3 dni pracy z polerka w garażu. Felgi już trzeba zlecić.
Gmiter skoro wypisuje farmazony proszę poradź coś. Założenie jest jedno. Tylko 2012 rok. Nie chcę skończyć z autem przygotowanym do sprzedaży. Ma być dobre . Cena gra drugoplanową rolę
Ostatnio zmieniony 9 gru 2020, o 13:10 przez adams84, łącznie zmieniany 1 raz.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Co znaczy,że lakier do odświeżenia? Trzeba coś malować czy polerka starczy? Dla mnie to plus bo znaczy,że nie malowali go przed sprzedaża.Zwykła eksploatacja. Poza tym piszesz,że stan techniczny jest bardzo dobry więc może trzeba jechać i go zabrać.Opony?Masz zamiar jeździc to kupisz zimę i spokój. Lampy? Koszt polerki 50-100zl.
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

gmiter pisze:Jakie duże koszty związane z demontażem zawieszenia? 4 godziny i buda wisi bez sanek, kół i kolumn przednich..
Pod warunkiem że każda śruba się ładnie odkręci. Pogadaj z gościem z DRIM Car to ci sprawę naświetli.
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

Nemo 77 pisze:Co znaczy,że lakier do odświeżenia? Trzeba coś malować czy polerka starczy? Dla mnie to plus bo znaczy,że nie malowali go przed sprzedaża.Zwykła eksploatacja. Poza tym piszesz,że stan techniczny jest bardzo dobry więc może trzeba jechać i go zabrać.Opony?Masz zamiar jeździc to kupisz zimę i spokój. Lampy? Koszt polerki 50-100zl.
Wszystko co piszesz to prawda i oczywiście zdaję sobie sprawę z ww. rzeczy ale jednak czy 55 to i tak nie za dużo? Nie ukrywam że nadal biorę go pod uwagę. Obecne auto po przeglądzie opłaceniu ubezpieczenia więc pośpiech u nie mam . Biorę także opcje dołożenia i zakup MK3
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

Nemo 77 pisze:Co znaczy,że lakier do odświeżenia?
Dokładnie wystarczy polerka
adams84
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2020, o 21:23
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: adams84 »

gmiter pisze:znając życie skończysz na jakimś trupku przygotowanym do sprzedaży..
Bo ty gmiter mało życie znasz :biggrin2:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Znam takich malkontentów jak Ty i wiem co oglądali i czym finalnie jeżdżą - banan na twarzy znika z pierwszą wizytą u ogarniętego mechanika.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

adams84 pisze:Szukam bez skóry więc to wyposażenie pasuje jak najbardziej. Jedyny minus choć spory to brak tempomatu. Swoją drogą Jak można w takiej furze z automatem nie dawać tempomatu w standardzie. Paranoja. Ok wrócę do auta. Technicznie stan bardzo dobry . Faktycznie auto bez wkładu choć opony zimowe trzeba dokupić bo auto stoi na letnich. O ile wysoka cena w przypadku stanu technicznego jest całkowicie uzasadniona tak stan wizualny odbiega od reszty. Lakier orginalny ale niestety wymaga już odświeżenia. Lampy przednie zaczynają matowiec. Dla porównania oglądałem inny model z przebiegiem 300tys i tam były perfekcja. O ile na stan lakieru nie mamy wpływu tak już porysowane plastiki na progach, w bagażniku oraz ten błyszczący między przednimi siedzeniami świadczą o tym że osoby użytkujące to auto nie należały do grupy kierowców takich jak np. czyli dbających pedantycznie o auto. Kolejny minus to stan 17" felg. Nadają się tylko do renowacji.
Z zalet wymienić należy pełen serwis co 15tys potwierdzony książką serwisową.
Ogólnie auto godne uwagi ale nie za taką cenę.
Stan podwozia jeśli chodzi o antykorozje ok. Jeżeli ktoś chciałby sprzedać auto za kilka lat jako jedno z najdroższych trzeba zająć się tym tematem jak najszybciej. Teraz będzie, to tylko lekkie oczysczenie i zabezpieczenie czyli jeszcze tanio. Za kilka lat potrzeba już renowacja co oznacza duże koszty związane z demontażem zawieszenia.
A ja Ci powiem taaak ... tylko dokładnie przeczytaj i nie pisz mi pw jak czegoś nie zrozumiesz.

Twoje oględziny a potem podsumowania potwierdzają że nie znasz się ogólnie na motoryzacji co notabene nie jest czymś strasznym, masz pewien obraz auta któy bardziej pasuje do sztuki stojącej w salonie nowej niż do 8latka po 100k.km. przebiegu.
Twoje preferencje co do wizualu określające chęć zakupu pt.brak zadrapań na plastiku albo lakier do polerki są ogólnie znane w motoryzacji ale dotyczą wybranej grupy użytkowników i zazwyczaj dotyczą znikomego procenta ogólnej populacji kierowców. Więc zamiast szukać igły w stogu siana, przypisując do porysowanego plastiku nie dbanie o auto skup się na stanie technicznym oraz na kosztach realizacji Twoich zachciewajek.

Jeżeli Twoją zachciewajką jest pedantyczny stan wizualny to szukaj sztuki w jak najlepszym stanie technicznym i z uwzględnieniem kosztów realizacji Twojej zachciewajki.

Jeżeli auta (te czarne) z linka jest ok.to zaproponuj cenę np; 3k niższą i detale które Cię drażnią spokojnie za to sobie zrobisz. Sądzę że polerka lakieru + polerka lampy + proszkowe potraktowanie kół na spokojnie wyjdzie 2,5-3k i wtedy masz to co chcesz.

Niestety Ty starasz się ubrać innych we własne fanaberie :ok:

p.s.

Ja mam w poważaniu porysowane plastiki a technicznie auta mam w pedantycznym stanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości