doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Kolega Dom1n już pisał o tym wcześniej.
https://a.aliexpress.com/_B0nZDI
Kamera ma zakres od 6V więc jak ulał, jedynie co zamontowałem ciut głębiej tak żeby było widać zderzak
Instrukcja jak polutować kabelki też została przedstawiona przez kolegę Dom1n we wcześniejszycm poście
bigmazi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 lip 2020, o 08:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: bigmazi »

Znalazł może ktoś z Was ten model:
https://pl.aliexpress.com/item/32498286 ... 2e0eRSxljS
na napięcie 6V? Nie trzeba tutaj przerabiać blendy, ale znów chyba trzeba montować układ step up.
maxiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2016, o 10:37
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Jarosław, Przemyśl,
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: maxiek »

Jeszcze jedno pytanie odnośnie kamerki, 2x w postach było pytanie czy „podłączyłeś do lampy wstecznej” i nie było żadnej konkretnej odpowiedzi. Potrzebujemy sygnału z lampy cofania czy sygnał idzie ze skrzyni i wystarczy podpiąć się do wtyczki w klapie? Sorry jeśli ktoś gdzieś już odpowiedział na to pytanie, ale ja jakoś nie znalazłem (albo nie zrozumiałem)

Kamerkę kupiłem o tą [url] 74,66 zł 37% zniżki | GreenYi 170 stopni obiektyw rybie oko Starlight Night Vision pojazd tylny/kamera z widokiem z przodu niski poziom światła 15m widoczna kamera samochodowa
https://star.aliexpress.com/share/share ... ocialShare zależało mi na szerokim kącie widzenia, czekam tylko na przetwornice i będę montował
Awatar użytkownika
soto
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2018, o 18:16
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Olkusz
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: soto »

Temat był wałkowany kilkukrotnie. Kamerkę podłączasz do wtyczki i gotowe.
bartexo23
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2020, o 13:26
Model Lexusa: brak
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: bartexo23 »

Nie ma gdziś tych modeli kamerek dostępnych u nas w polskich sklepach?
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

maxiek pisze:Jeszcze jedno pytanie odnośnie kamerki, 2x w postach było pytanie czy „podłączyłeś do lampy wstecznej” i nie było żadnej konkretnej odpowiedzi. Potrzebujemy sygnału z lampy cofania czy sygnał idzie ze skrzyni i wystarczy podpiąć się do wtyczki w klapie? Sorry jeśli ktoś gdzieś już odpowiedział na to pytanie, ale ja jakoś nie znalazłem (albo nie zrozumiałem)

Kamerkę kupiłem o tą [url] 74,66 zł 37% zniżki | GreenYi 170 stopni obiektyw rybie oko Starlight Night Vision pojazd tylny/kamera z widokiem z przodu niski poziom światła 15m widoczna kamera samochodowa
https://star.aliexpress.com/share/share ... ocialShare zależało mi na szerokim kącie widzenia, czekam tylko na przetwornice i będę montował
Kamerę można podłączyć pod lampę cofania ale przy włączeniu samochodu trzeba odrazu włączyć wsteczny zanim uruchomi się radio (system przy każdorazowym włączaniu sprawdza co jest podłączone i się z tym łączy ) wtedy kamera będzie działać aż do wyłączenia radia i tak za każdym razem ( przynajmniej w rocznikach 2013-16 ) więc raczej to mało wygodne. Jedyne rozsądne rozwiazanie to wpiąć się w wtyczkę jeśli nieoryginalną kamera to albo 6v albo 12v z modułem podnoszącym napięcie z 6v do 12v. tyle w temacie
IS300HFG
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2020, o 18:30
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: IS300HFG »

Wałkowany temat ale możliwe ze uda się komuś jeszcze pomóc
Lexus is 300H 2016 wersja elite
Tempomat z Ali po numerze części : https://pl.aliexpress.com/item/32913319 ... 5c0fs2SyWs
10 minut roboty i po sprawie, przesyłka szła jakieś 1,5 tygodnia.
lukasz_dynek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2020, o 15:45
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: lukasz_dynek »

Witam, jakby ktoś poszukiwał kamery przygotowanej do podłączenia to mam taką na sprzedaż, bo udało mi się dorwać oryginał. Kamera z czarna listwą, działa na 6 volt, instalacja ogranicza się do wpięcia 4 pinów w fabryczną kostkę tak jak poprzednicy opisywali. Kamera kupiona na allegro, z możliwością wyłączenia lini pomocniczych. Więcej informacji na priv.
Przemysław.mazurek
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2018, o 12:26
Model Lexusa: IS
Skąd:: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Przemysław.mazurek »

Cześć,
Lucek ŁDZ pisze:Radar, znaczek, wiązka pasa przedniego wypinana z skrzynki bezpieczników, kierownica z odpowiednimi przełącznikami, manetka tempomatu też się różni. Ale szczerze mówiąc jest to bajer. Osobiście myślałem nad montażem tak samo jak kamerą na szybę ale po konsultacji ze znajomym co mu zakładałem - zrezygnowałem. Koszt duży a funkcjonalność jest jaka jest. :D
Koszty: radar + znaczek + wiązka + kierownica = 3000.- +/- 500~~ do tego kalibracja zależy od elektronika jeden woła 300.- inny 1000.-
Podobno dużym problemem jest fakt, że potrafi się "rozkalibrować" np podczas awaryjnego hamowania... i wtedy powtarzamy proces kalibracji... :D

Polecam już bardziej duży ekran od wersji po lifcie albo dołożenie pełnego ML. Przyjemne dla oka lub ucha. :)
Mam kilka pytań co do tego.

1. Czy musi zgadzać się rocznik tj. czy wszystko koniecznie trzeba kupić z roku modelowego jaki posiadamy. Jeśli nie to czy części muszą być z tego samego rocznika?
2. Czy to jednocześnie pozwoli na działanie PCS?
3. Najważniejsze. Czy to na 100% działa? Bo czytałem, na którymś forum, że ktoś zza wielkiej wody próbował i mu właśnie nie działało?
Lucek ŁDZ pisze:
2. Możliwe ale drogie. Do wymiany ekran, wiązka deski, radio/nawigacja. W moim przypadku zmiana na kosztowała 8k.

4. Czy jesteś w stanie wskazać numer wiązek kablowych?

Pozdrawiam
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Lucek ŁDZ »

Przemysław.mazurek pisze:Cześć,
Lucek ŁDZ pisze:Radar, znaczek, wiązka pasa przedniego wypinana z skrzynki bezpieczników, kierownica z odpowiednimi przełącznikami, manetka tempomatu też się różni. Ale szczerze mówiąc jest to bajer. Osobiście myślałem nad montażem tak samo jak kamerą na szybę ale po konsultacji ze znajomym co mu zakładałem - zrezygnowałem. Koszt duży a funkcjonalność jest jaka jest. :D
Koszty: radar + znaczek + wiązka + kierownica = 3000.- +/- 500~~ do tego kalibracja zależy od elektronika jeden woła 300.- inny 1000.-
Podobno dużym problemem jest fakt, że potrafi się "rozkalibrować" np podczas awaryjnego hamowania... i wtedy powtarzamy proces kalibracji... :D

Polecam już bardziej duży ekran od wersji po lifcie albo dołożenie pełnego ML. Przyjemne dla oka lub ucha. :)
Mam kilka pytań co do tego.

1. Czy musi zgadzać się rocznik tj. czy wszystko koniecznie trzeba kupić z roku modelowego jaki posiadamy. Jeśli nie to czy części muszą być z tego samego rocznika?
2. Czy to jednocześnie pozwoli na działanie PCS?
3. Najważniejsze. Czy to na 100% działa? Bo czytałem, na którymś forum, że ktoś zza wielkiej wody próbował i mu właśnie nie działało?
Lucek ŁDZ pisze:
2. Możliwe ale drogie. Do wymiany ekran, wiązka deski, radio/nawigacja. W moim przypadku zmiana na kosztowała 8k.

4. Czy jesteś w stanie wskazać numer wiązek kablowych?

Pozdrawiam
Sprawa wygląda tak.
Wymieniliśmy znaczek, wiązkę pasa przedniego, domontowaliśmy radar, wymieniliśmy szybę, domontowaliśmy kamerę, wymieniliśmy wiązkę podsufitki, wymieniliśmy taśmę air bag, kierownice. Dalej już elektryk się bawił. Ale Zadziałało. Rocznikowo brałem jak leciało. od 14 do 20 roku. :D Jak będę się z nim widział zapytam czy coś jeszcze robił.

A co do nawigacji - nie.
Kupiłem wiązkę od polifta na duży ekran i wyciąłem kabel ekranu. Cała reszta została. Wiązkę płaciłem 1200 zł. Ekran kupowałem w Holandii a nawigacje ściągałem z Norwegii. :hobby: Cała operacja dokładnie kosztowała powyżej 8k bo musiałem jeszcze wymienić wzmacniacz... Musiał być również od polifta... Ale działa. :klucz:

Jak będę miał więcej czasu wrzucę na forum zdjęcia i listę modyfikacji jaką robiłem przy aucie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości