[Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

[Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: stecko »

Że usterka to już wiem. Teraz jak ja zlokalizowac?

Na wolnych pracuje idealnie 14.7:1 lub bliskie okolice.

Ponawiam pytanie, czy niedokrecona lub uszkodzona świeca może powodowac takie objawy? Czy jednak miałbym błąd o wypadajacym zaplonie i nierowna pracę silnika/szarpanie?

Silnik pracuje rowno...
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: gmiter »

Miałem 2 luźne świece i nie powodowały żadnego błędu jednak nie patrzyłem na korekty. Możesz to sprawdzić oczywiście ale różnie bywa. Luźna świeca objawia się cykaniem silnika (slychac syknięcia powietrza z cylindra przy suwie sprężania).
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: [Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: stecko »

gmiter pisze:Ewentualnie podmień stronami zawory vvti.
Zerkałem. Jeżeli dobrze widzę to mam po 2 zawory na jeden bank. Wizualnie nie będą pasowały mocowania (na jedna śrubę 10mm) są ''powyginane'' w inne strony.

Czekam na mechanika aż ogarnie maszynę do wpuszczania dymu. Liczę, że gdzieś jest wyciek.

Ostatnie obajawy się nie zmieniły tzn: po skasowaniu błedów silnik pracuje idealnie na wolnych obrotach, korekty i aft w idealne. Wystarczy, że podniosę obroty na ok 2500 i przytrzymam tak ok pół minuty i korekty na banku 1 idą w górę do ok 30% i afr też wtedy szaleje.
Podczas jazdy podobnie. Jak tylko ustabilizuje prędkość po chwili korekty idą w górę.
Podczas przyspieszania korekty jeszcze w normie ale afr winduje do 18.12 :1

Inny mechanik podłączył kompa i mówi że sonda lambda (taki pokazuje bład) mówie mu że właśnie wymieniłem na nówke oryginał...
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

[Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: stecko »

Pojezdzilem po 3 mechanikach i każdy się poddał... Ostatni specjalizuje sie w toyotach, więc teoretycznie powinien wiedzieć. Niestety jak przychodzi do konkretnej diagnostyki a nie wymiany oleju czy elementów zawieszenia to fachowcy rozkladaja ręce. Powiedział mi szczerze, żebym pojechał do lexusa na diagnostykę. Tam mi to będą w stanie ogarnąć. Niestety tutaj w UK salon lexusa bedzie ostatnia deska ratunku, tylko coś czuję że bardzo kosztowną...
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: klinikalpg.pl »

Szczególnie bym nie liczył na cuda w ASO.
Tam są procedury, a nie ma myślenia. Ale może przynajmniej większe doświadczenie z danym modelem...
Ciekawy przypadek, ale my w Warszawie, a na diagnostykę szklaną kulą się nie piszę.
Grzesiek3258
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2016, o 17:27
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Sandomierz
Kontakt:

Re: [Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: Grzesiek3258 »

Może wtryskiwacze na tym banku są uszkodzone bądz ogólnie mały doplyw paliwa przy obciążeniu co może powodowac padająca pompa paliwa w zbiorniku lub mniejsze prawdopodobieństwo zapchany filtr paliwa.
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

[Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: stecko »

Problem w tym, że na lpg dzieje sie to samo czyli wtryski pb i pompe paliwowa mogę odznaczyć?
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

[Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: stecko »

klinikalpg.pl pisze:Szczególnie bym nie liczył na cuda w ASO.
Tam są procedury, a nie ma myślenia. Ale może przynajmniej większe doświadczenie z danym modelem...
Ciekawy przypadek, ale my w Warszawie, a na diagnostykę szklaną kulą się nie piszę.
Też nie mam dużej wiary w aso ale tylko to mi pozostało tutaj. Brak fachowców w mojej okolicy, chętnych do znalezienia problemu.
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

[Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: stecko »

Hej

Walcze dalej. Czy uszkodzona centralka lpg może powodować takie dziwne objawy? Chcialbym calkowicie odpiac ją od kompa pb. Czy wystarczy wypiac wtyczke od centralki lpg i zasilanie z aku od niej?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Rx350] 2GR-FE błąd p0171 uboga mieszanka...

Post autor: gmiter »

Wystarczy odłączyć sterownik - wtyczke lub bezpiecznik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości