Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Orginalne klocki to chyba textar potwierdzam pylą i szybko lecą do tego nagminne rysowanie tarcz chyba za duże ziarno w kompozycie ciernym u mnie po 2 reklamacjach w ASO Kraków zostały wymienione na nacinane od GS430 i problemy się skończyły pozdr!
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

sikor44 pisze:
cardiologist pisze:Panowie szybkie pytanie...w zwiazku z tym ze moje auto pożera klocki hamulcowe w zastraszajacym tempie (w mojej opinii nie uzasadnia tego nawet fakt masy i automatu) chcialbym dopytac czy ktorys z was wymienial klocki na "nienominalne" toyoty? Jesli tak, to poprosze o namiary na rodzaj klockow i opinie na temat trwalosci.
Z gory bardzo dziekuje.
Pozdrawiam
Mój specmajster od detailingu jednoznacznie stwierdził - OEM klocki strasznie pylą i się mega szybko ścierają. Tym bardziej przy trochę bardziej dynamicznej jeździe. Więc raczej standard.
Dokladnie. Ciezko utrzymac felgi w czystosci. Mnie jednak trwalosc tych klockow przeraza. Jezdze naprawde spokojnie a ostatnio w trasie zaczalem uzywac manetek i hamuje silnikiem. Nie wplywa to w zaden sposob na trwalosc klockow. Sprobuje z klockami Boscha. Mam wrazenie ze wszystko lepsze niz te nominalne od toyoty.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

pss pisze:https://motofilm.pl/2020/10/lexus-usuwa ... e-promocje

Już na pewno nikt nie kupi IS nawet w wersji hybrydowej ;)
Wycofany nawet CT... a IS/RC może wrócą do europy jak zrobią je w wersji EV ale po sprzedaży w USA tych modeli raczej się nie zanosi.

Coz...jakos to przelkne. Mysle ze predzej czy pozniej kazdy silnik benzynowy bedzie egzotyka a ludzie beda ladowac samochody tak jak laduja smartfony w domu. Mnie sie to nie podoba ale w takim kierunku podaza postep. Co do nowego IS i tak stylistycznie w ogole mi nie podchodzi. Posiadanie is200t akurat w kontekscie sytuacji o ktorej piszesz moze byc korzystne. To auto staje sie powoli bialym krukiem i przez to moze bedzie choc troszke bardziej porzadane na rynku wtornym niz dotychczas.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Mam dziwne wrażenie, że ten Bosch to już nie ten co kiedyś, montowałem też ATE co prawda nie do lexus'a ale też dupy nie rwały.
Choć fakt ATE były wytrzymałe, nie pyliły tak mocno.
Oryginalny Textar jest jaki jest, na początku rwał tarcze opiłkami, poprawili ale ... ;)

Jedynie tarcze ORI są ok, ale klocki to wrzucił bym fajnie hamują i nie pylą jak szalone, choć ceramika to nie jest: https://auto.brakeparts.pl/auto/20737-k ... 15899.html
ew. zwykłe zimmerman, bo kolega sobie je chwalił ostatnio: https://auto.brakeparts.pl/auto/20743-k ... 68241.html

No chyba, że nie chcesz pylić prawie w ogóle to ceramika: https://auto.brakeparts.pl/auto/20742-k ... 35932.html ;)

ps. ja już chyba zawsze będę dawał EBC Yellow, bo przyzwyczaiłem się do pylenia, a hamują pięknie ;)
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cooper69 »

Ze swojej strony polecam klocki ceremiczne Powerstop. Jeżdżę na nich już rok i jestem megazadowolony - https://brakestock.pl/lexus.klocki-hamu ... ower-stop/

Jest też u nich forumowa zniżka.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem i wszelkie sugestie.
bilas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2018, o 12:46
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: bilas »

Czy ktoś wymieniał już akumulator? Mój powoli chyba się kończy i zastanawiam się jaki model wybrać, tak żeby komputer nie marudził i wszystko działało jak z fabrycznym.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

podpowiem, że na tym z aso też marudzi z start stop, raz działa raz nie ;) - jest inny niż na pierwszym montażu.
Ale kto by używał start stop ;)
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

bilas pisze:Czy ktoś wymieniał już akumulator? Mój powoli chyba się kończy i zastanawiam się jaki model wybrać, tak żeby komputer nie marudził i wszystko działało jak z fabrycznym.
akumulator padł zaraz po gwarancji ale po wymianie melli wymienili w aso na Turecki Mutlu . :szok:
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Kriss1970 pisze:
bilas pisze:Czy ktoś wymieniał już akumulator? Mój powoli chyba się kończy i zastanawiam się jaki model wybrać, tak żeby komputer nie marudził i wszystko działało jak z fabrycznym.
akumulator padł zaraz po gwarancji ale po wymianie melli wymienili w aso na Turecki Mutlu . :szok:
no i on wyświetla różne komunikaty w start stop... choć testery pokazują, że jest idealny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości