doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Lucek ŁDZ »

filiptrojan pisze:Witam,

Jestem nowy na forum. Przymierzam się do zakupu Lexusa IS 300h i mam pare pytań. Otóż nowe auto mogę kupić obecnie jedynie w wersji F-Sport edition, w której brakuje pare rzeczy, które jednak chciałbym mieć. Pare info o niektórych przeróbkach znalazłem tutaj, ale pytania dalej się nasuwają.

1. Fotele przednie z wentylacją. Czy po ich założeniu i zakupie przycisków do pamięci jest wszystko P&P? Czy w drzwiach jest instalacja i kable do przycisków pamięci?
2. Czy zmiana ekranu na 10,25" jest możliwa? Czy muszę zmieniać też sterowanie? Pewnie musiałbym kupić cały zestaw razem z modułem i dyskiem...
3. Czy jest możliwość zamontowania aktywnego tempomatu i aktywnego prowadzenia po pasie? Jak tak to co trzeba kupić?
4. Czy autmatyczne długie działają P&P po zmianie paru głupot?
5. Elektrycznie składane lusterka przy zamykaniu auta? Pewnie drobiazg, ale może ktoś podpowie? Kodowaniem?

Co jeszcze można pododawać?

1. NIE - w drzwiach nie ma wiązki, wentylacja nie uruchomi się problem opisywany wiele razy. Do zwykłej wersji można dać tylko elektryczne fotele i podgrzewanie.
2. Możliwe ale drogie. Do wymiany ekran, wiązka deski, radio/nawigacja. W moim przypadku zmiana na kosztowała 8k.
3. Jest. Wywalasz przednia szybę i kupujesz szybę pod kamerę, kupujesz kamerę i wiązkę do niej. Do tego zmiana wiązki pasa przedniego, znaczek w grill i sam radar w zderzak. Dalej kupujesz inną taśmę pod kierownice i kierownice przystosowaną pod radar i prowadzenie po pasie.
4. Tak automatycznie do wymiany szyba etc jak w pkt 3.
5. To nie Niemiec. Albo Chiński zestaw opisywany już na forum albo do wymiany lusterka na więcej PIN + moduły lusterek


"Jestem nowy na forum. Przymierzam się do zakupu Lexusa IS 300h i mam pare pytań. Otóż nowe auto mogę kupić obecnie jedynie w wersji F-Sport edition, w której brakuje pare rzeczy, które jednak chciałbym mieć. Pare info o niektórych przeróbkach znalazłem tutaj, ale pytania dalej się nasuwają" - poczytaj sobie tą kategorie "doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen" od 1 strony. Masz wszystko opisywane. Sporo osób robiła metodami prób i błędów. Ale można wiele się dowiedzieć. Moim zdaniem jak auto nie ma radia na 10,25" to już bym na nie nie patrzył. Wiąże się to z nagłośnieniem opisywanym tu viewtopic.php?f=128&t=22354&start=10.
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Czy ktoś orientuje się jaki rodzaj wtyczki jest do kamery cofania. Chodzi o to że chciałem zamontować nieoryginalną kamerę a nie chcę lutować i ciąć przewodów tylko wpiąć się w oryginalną kostkę.
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Lucek ŁDZ »

Dr.Redrum pisze:Czy ktoś orientuje się jaki rodzaj wtyczki jest do kamery cofania. Chodzi o to że chciałem zamontować nieoryginalną kamerę a nie chcę lutować i ciąć przewodów tylko wpiąć się w oryginalną kostkę.
Zdemontuj tapicerkę bagażnika - są dwa rodzaje wtyczki.
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Oki. Dzięki.
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

zakładając ten wątek chciałem żebyśmy się dzielili nowymi możliwościami doposażenia a nie odpowiadania po raz setny na te same pytania..... proszę przegadajcie cały wątek zanim zaczniecie zaśmiecać pytaniami na tematy które właściwie są już wyczerpane na wcześniejszych stronach
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Kostka 5pin z czego 4 są zajęte. Ktoś wie gdzie można dostać taką wtyczkę? Albo jakie ma oznaczenie?
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

Dr.Redrum pisze:Kostka 5pin z czego 4 są zajęte. Ktoś wie gdzie można dostać taką wtyczkę? Albo jakie ma oznaczenie?
poczytaj cały wątek a znajdziesz nawet foto
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Tak wiem, czytałem cały wątek foto też widziałem.
Wykopałem, ta wtyczka ma następujące oznaczenia

6098-3802
6098-3810

Na razie udało znaleźć się na ali
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Kamerka zainstalowana, oczywiście zamiennik z Ali. Wszystko działa jak należy :-)

Dzisiaj przyszło lusterko wsteczne fotochromatyczne z 300h, zastanawiam się tylko po co aż 5 kabli? Z lampki z podsufitki podciągne zasilanie, podejrzewam że jeden kabel może być pod wsteczny? Reszta?
maxiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2016, o 10:37
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Jarosław, Przemyśl,
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: maxiek »

Podeslij linka którą kupiłeś jak to nie problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości