Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
yaroog
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2018, o 23:36
Model Lexusa: is300
Skąd:: Leszno
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: yaroog »

Ja trochę w zimowym temacie. Wreszcie pojeździłem po śniegu w górach i wcale nie jest tak źle jak tu niektórzy pisali. Fakt na krętych odcinkach kontrola trakcji cały czas prawie w pogotowiu ale zupelnie spokojnie sobie radzi. Jechałem za autem 4x4 i wcale za bardzo nie odstawałem. Tak samo z podjazdem pod górki czy pod wyciąg. Po przeczytaniu opinii, że lekki tył, że strach, że z garażu nie można wyjechać jak troszke popada, miałem duże obawy i ... nic z tych rzeczy. Normalna jazda jak po śniegu. Może ci co to pisali na letnich oponach, albo na niskobudżetowych próbowali jeździć. Dodatkowa frajda to zamiatanie tyłem po wyłączeniu kontroli :ok: :ok: :ok: :ok: A i w bagażniku 2 pary nart i jedna walizka :) i 2 osoby na pokładzie.
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kozio_1986 »

Zastanawiam się nad zmianą GS MK3 na IS200T, ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy bagażnik nie jest za mały.
Patrząc przyszłościowo, chciałbym, aby do bagażnika zmieścił mi się kiedys wózek dla dzieciaka + torby moje, dziewczyny i dzieciaka na jakiś dalszy wyjazd.
Da radę w IS? Ma niby mniejszy bagażnik o 50L od mojego GSa, ale może da radę?
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: doktor4g »

Dawid0ss pisze:
doktor4g pisze:Es'em nie jeździłem ale słyszałem ze prędkość max (jak w w nowej camry) to 180 co dyskwalifikuje to autko...
A gdzie Ty tam u siebie jeździsz więcej niż 180 ? Osobiście nie pamiętam, kiedy ostatnio jechałem szybciej niż 160. Pany, pomyślcie czasami o tym, że w innym autach ludzie może jadą ze swoimi rodzinami.

Mieszkam blisko granicy to raz, (NIemcy), a dwa to na pustej s3 albo A2 tez można przyśpieszyć (jeszcze). Sa trasy gdzie >180 nie jest niebezpieczne.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Wymieniał ktoś olej w skrzyni ?
Przy 60 tyś podobno trzeba, wiecie może jaki jest koszt ? :)
yaroog
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2018, o 23:36
Model Lexusa: is300
Skąd:: Leszno
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: yaroog »

Wiecie może co wchodzi w zakres przeglądu przy 30 tyś ?
Awatar użytkownika
soto
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2018, o 18:16
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Olkusz
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: soto »

pss pisze:Wymieniał ktoś olej w skrzyni ?
Przy 60 tyś podobno trzeba, wiecie może jaki jest koszt ? :)
Dzwoniłem do ASO, przy 60kk jest inspekcja, jak trzeba to wymieniają statycznie, drogo się robi gdy trzeba wymienić filtr oleju w skrzyni.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

soto pisze:
pss pisze:Wymieniał ktoś olej w skrzyni ?
Przy 60 tyś podobno trzeba, wiecie może jaki jest koszt ? :)
Dzwoniłem do ASO, przy 60kk jest inspekcja, jak trzeba to wymieniają statycznie, drogo się robi gdy trzeba wymienić filtr oleju w skrzyni.
Producenci mówią, by po 60 tyś sprawdzić, a po 90 tyś wymienić "przy trudnych warunkach".
Wiadomo świat ekologii i częste wymiany to zło, aczkolwiek dla silników / skrzyń jednak te 60 tyś to powinna być wymiana, a 90 tyś to już przymus.
Widziałem filmik jak robili dynamicznie Lexusa 200t i to co zlewali to było naprawdę już ciemne/przepracowane.

Mówili jaka cena ? :)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ArtIS »

Powiem tak, to jest cześć mechaniczna posiadająca ruchome elementy. Moim zdaniem, brak wymiany oleju to skrajna głupota i rzecz jasna oczywisty komunikat, że skrzynia padnie bo przecież trzeba nabyć nowy wóz.

Wymienić i już - statycznie czy dynamicznie, to zależy od Ciebie. Ja w IS mk2 wymieniałem statycznie i działa :)
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: asmaxx »

Kozio_1986 pisze:Zastanawiam się nad zmianą GS MK3 na IS200T, ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy bagażnik nie jest za mały.
Patrząc przyszłościowo, chciałbym, aby do bagażnika zmieścił mi się kiedys wózek dla dzieciaka + torby moje, dziewczyny i dzieciaka na jakiś dalszy wyjazd.
Da radę w IS? Ma niby mniejszy bagażnik o 50L od mojego GSa, ale może da radę?
Niestety może być ciężko. Jak dół wózka dam do tyłu bagażnika, a siedzisko bliżej zderzaka to mogę upchać 2 torby sportowe zapakowane tak w 80% bo niestety, ale zawiasy od bagażnika odejmują trochę miejsca. Pozostaje zabawa we wsadzanie mniejszych przedmiotów w pozostałe miejsca , na przedni fotel i nogi (żona i dziecko z tyłu). Na szczęście spacerówka da więcej miejsca niedługo.
Szwagrowi przyczepka rowerowa wchodzi bez problemu do a4, tutaj nie ma szans :/ Przeczytałem temat od 63 s i szczerze drugi raz bym się solidniej przygotował do tematu zakupu IS 200t.
Awatar użytkownika
soto
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2018, o 18:16
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Olkusz
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: soto »

pss pisze:
soto pisze:
pss pisze:Wymieniał ktoś olej w skrzyni ?
Przy 60 tyś podobno trzeba, wiecie może jaki jest koszt ? :)
Dzwoniłem do ASO, przy 60kk jest inspekcja, jak trzeba to wymieniają statycznie, drogo się robi gdy trzeba wymienić filtr oleju w skrzyni.
Producenci mówią, by po 60 tyś sprawdzić, a po 90 tyś wymienić "przy trudnych warunkach".
Wiadomo świat ekologii i częste wymiany to zło, aczkolwiek dla silników / skrzyń jednak te 60 tyś to powinna być wymiana, a 90 tyś to już przymus.
Widziałem filmik jak robili dynamicznie Lexusa 200t i to co zlewali to było naprawdę już ciemne/przepracowane.

Mówili jaka cena ? :)
Niecałe 550zł ASO Krk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości