GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: Piotr-PK »

Cześć, generalnie nie wiedziałem jak nazwać wątek. Auto ma gumy małe, bo 225/55/16, latem wrzucę fabryczne 17. Do rzeczy, na ładnej drodze bez kolein auto prowadzi się neutralnie, bezstresowo, ale kiedy tylko kończy się świeży/równy odcinek drogi, wjeżdżam na starą nawierzchnię z koleinami, zaczyna się walka z kierownicą, kontry itp. Wiem, że szerokie gumy nie lubią kolein, ale jak to wyglada u Was, nie mówiąc o rozmiarach 235-245. Zbieżność zrobiona.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: ledziu »

Tak naprawdę może być wiele przyczyn. Zaczynając od opon idąc przez zbieżność ( może kiepsko ustawiona), dalej luzy/zużycie zawiasu, po luzy magla i jego agonia.
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: kazio »

Umnie w mk1 miało luz tylne koło, (lozysko), też nieszło go utrzymać, { u mnie z jakiegoś powodu popuściła śruba przegubu która dociąga lozysko), może luz wahacza górnego przód. POZA TYM jeśli była ustawiana znieznosc to wykluczam luzy zawiasu, ponieważ każdy kto ustawia zbieżność zaczyna od sprawdzenia luzów!!!
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: Piotr-PK »

Tak tak, wszystkie wyczuwalne luzy wyeliminowaliśmy. Myślę jeszcze na ile wpływ mogą mieć opony, fakt, są stare, ale czy to to...
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: ledziu »

Piotr-PK pisze:Tak tak, wszystkie wyczuwalne luzy wyeliminowaliśmy. Myślę jeszcze na ile wpływ mogą mieć opony, fakt, są stare, ale czy to to...
Może być to...
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: toms »

Sprawdź sobie maglownicę (luzy) i jej tuleje mocujące. Opony, zakładając prawidłowe ciśnienie i to, że na równym jest ok, raczej nie mają nic do tego.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: ledziu »

toms pisze:Sprawdź sobie maglownicę (luzy) i jej tuleje mocujące. Opony, zakładając prawidłowe ciśnienie i to, że na równym jest ok, raczej nie mają nic do tego.
Zależy jak są stare opony ... zakładam stare że są naprawdę stare. 5lat spoko ale jak mają 10lat to już jest problem/ Tym bardziej że opona oponie nie równa.
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: Piotr-PK »

Toms, zwrócę na to uwagę jeszcze swojemu mechanikowi. Przednie opony mają bagatela 11 lat, dopiero ogarniam wszystkie kwestie po zakupie.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS300 mk2, kiepskie prowadzenie w koleinach

Post autor: ledziu »

Piotr-PK pisze:Toms, zwrócę na to uwagę jeszcze swojemu mechanikowi. Przednie opony mają bagatela 11 lat, dopiero ogarniam wszystkie kwestie po zakupie.
Widzisz dlatego powinno się sprawdzić wsjo .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości