[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

Pany,

A czy może ktoś w końcu jednak pomierzyć te czasy ? "Znacznie lepiej", "wyraźnie żwawszy" c'mon !!! Nawet w tel są zwykłe appki na GPS do pomiaru 0-100 60-100 i 80-120 i za chwilę będzie wszystko wiadomo vs fabryka.

Dla przykładu mogę podać u siebie na dmuchniętym IS200 mk1 na 250KM. Naprawdę uważam, że tak przedstawione dane będą z pewnością stanowiły konkret do porównania z innym autami

80-120
mój 3,95 (3 bieg)
seria 6,3s

100-140
mój 4,1s (4 bieg)
seria 7,9s

Pzdr
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: glowix »

.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2020, o 21:11 przez glowix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

glowix pisze:Nie mam tego, ja robiłem kupę pomiarów różnymi metodami rok temu. głównie 100-200, gaz w podłogę z 80 kmh do końca. RC +3 sekundy 100-200, TTI -3 sekundy. W pomiary 0-100 się nie bawiłem, bo nawet po sofcie skrzyni start ISa to loteria.

Przy czym pamiętajcie, że flat out typowy nie idzie głównie wysokimi obrotami i nie ma takiego przyrostu. Subiektywnie, bo tego nie zmierzysz dokładnie (zależy jak turbina dmuchnie) wyprzedzanie z 2-3 tys obrotów i początek rozpędzenia to przepaść do serii.

Jeżeli masz nadal serię i mamy tu RC z RC(hip) z Łomianek to może trzeba na priv się umówić na obwodnicy i to sprawdzić wszystko head to head.
Ale 0-100 to zawsze trochę loteria, bo masz różne warunki. Natomiast międzyczasy na wyprzedzanie to już w pełni miarodajny temat.

A dane fabryka, polecam poniższą stronkę (tutaj macie RC200t)

https://www.automobile-catalog.com/perf ... _200t.html
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: kamilb »

Mój RC z racji braku miejsca na podwórku, stoi i czeka na kupca w serwisie :LEXUS: na ul.Osiedle. Jak nie z sprzeda się do końca roku to muszę go zabrać na badanie okresowe to wtedy mogę sprawdzić czas 100-200. Moje subiektywne odczucie jest takie,że samochód jest elastyczniejszy a czy szybszy.. nie wiem, na pewno mi się jeździło przyjemniej z chipem niż bez. RC to moje pierwsze auto z turbo i jednak zdecydowanie wolę charakterystykę i dźwięk silnika wolnossącego V6/R6/B6( lub jeszcze lepiej V8 :biggrin2: ale to już inna liga).Szkoda, że R4 turbo jest teraz zamiennikiem dla sześciocylindrowców :angry:
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

glowix pisze:
ledziu pisze:Nie chce być malkontentem tuningowym ale ... ten wykres jest idealnie taki jak bym go... nie chciał :down:
Super, czyli jakim? Taka opinia niewiele wnosi do rozmowy :-)
Typowa ściema z Nm czyli walnięcie z dołu garb wielbłąda i sajonara pigi :biggrin2: No ale i tak wszyscy posługują się tylko mocą to że za jazdę akurat ten parametr średnio będzie odpowiadał to szczegół :biggrin2:

Problemy mogą być dwa. Kiepskie strojenie albo uparte denso nie dające się oszukać. Dobrze że jest nowoczesna skrzynia biegów bo przy starym lexowym automacie albo manualu uroczo by wyglądała jazda. :laugh1:

Ogólnie średnio.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Kriss1970 »

Pojawiło się coś nowego? Ktoś może się wypowiedzieć.
https://www.vividracing.com/tuned-ecu-t ... 45167.html
str.rafal
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2018, o 10:26
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: str.rafal »

Właśnie jestem po programie w swoim IS200t, program zrobiony w VAG Tune w Obornikach Śląskich kolo Wrocławia. Mogę polecić Mirka, program pobrany z komputera samochodu (actual read) i wystrojony indywidualnie na hamowni. Założyłem u siebie hybrydę Peruna, jednak niedomaga chłodzenie powietrza i zatrzymaliśmy się na 280km i 420nm, szukam na razie na to rozwiązania, niestety nie ma gotowych zamienników do water coolera. Także większy tuning naszych Lexów to na chwilę obecną ciężka sprawa, polecam sam program, auto reaguje dużo lepiej na gaz, dynamika jest na przyzwoitym poziomie.
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: glowix »

str.rafal pisze:Właśnie jestem po programie w swoim IS200t, program zrobiony w VAG Tune w Obornikach Śląskich kolo Wrocławia. Mogę polecić Mirka, program pobrany z komputera samochodu (actual read) i wystrojony indywidualnie na hamowni. Założyłem u siebie hybrydę Peruna, jednak niedomaga chłodzenie powietrza i zatrzymaliśmy się na 280km i 420nm, szukam na razie na to rozwiązania, niestety nie ma gotowych zamienników do water coolera. Także większy tuning naszych Lexów to na chwilę obecną ciężka sprawa, polecam sam program, auto reaguje dużo lepiej na gaz, dynamika jest na przyzwoitym poziomie.
wykres?
koszt?
TCU tez?
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: bartolini9 »

str.rafal pisze:Właśnie jestem po programie w swoim IS200t, program zrobiony w VAG Tune w Obornikach Śląskich kolo Wrocławia. Mogę polecić Mirka, program pobrany z komputera samochodu (actual read) i wystrojony indywidualnie na hamowni. Założyłem u siebie hybrydę Peruna, jednak niedomaga chłodzenie powietrza i zatrzymaliśmy się na 280km i 420nm, szukam na razie na to rozwiązania, niestety nie ma gotowych zamienników do water coolera. Także większy tuning naszych Lexów to na chwilę obecną ciężka sprawa, polecam sam program, auto reaguje dużo lepiej na gaz, dynamika jest na przyzwoitym poziomie.
Parę osób z Club Lexus instalowały systemy water/methanol. Można by też intercooler przerobić ale to wymaga trochę roboty na pewno. Intercooler wygląda na malutki dość:

Obrazek

Może takie coś?
https://www.ebay.com/p/671926563

Poprosimy o wykres :) Nie sądzę, żeby TCU robili ale chciałbym się zdziwić i pogratulować.
str.rafal
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2018, o 10:26
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: str.rafal »

Raczej myślę o dodatkowym wymienniku ciepła, fabryczny o ile się nie mylę jest spięty z chłodnica wody od silnika, tcu nie robią, ja jeżdżę cały czas w trybie sport, skrzynia mi nie przeszkadza

W tym roku rr racing ma wypuścić mocniejszy zestaw do naszego silnika, może poprawią też coś w chłodzeniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości