LS600HL zawieszenie podniesione na max - zablokowane

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Basowiecksztylon
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 18 cze 2015, o 15:10
Model Lexusa: Ls600hl / GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

LS600HL zawieszenie podniesione na max - zablokowane

Post autor: Basowiecksztylon »

Witajcie,
dzisiaj pojawił się problem z moim :LEXUS: LS600HL z 2007r z pneumatycznym zawieszeniem. Podczas jazdy dało się odczuć że coś jest nie tak - auto dziwnie wybierało nierówności drogi. Zatrzymałem się i okazało się że zawieszenie podniesione jest do maksimum :szok: mimo ustawienia w trybie comfort. Żadne zmiany trybów nie przynosiły efektu. Po podpięciu Techstreama odczytałem błąd C1761 wskazujący na zabezpieczenie sprężarki zawieszenia ze względu na wykrycie jej stałej pracy. Wykasowanie błędu przywróciło działanie sprężarki jednak nadal zawieszenie nie wróciło do prawidłowego poziomu. Postanowiłem pogrzebać głębiej w techu. Odczytałem aktualne parametry i okazało się że rzeczywiście zawieszenie jest w maksymalnym poziomie wychylenia na wszystkich kołach - 17 stopień. Za to jest różnica w w odczytach wysokości. Podczas gdy przednie prawe koło pokazywało -4,5" pozostałe wskazywały +3". Daje to ponad 7" różnicy. Mój domysł jest taki że komputer widząc tak dużą różnice postanowił nabić wszystkie koła do maksa - stąd chwilowa ciągła praca sprężarki. Odkręciłem prawy sensor od wahacza -i sprawdziłem że w całym zakresie ruchu daje wyniki -5,5 do -4.
Co ważne auto cały czas utrzymuje poziom - nie ma wiec mowy o nieszczelności.
Czy rozsądny jest wniosek że padł właśnie ten sensor? Czy komuś z Was przydarzyła się podobna sytuacja w autach z pneumatycznym zawieszeniem?
Szykuje się z autem do warsztatu - jednak do magika mam ponad 30km a w tym stanie jazda jest jak na rodeo... :hobby:
Pozdrawiam
Krzysiek
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: LS600HL zawieszenie podniesione na max - zablokowane

Post autor: sandr »

Toyota LC z pneumatyką wywinęła mi podobny numer po rozsypaniu się jednego łącznika od czujników poziomowania. Bardzo możliwe, że cała sprawa zakończy się jedynie wymianą łącznika.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

LS600HL zawieszenie podniesione na max - zablokowane

Post autor: gregski »

Gdzies na yt widzialem procedure czyszczenia czujnika.. poszukaj, moze to prosta naprawa..
Awatar użytkownika
Basowiecksztylon
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 18 cze 2015, o 15:10
Model Lexusa: Ls600hl / GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS600HL zawieszenie podniesione na max - zablokowane

Post autor: Basowiecksztylon »

sandr pisze:Toyota LC z pneumatyką wywinęła mi podobny numer po rozsypaniu się jednego łącznika od czujników poziomowania. Bardzo możliwe, że cała sprawa zakończy się jedynie wymianą łącznika.
Łącznik faktycznie kwalifikuje się do wymiany ale winny był sam sensor. ASO 2500zł. Zdecydowałem się na zakup używanego za 300zł.
Wymieniłem na miejscu w garażu podziemnym :) Po uruchomieniu auta komputer wyrównał zawieszenie :) Tech pokazuje poprawne wartości.
W wolnej chwili zrobię obdukcje starego sensora. Jeśli ktoś zdecydowałaby się na jakieś naprawy odradzam próby demontażu czujnika z płyty montażowej - u mnie ukręciła się śruba mocująca ramię - także tak czy inaczej do śmieci :/
Dzięki za wszystkie wpisy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Re: LS600HL zawieszenie podniesione na max - zablokowane

Post autor: gregski »

ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości