Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Specjalistyczny sklep z olejami silnikowymi.
DaymoN
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 10 cze 2018, o 08:33
Model Lexusa: GS 300 powered by Unitronic
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: DaymoN »

Jarecki pisze:
Zmienolej.pl pisze:
Jarecki pisze:Witam,
Proszę o polecenie oleju silnikowego do Lexusa GS430 2006r. bez lpg.
Przebieg potwierdzony 195 tyś. km, ubytków oleju nie zaobserwowałem.
Roczny przebieg poniżej 10tysięcy km.
WItam,
Wiadomo jaki olej jest zastosowany ?
Jak otworzysz wlew oleju widać jakąś brunatną maź :-) ?
Daj znac
Ostatnio zalany był Mobil 1 ESP Formula 5W-30 przy przebiegu 187,5 tyś. rok temu.
Żadnej mazi nie widać ani na korku ani na wlewie.

Amsoil SS 5W30.
marcinB
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 paź 2019, o 19:27
Model Lexusa: IS300H
Skąd:: LUBLIN
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: marcinB »

Cześć chłopaki że jako jestem tu nowym użytkownikiem to może i dostanę BANA za tą wypowiedz ale widzę tu psełdo reklamę co do niektórych olejów
Moje zdanie jest jedno : LEJ OLEJ TAKI NA JAKI CIĘ STAĆ ma spełniać warunki jakie producent samochodu zalecił
Czy to będzie Valvo, Motul Millers , czy Orlen nie zapomnij wymienić go co 15 tys nie ma olejów doskonałych dotyczy to olejów silnikowych (wymina 15tys )
Każdy olej który ma aprobatę został przebadany przez producenta samochodów i ma spełniać normy
Pracuję w branży olejowej 15 lat i teraz proszę mi powiedzieć dlaczego od 1 listopada 2019r oleje w pełni syntetyczne na kodzie CN 34 drożeją o 1,18 netto na litrze w zakupie
Odpowiedz jest jedna- oszustwo polaków, u niemca nie ma tego od dawna ,oleje na których pisało FULL SYNTETIC na kodzie CN34 nie były do końca olejami syntetycznymi tylko HD czyli olej mineralny podniesiony do rangi syntetycznej
Nie piszę , że HD to zły olej Jest to olej OK ale wymieniaj go co max 15 Tys
Lej olej na który cię stać nie szukaj wynalazków za które przepłacisz bo i tak ci to nic nie da, jak spełnia Aprobatę to jest OK
Chcesz być pewny oleju najlepiej kupuj od dystrybutora bo podróbek jest wiele na rynku
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: Prestige »

Witam serdecznie ,mam pytanko jaki olej wlać do Lexusa IS II 250 2007r z przebiegiem już lekko ponad 500tyś km.Wcześniej do 420 tyś lany był Olej TGMO 5w30 Premium C2 208 w ASO.Później nie wiadomo.Poprzedni właściciel wstawiał tylko auto do warsztatu i nie mam pojęcia jaki był lany.Natomiast interwały były ustawione w komputerze na 8tyś i akurat nie dawno wyskoczył mi komunikat.Silnik pracuje bardzo dobrze.Sądą było sprawdzane czy nie bierze oleju i jest wszystko ok.Wiadomo żę pseudo znawcy mówią żeby wlać 10w bo duży przebieg ,uszczelni i inne Januszowe brednie.Rozważam oczywiście to co zaleca producent czyli 5w lecz może zamiast 30 o większej lepkości czyli 40 np oraz nie C2 bo to chyba do diesli jest przewidziany bardziej niż do benzyny i nie wiem dlaczego lali to w ASO bo mam na fakturach taki.Potrzebuję jeszcze olej do skrzyni automatycznej oraz dyferencjału ponieważ też nie wiadomo kiedy były dokładnie zmieniane.Także czekam na odpowiedź fachowca :-)



Pozdrawiam serdecznie
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: kekereke7 »

Witam Was serdecznie. Opiszę Wam przygodę z moim Gs 300 mk3 z 2007r. Jak niektórzy właściciele wiedzą jest tam silnik który lubi olej co się sam przekonałem. Jak go kupiłem był zalany Castrolem 5w30. Na dzień dobry po zakupie zmieniłem mu olej na Motul 8100 X-Clean FE 5W30. Jest to auto jako drugie większe. Więc po mieście robię nim około 20% trasa 80% średnio z prędkością autostradową 140. Czyli bez szaleństwo wskazanie obrotomierza 2,5 tyś. Olej wymieniam co 15 tyś. Od wymiany do wymiany dolalem 7 litrów. :ireful3: Nadmienię, że auto nie posiada wycieków . Lekko się poci silnik. Przy następnej wymianie zalałem go Eneos Premium Hyper S 5W30. Na dzień dzisiejszy mam zrobione 5 tys km i dolane 1litr. Czyli rachunek jest prosty konsumpcja oleju spadła z 7 litrów na 3 litry. Pozdrawiam.
Neutrino

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: Neutrino »

kekereke7 pisze:Witam Was serdecznie. Opiszę Wam przygodę z moim Gs 300 mk3 z 2007r. Jak niektórzy właściciele wiedzą jest tam silnik który lubi olej co się sam przekonałem. Jak go kupiłem był zalany Castrolem 5w30. Na dzień dobry po zakupie zmieniłem mu olej na Motul 8100 X-Clean FE 5W30. Jest to auto jako drugie większe. Więc po mieście robię nim około 20% trasa 80% średnio z prędkością autostradową 140. Czyli bez szaleństwo wskazanie obrotomierza 2,5 tyś. Olej wymieniam co 15 tyś. Od wymiany do wymiany dolalem 7 litrów. :ireful3: Nadmienię, że auto nie posiada wycieków . Lekko się poci silnik. Przy następnej wymianie zalałem go Eneos Premium Hyper S 5W30. Na dzień dzisiejszy mam zrobione 5 tys km i dolane 1litr. Czyli rachunek jest prosty konsumpcja oleju spadła z 7 litrów na 3 litry. Pozdrawiam.
A nie myślałeś o wyższej lepkości skoro 5w30 daje taki efekt? Zostań przy Motulu i zalej X-Cess 5W40.
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: kekereke7 »

Dla silnika 3GR 3 litry dolewki na 15 tyś. Km to raczej standard. Więc po co mam robić kolejne doświadczenia z Motulem? Niech się wypowiedzą właściciele tego silnika ile dolewają.
Iktorn73
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 17:10
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Magdalenka
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: Iktorn73 »

Dolewam około 1 litr na 15 tys. Jeżdżę na Motul syntetyk
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: kekereke7 »

Iktorn73 fajnie, że się odezwałeś. Mam do Ciebie dwa pytania. 1 czy byś mógł doprecyzować ten syntetyczny motul , jakie ma dokładnie oznaczenie? 2 czy twój silnik ma pojemność 3 litry w benzynie i ma wadę konstrukcyjną bebnów vvti.?
Awatar użytkownika
Zmienolej.pl
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2019, o 16:49
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: Zmienolej.pl »

marcinB pisze: Pracuję w branży olejowej 15 lat i teraz proszę mi powiedzieć dlaczego od 1 listopada 2019r oleje w pełni syntetyczne na kodzie CN 34 drożeją o 1,18 netto na litrze w zakupie
Odpowiedz jest jedna- oszustwo polaków,
Odpowiedz jest prosta nasz rząd wprowadził podatek akcyzowy od 1 listopada i bardzo dobrze.
Jak powszechnie wiadomo gro firm sprowadzało oleje za granicy i tak robiło bez uiszczania opłaty akcyzowej.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl
Bobek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2020, o 22:17
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Passage West
Kontakt:

Re: Wszelkie zapytania dotyczące płynów eksploatacyjnych

Post autor: Bobek »

Witam, jaki olej polecacie do IS300h F-sport 2014 przebieg 112 tys. km i ile go tam wchodzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „zmienolej. pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości