IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Typer92 »

Witam,

Przymierzam się do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów. Na dzien dzisiejszy wg książki serwisowej wymiana przypada za ok. 17tys km, lecz wymiana była statyczna robiona przez poprzedniego właściciela w serwisie Lexusa w Katowicach. Zadzwoniłem do polecanego warsztatu w mojej okolicy, który zajmuję się takimi wymianami i czekam na wycene, ale moje pytanie brzmi co do oleju, jaki? Bo oni używają oleji Liqui Moly, czy to bedzie dobry wybór do skrzyni w moim Lexie? Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Wycena dynamicznej wymiany to koszt ok 1550 zł bez filtra, z plukanka I 20l oleju do tego dochodzi koszt filtra z aso. Jak myślicie I tej cenie
Iktorn73
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 17:10
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Magdalenka
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Iktorn73 »

U mnie pod Warszawą koszt robocizny to 450 zł.,w tym dynamiczna wymiana,czyszczenie miski olejowej i wymiana filtra.Ja wymieniłem statycznie. Użyłem oleju Ravenol TWS,( 4 litry kosztują około 170 zł.) , za uszczelkę zapłaciłem 50 zł a za filtr chyba około 70 zł w Midparts. Nie polecam uszczelek które sprzedają w Midparts, bo są korkowe.
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Typer92 »

W serwisie koszt filtra z uszczelkami (uszczelka korkowa) wynosi 660zł netto + 23%vat to wychodzi jakies 800zl. W sumie za cała operacje ze wszystkim wyszłoby 2300zł (dynamicznie z olejem, filtrami uszczelkami i robocizna). Nie ma jakichś zamienników dobrej jakości bo 800zl w serwisie to troche przesada. z gory dzieki
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Typer92 »

Serwisowa uszczelka też jest korkowa I teraz moje pytanie czy nie lepiej zakupić ten filtr w serwisie A zamiast tej uszczelki zastosować ten silikon reinz czy coś? Z góry dzięki
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: daniel1978 »

A co wy macie do tej uszczelki taka ma być i już.
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Typer92 »

No ok A powiedz mi co do oleju ten warsztat używa liqui moly, lać go bez zastanowienia czy wejść ze swoim innym olejem?
I czy te 20 litrów oleju tak mi powiedziano to nie przegięcie? Na co tyle? Chyba tyle nie wchodzi do skrzyni pomimo wymiany dynamicznej?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: gmiter »

Wymiana tego filtra nie jest konieczna.. Ten filtr nie ma zadania jak w oleju silnikowym wyłapywania wszystkiego (jest to filtr siatkowy) - on tylko wyłapuje elementy które nie przyczepią się do magnezów na dnie miski - ale po zgaszeniu auta to wszystko opada na dół miski i jak wymieniacie olej większość spływa z olejem. Miałem kilka z nich w rękach - zużytych i wszystkie były czyste - po pryśnięciu odtłuszczaczem nie ma różnicy pomiędzy starym a nowym.

Czeste fuckupy skrzyń po wymianie dynamicznej spowodowane są głównie przez to że montaż filtra jest nieprawidłowy. Powinno się go nagrzać do 70-80 stopni w czymkolwiek(piekarnik?) i wtedy przykręcić na moment do głowicy. Jeśli się to zrobi źle podczas jazdy uszczelka nie dociska dokładnie do głowicy i pompa zamiast pompować olej łapie sporo powietrza bokiem przez co spada cisnienie w skrzyni.
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Typer92 »

A co do oleju? Doradzi ktoś? Czy lepiej kupić olej w aso? Tylko który, bo jest kilka rodzaji tj. podaje link https://sklep.toyota.pl/produkty/czesci ... niowe.html

Który z tych do skrzyni is250 awd 07r z góry dziękuję pozdrawiam
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: gmiter »

ATF-WS, może być Ori, może być Ravenol.
Iktorn73
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 17:10
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Magdalenka
Kontakt:

Re: IS250 AWD 07r - jaki olej do skrzyni automatycznej?

Post autor: Iktorn73 »

Typer92 pisze:No ok A powiedz mi co do oleju ten warsztat używa liqui moly, lać go bez zastanowienia czy wejść ze swoim innym olejem?
I czy te 20 litrów oleju tak mi powiedziano to nie przegięcie? Na co tyle? Chyba tyle nie wchodzi do skrzyni pomimo wymiany dynamicznej?
Mi powiedzieli że do wymiany dynamicznej potrzebują 2 litry oleju więcej niż wchodzi do układu, ale nie wiem czy to prawda bo nie miałem okazji się przekonać :)..
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości