GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Sam transport z Vegas do portu to już 400-500$. Ogólnie to często takie rozbitki bez względu na siknik maja wysokie ceny.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
kus.imbox
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2019, o 22:49
Model Lexusa: GS
Skąd:: Krzyszkowice
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kus.imbox »

JTHBC96S405012585
Auto ponownie pojawiło się na OtoMoto, wygląda świetnie tylko na zdjęciach. Jak widać od marca nie udało się właścicielowi sprzedać tego samochodu, omijać szerokim łukiem, bardzo dziękuję za opinię tego typu. Ps szukam dla siebie właśnie GS III 450h 345HP z 2006-2007 mam budżet max 53 tyś pln. Nie mogę trafić nic dobrego = sprawdzonego itp.
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Arkadyx »

kus.imbox pisze:JTHBC96S405012585
Auto ponownie pojawiło się na OtoMoto, wygląda świetnie tylko na zdjęciach. Jak widać od marca nie udało się właścicielowi sprzedać tego samochodu, omijać szerokim łukiem, bardzo dziękuję za opinię tego typu. Ps szukam dla siebie właśnie GS III 450h 345HP z 2006-2007 mam budżet max 53 tyś pln. Nie mogę trafić nic dobrego = sprawdzonego itp.
Tu masz niewiele drożej niż zakładany budżet w aso. Pewnie da radę się zmieścić w 53 ;)
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... 6566509629
bigfish
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 7 lis 2016, o 13:46
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bigfish »

ten z aso stoi już z rok, dla baterii hybrydowej to na pewno nie jest zdrowe. jak stał za 60 to nie chcieli negocjować bo taki dobry egzemplarz, jeśli dobrze pamiętam wszystkie amory do wymiany.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

kus.imbox pisze:JTHBC96S405012585
Auto ponownie pojawiło się na OtoMoto, wygląda świetnie tylko na zdjęciach. Jak widać od marca nie udało się właścicielowi sprzedać tego samochodu, omijać szerokim łukiem, bardzo dziękuję za opinię tego typu. Ps szukam dla siebie właśnie GS III 450h 345HP z 2006-2007 mam budżet max 53 tyś pln. Nie mogę trafić nic dobrego = sprawdzonego itp.
Co z tym samochodem nie jest tak?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

pawelrules pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... BNR92.html
JTHBC96S405012585
Jestem z Lublina, a do Chełma dwa kroki więc postanowiłem pojechać obejrzeć tą "okazję".
Za tą cenę nie ma co się spodziewać przyzwoitego stanu ale ten pochodzi spod Lubelskiej szopy więc domyślcie się co tam jest kiedy lakiernik bierze 150 za element.
Muszę przyznać, że właściciel jest bardzo szczery i nie ukrywa wad ale widać że nie ma totalnie pojęcia o Lexusach.
Wersja wyposażenia mega tylko co z tego.. zacznę od środka:
skóry zużyte bardzo (wg mnie do regeneracji)
fotel kierowcy ma dziurę ok 5x3 cm
błędy baterii hybrydy, abs, vsc i check engine (polecam się przejechać z właścicielem, ponieważ auto wcześniej przygotowane i nie widnieją żadne błędy - odpina akumulator)
Z zewnątrz:
prawdopodobnie auto całe malowane w szopie pod Chełmem
tylne drzwi od strony kierowcy nie mają nr vin
rdza na tylnym błotniku w wzdłuż zderzaka oraz drzwiach kierowcy pod lusterkiem (ogromna parcha)
popękana szpachla na większości drzwi, błotnikach oraz masce
źle spasowane błotniki przednie z lampami oraz zderzakiem - nadkola połączone ze zderzakiem śrubkami a'la Janusz
źle spasowany tylny zderzak
porysowany słupek przedni od dołu od strony pasażera (tam musiało auto mocno dostać, ponieważ widać że błotnik poszedł do góry)
lampy przednie do wyrzucenia - obydwie parują oraz uszkodzone od środka
wydech do zrobienia nie wiem dokładnie co bo szkoda było mi czołgać się pod spód
bębny VVTI prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości do zrobienia
przednie tarcze krzywe
Więcej uszkodzeń nie pamiętam ale bardzo żałuje wyprawy.
Jeśli ktoś chce skarbonkę bez dna to myślę że warto.

tu jest opis
roedskilde
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2019, o 11:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: roedskilde »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... CJmiV.html
Auto ze stanów, po zdjęciach nie wyglądało na mocno uszkodzone, w zasadzie tylko prawe nadkole. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Pierwszy wł. w Polsce 19.02.2019
Badanie techniczne 18.09.2019
Pierwsza rejestracja w Polsce 20.09.2019
Czyli ponad pół roku auto stało u handlarza, który je naprawił, a potem kupiec sprzedaje po niespełna 3 miesiącach? Warto ryzykować? Czy aso Toyoty będzie w stanie zweryfikować, że z autem jest wszystko ok?

Koś może interesował się tym egzemplarzem? Stoi już chyba parę miesięcy.
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... b56b1092dd
Ostatnio zmieniony 17 gru 2019, o 14:39 przez roedskilde, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Bez problemu czy ASO czy jakis ogarnięty blacharz to sprawdzi. Nie ma co od razu podejrzewać nie wiadomo czego. Może właścicielowi też auto nie podeszło i sprzedaje od razu. Różnie bywa. Druga sprawa to może obecny właściciel je kupił w lutym i dopiero teraz zarejestrował. Też tak bywa.
Ja na swoim przykładzie mam że kupiłem auto w sierpniu a bedzie zarejestrowane w styczniu - kolejka do dobrego lakiernika czy brak jakiejs pierdółki skutecznie blokuje postęp.
roedskilde
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2019, o 11:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: roedskilde »

Okej dzięki. Tak to wyglądało przed sprowadzeniem. Szkoda całkowita - auto i naprawę wyceniono na ok. $6500

https://vis.iaai.com/resizer?imageKeys= ... &width=640
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

roedskilde pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... CJmiV.html
Auto ze stanów, po zdjęciach nie wyglądało na mocno uszkodzone, w zasadzie tylko prawe nadkole. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Pierwszy wł. w Polsce 19.02.2019
Badanie techniczne 18.09.2019
Pierwsza rejestracja w Polsce 20.09.2019
Czyli ponad pół roku auto stało u handlarza, który je naprawił, a potem kupiec sprzedaje po niespełna 3 miesiącach? Warto ryzykować? Czy aso Toyoty będzie w stanie zweryfikować, że z autem jest wszystko ok?

Koś może interesował się tym egzemplarzem? Stoi już chyba parę miesięcy.
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... b56b1092dd
Nie patrz na te daty bo tak naprawdę to nie ma znaczenia... prawda jest taka że może być 100 powodów dla których handlarz zarejestrował auto pół roku póżniej... od prozaicznej kolejki u blacharza po np. kwestie podatkowe czyli pół roku przy PITcie co powinno być dla Ciebie dużym plusem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości