GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Glikol

Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: DawGad »

Witam. Ta skrzynia nie wymaga adaptacji, tak mnie przekonywano. Solenoidy są rzeczywiście kosztowne sam borykałem się z problemami szarpania i nie trafną diagnozą co generowało koszty, warsztat wymieniał olej, później solenoidy na te oryginalne z ASO za 600pln sztuka, następnie wymienili mi całą skrzynię a jak to nie pomogło to stwierdzili że to na pewno komputer ECU. Za wszystkie części musiałem płacić... Trafiłem na wymieniaczy którzy diagnozują metodą prób i błędów... Piszę to żebyś nie dał się wpakować w maliny. Taka dynamiczna wymiana oleju to też spory koszt od 1000pln w górę a może nic nie dać, na końcu wymienisz skrzynię i będziesz musiał w niej też wymienić olej. Skrzynia A761e z LS430 musi pasować do GS430 za sterowanie odpowiada ECU
Obrazek
sebahejka
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:58
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: sebahejka »

Po dolewce i przejechaniu 50km stan byl sprawdzany na rozgrzanym wlaczalem PND 123456 i weszlo jeszcze 0.8 litra
Pisalem wcześniej ze 2.5 1.6l w czasie naprawy i później 0.8l
Sugerujecie żeby jeszcze raz sprawdzić
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: Nemo 77 »

Nie zaszkodzi.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: klinikalpg.pl »

DawGad pisze: Za wszystkie części musiałem płacić... Trafiłem na wymieniaczy którzy diagnozują metodą prób i błędów... Piszę to żebyś nie dał się wpakować w maliny. Taka dynamiczna wymiana oleju to też spory koszt od 1000pln w górę a może nic nie dać, na końcu wymienisz skrzynię i będziesz musiał w niej też wymienić olej.
Chyba istotnie nie trafiłeś na fachowców :( Jednak diagnostyka jest naprawdę trudną sztuką....
W tym przypadku mamy podejrzenie (chyba graniczące z pewnością?) że nastąpiło zanieczyszczenie ATFu glikolem.
Kwestią nierozstrzygniętą pozostaje uszkodzenie skrzyni przez glikol.
W moim rozumowaniu rozsądna wydaje się próba usunięcia ewentualnego zanieczyszczenia ATFu glikolem poprzez dynamiczną wymianę ATF - (koszt raczej poniżej 1k pln), niż (słabo poparte argumentami) założenie, że skrzynia jest popsuta i wchodzenie w znacznie wyższe koszta.
Wydaje mi się, że w tym przypadku diagnostyka metodą wymiany najbardziej podejrzanego elementu (contaminated ATF) jest uzasadniona.
Co nie znaczy że mam rację.
Tak bym zrobił w swoim samochodzie. Tzn w swoim nawet nie próbował bym po awarii jeździć, tylko od razu wymieniał ATF.
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: ProMienisty »

z mojego doświadczenia i przelaniu dynamicznego ponad 60 litrów i 3filtrach , o kosztach nie wspominam ,bo było to całkowicie bez sensu ,jeżeli skrzynia dostanie glikolu to ,dynamiczna wymiana przydatna jest jak modlitwa ,to jest droga w jedna stronę ,glikol coś uszkadza
czr
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 18:21
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Koz
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: czr »

Panowie mam ten sam problem i póki do wymieniłem chłodnice i olej i tak jeżdżę.
Skrzynie ciężko namierzyć
Pytanie czy z LS430 skrzynia pasuje ?
sebahejka
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:58
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: sebahejka »

Pytanie do nowego użytkownika
Masz takie same objawy, jak wygląda olej czysty klarowny
Ile musiałem dolać i kiedy zauważyłeś wyciek
Skrzynia podobno jest identyczna
Tylko nie wiem czy nie potrzebuje adaptacji
czr
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 18:21
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Koz
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: czr »

U mnie było trochę przejechane zanim się zorientowałem
Objawy te same od 50-80 między którymś biegami występuje efekt mocnego telepatia cała buda.
Często przy redukcji biegu na niższy jest mocne stuknięcie, oraz jadąc z jednostajna prędkością bądź delikatnie przyspieszając jest stuknięcie obroty spadają o 200-300 i wraca do normalnych.
Ja nawet się za robienie skrzyni nie zabieram bo się to raczej nie opłaca, szukam innej.
Zrobisz jedno zaraz wyjdzie drugie.
Jeżeli chodzi o olej w skrzyni po zdjęciu miski i filtra to było dosłownie błoto.
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: ProMienisty »

żądnej adaptacji nie trzeba robić ,nowa skrzynia przyjmuje się wzorowo ,odpięta klema podczas wymiany robi cała robotę
podczas wymiany skrzyni i
przy przykręcaniu sprzęgła hydrokinetycznego (jak i odkręcaniu swojego )jedna śrubka jest inna i zwracamy na nią uwagę ,gdzie była ,warto zaznaczyć, a i najważniejsze od niej zaczynamy przykręcanie ,ona CENTRUJE
sebahejka
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:58
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: GS430 awaria układu chłodzenia skrzyni automatycznej Gli

Post autor: sebahejka »

Pytanie do nowego użytkownika, jak poszukiwania srzkyni....
Niestety A761E skrzyń nie ma w polsce ( znaleść jest bardzo trudno, dużo jest 5 biegowych ) pozostaje tylko remont
czy ktoś z szanownych forumowiczów ma taką skrzynie na sprzedanie
W ogłoszeniach dużo jest takich skrzyń w rosji, niestety nigdy nic nie kupowałem w rosji ( cło akcyza i ich mentalność )
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość