Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

przy prawie 60k silnik jak nowy i nic się nie działo/nie dzieje...
Invisible_Snake
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2019, o 01:02
Model Lexusa: w trakcie
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Invisible_Snake »

Cześć wszystkim. Jestem w trakcie kupna 200t i pytanie jak samochód się sprawuje w zimę? Bo wiadomo że jest to tylnonapędowy więc inaczej jedzie. Wczesnej jeździłem autem z napędem na przod. Bardziej interesuje jak się zachowuje na zakretach jak jest ślizgo. Kumpel miał IS250 mk2 i jakoś mu sie wydarzyło w zimę ( choć nie bylo śniegu na drodze, bo to WAWA) na prędkości ok 60-70 km poprowadziło do boku i sie uderzył w barierkę.
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: kamilb »

Nie ma się czego bać te samochody mają już naprawdę dobre systemy i trudno jest je wyprowadzić z równowagi, a może zamiast IS zastanowisz się nad RC jak by co zapraszam :mrgreen:
Awatar użytkownika
soto
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2018, o 18:16
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Olkusz
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: soto »

Ja nie jestem zadowolony z prowadzenia. W porównaniu do wcześniejszej przednionapędówki to jazda ISem zimą mnie męczy. Pomimo systemów wymaga koncentracji. Rok temu zaliczyłem kilkudziesięciometrowy poślizg na prostej drodze jadąc z górki.
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: glowix »

soto pisze:Ja nie jestem zadowolony z prowadzenia. W porównaniu do wcześniejszej przednionapędówki to jazda ISem zimą mnie męczy. Pomimo systemów wymaga koncentracji. Rok temu zaliczyłem kilkudziesięciometrowy poślizg na prostej drodze jadąc z górki.
No fizyki raczej nie oszukasz. W dol na sniegu duzo nie trzeba i naped nie ma tu zadnego znaczenia podobnie jak subiektywne opinie...

To co faktycznie ma znaczenie to np szerokosc opon, zwlaszcza FSport. 255 z tylu na bardzo sliskiej nawierzchni rzeczywiście moze troche utrudniac, ale nie demonizujmy. Bylem kilka razy w gorach zima i IS Fsport i wczesniej 520d RWD i da sie zyc.
Smiena
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 lis 2017, o 22:54
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Smiena »

Wszystko kwestia jak szybko chce się jeździć, jeśli zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem to kwestia napędu nie ma znaczenia, wiele Pań nie wie że w bmw 1 mają napęd na tył. A druga sprawa, jeśli napęd na tył byłby niebezpieczny to jakim cudem Mercedes i BMW by istniały na rynku. Także problem owszem może się pojawić jeśli chcemy wykorzystać min 244 KM na śliskiej nawierzchni :dance3: a jeśli jedziemy równo i spokojnie to może być nawet śnieżyca, a na dobrych zimowych oponach jedziesz jak każdym samochodem w warunkach zimowych.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Ma ktoś może problem z akumulatorem w 200t ?

Padł mi i był wymieniany w ASO jakoś z 5 msc temu na nowy ( jakiś turecki brandowany Toyota ).
Teraz spojrzałem, że start stop który z reguły wyłączam nie zadziałał, a wyświetlił się komunikat: "Non-dedicated battery".
Później zmienił i wyświetlał na non stop "ładowanie", nawet jak auto jechało non stop trasą ( to auto nie robi krótkich odcinków ).

Finalnie start stop nie działa i może to i fajnie, bo nie trzeba wyłączać przyciskiem.
Wygląda to mi jednak na padający/felerny AKU?

Odłączenie klem nie pomogło, prostownik mówi, że akumulator nie ma 100% nawet po przejechaniu trasy.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Witam odnośnie problemu z akumulatorem to właśnie mam nie trzyma napięcia po jednym dniu postoju w garażu problem z uruchomieniem ciężko kręci widzę że jakość tych baterii kiepska auto zakupione w marcu 2016 przejechane ok 30 tyś wyłączam start stop zaraz po uruchomieniu zapytałem ASO w Krakowie czekam na odpowiedz co dalej ale jeśli wymieniona bateria wytrzymała 5 m-c to trochę siara w nowym aucie i akumulator z ASO ? Gdzie wymieniałeś akumulator.
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: M_WOLF »

Co do prowadzenia w zimie to mój (były) Is FSport prowadził się fatalnie.
Zakopywał się w 2 cm śniegu. Opisywałem to tu - viewtopic.php?f=128&t=18231&start=20

Kontrola trakcji działa tak, że z auta wysiadłem i sfilmowałem kręcące się koła jak skrzynia była w D i auto stało w miejscu :laugh1:

Co do akumulatora 'non-dedicated battery' też miałem taki przypadek - zwiastowało zgon akumulatora - a nigdy nie korzystałem ze stop-start - tak więc coś słabo z jakością (przebieg ok 50tys km)
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie no ten akumulator... mi padł jakoś 2 tyg po ostatnim przeglądzie i końcu gwarancji ( na końcu jakoś udało się zaplanować przegląd ).
Toyota zgodziła się na wymianę i ta była jakoś w czerwcu...

No ale teraz zauważyłem, że ten nowy "kolega" z Turcji to chyba niestety umiera, a dopiero się zima zaczyna ;)
Start stop nie działa, non stop go ładuje lub ten błąd, że nie dedykowana bateria.
Pytanie też od jakiego czasu, bo zawsze wsiadając wyłączam to ustrojstwo.

Nie mam Fsport ale trakcja nie jest porównywalna z zwykłym BMW RWD ( nie mówimy o M ).
RWD, góry i śnieg.. to tylko do zabawy niestety i nikt nie wie czemu Toyota nie wprowadziła opcji AWD na Europe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości