Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Matej
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2017, o 20:31
Model Lexusa: is
Skąd:: Ostrołęka
Kontakt:

Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: Matej »

Witam,

W moim Is zaczął bardzo nieprzyjemnie pierdzieć tylni głośnik który spełnia funkcję subwoofera. Chcę go wymienić ale na aukcjach są po 100 zł od seryjnego nagłośnienia i jeden za 400zł (od mark levinson). Mam nagłośnienie Mark Levinson i nie wiem czy zwykły głośnik wystarczy i jaka jest między nimi różnica.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: q3_ »

Może trochę nie w temacie, ale może się przyda: doświadczenie z LS430a podpowiada, że jeśli na aukcjach masz używane, to z dużym prawdopodobieństwem jakiś czas po zamontowaniu głośnika też się rozleci. A rozlatuje się tam piankowe (górne) zawieszenie głośnika (przynajmniej w LSie). Rozważ naprawę głośnika przez wymianę zawieszenia na nowe zamiast kupna działającego używanego głośnika. Prawdopodobnie wystarczy na dłużej.
Matej
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2017, o 20:31
Model Lexusa: is
Skąd:: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: Matej »

Dzięki za podpowiedz na pewno rozważę. A czy ktoś wie jaką moc ma seryjny a jaką marka ?
Matej
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2017, o 20:31
Model Lexusa: is
Skąd:: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: Matej »

albo może ktoś wsadzał jakiś inny NOWY głośnik. Bo ja nawet nie znam wymiarów...
cevil
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2017, o 01:33
Model Lexusa: Is220d
Skąd:: NRW
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: cevil »

Podpinam sie do pytania, bo mam od kilku dni ten sam problem. Glosnik w tylniej polce wydaje dzwieki, jakby byla przerwana membrana. Poki co nie mialem czasu, zeby tam zerknac ale moze ktos juz temat przerabial i jest w stanie podpowiedziec sensowne rozwiazanie. Lepiej regwnerowac czy wymienic? A jesli wymienic to tylko na org czy jakis zamiennik dobrej jakosci tez mozna podpasowac?
kristof74
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 cze 2017, o 15:16
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: kristof74 »

Miałem to samo, trochę silikonu i głośnik gra jak wcześniej :D
krzkowalski
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 11:19
Model Lexusa: IS250 MK2 2009
Skąd:: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: krzkowalski »

Matej pisze:albo może ktoś wsadzał jakiś inny NOWY głośnik. Bo ja nawet nie znam wymiarów...
Witam
Jak się do tego subwoofera dostać?
Przez górną osłoną plastikową (coś nie bardzo chce się odczepić a nie chcę połamać plastików) czy może przez bagażnik?
Grzesiek3258
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2016, o 17:27
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Sandomierz
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: Grzesiek3258 »

Tylne siedzisko od przodu trzeba wyrwac do góry, trzyma sie na dwóch zatrzaskach na wysokości dywaników.
Po zdjeciu siedziska tylna kanapa jest przykrecona na dole na 4 sróbki na 12 klucz. Nastepnie trzeba to oparcie wyrwac do gory z zatrzasków ktore znajduja sie za kanapa na pólce. Potem trzeba pólke podważyc do gory jest na 3 zatrzaskach od strony kanapy, po podwazeniu bedziesz widzial subofer przymocowany 4 sróbkami.
Tak zapytam jakie objawy masz uszkodzenia subofera?
Ja wyjąlem i dalem do regeneracji z czego dostalem odpowiedz ze głośnik trzyma parametry, a po mimo tego pierdzial na wyzszych tonach a i zawieszenie nie jest nigdzie przerwane i cewka też jest dobra wedle pomiarów jak mi mowil pan ktory regeneruje głośniki. Może ktoś stosował jakis zamiennik? Zaznaczam ze jest to głośnik 8 ohm.
krzkowalski
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 11:19
Model Lexusa: IS250 MK2 2009
Skąd:: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: krzkowalski »

Dzięki
Nie wiem czy jest uszkodzony czy mi się nie podoba jak gra.
Do VOL 40 przy ustawionym basie po środku wg mnie ładnie gra.
Powyżej VOL 40-45 lub po podkręceniu basu na max wg mnie głośnik wpada w rezonans - ustawiłam nagłośnienie na tylną część ze skręconymi na maksa wysokimi i średnimi tonami, żeby się wsłuchać. Szczególnie słychać to w bagażniku. Uprzedzam pytanie nikt nie jeździ w bagażniku ale tam to bardzo dokładnie słychać - w kabinie też z tyłu ale mniej - inne głośniki zagłuszają. Co do reszty głośników wg mnie jest OK.
Chciałem sprawdzić zawieszenie głośnika czy nie ma uskoczeń/przerwań?
Jak trzeba demontować siedzenia to odłożę robotę na wiosnę/lato. Nie jest to uciążliwe, rzadko słucham głośno muzyki (chyba tylko na autostradzie przy nudnej jeździe na tempomacie). W mieście trzeba uważać co się dzieje dookoła a nie bawić w melomana a poza miastem dźwięk v6 ;) przy przyśpieszaniu to najlepsza muzyka.
Czy po zdemontowaniu/wyrwaniu siedzeń "Tylne siedzisko od przodu trzeba wyrwać do góry" trzeba zaopatrzyć się w nowe spinki/kołki, czy stare się nie uszkadzają?
Grzesiek3258
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2016, o 17:27
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Sandomierz
Kontakt:

Re: Lexus is 250 , 2007 r. SUBWOOFER

Post autor: Grzesiek3258 »

U mnie jest podobny objaw ze przy ponad 45vol to juz nie jest czysty bass z tego subofera a mimo to nie jest nic uszkodzone (sprawdzony głośnik przez kogos kto regeneruje głośniki w sumie ma mi go odesłać).
Spinki rzadne sie nie zrywaja przy demontarzu siedzen gdyż sa na takie zatrzaski inne niz spinki.
Dostac sie do głośnika to raptem 10-15 min. Możesz jeszcze napisac z tym problemem na facebook-u na grupie lexusa is 250 tam chlopaki coś doradza. Sam jestem ciekawy co z tym można zrobić skoro u mnie głośnik wydaje sie być w porządku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości