IS 220d VSC check

ODPOWIEDZ
MG88
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2019, o 23:56
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

IS 220d VSC check

Post autor: MG88 »

Witam,

Jestem nowy na forum i chciałem zapytać o opinie i poradę użytkowników Lexusa IS 220d. Auto kupiłem w lipcu br. żadnych problemów aż do dzisiaj. Pojawił się komunikat check VSC + czerwony wykrzyknik plus kontrolka od trakcji. Znajomy sprawdził mi po OBD2 i wyszedł błąd P2002 "filtr cząstek sadzy rząd cylindrów 1- sprawność poniżej wartości progowej". Moje pytanie czy sprawdzic i czyścic najpierw EGR? czy odrazu jechać na trase i potrzymać auto na obrotach w celu wypalenia DPf?. Dodam, że auto nie weszło w tryb awaryjny, normalnie przyśpiesza itp.. Lexus rocznik 2006 przebieg 190 tys. Miesiac temu wymieniałem filtry kabinowy, powietrza, paliwa, oleju plus zalany olej Millers plus zalałem dodatek do diesla z liquy moly. Myślicie, że zaszkodził?. A i jeszcze jedno fakt czy mit, że z piątego wtrysku paliwo może dostawać się do oleju i go rozrzedzać? Gdzies na angielskim forum wyczytałem cos takiego imnie to trochę zaniepokoiło. Dzięki za odp. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 220d VSC check

Post autor: carinus »

Piąty wtrysk leje paliwo do dolotu i nie ma możliwości rozrzedzania oleju.Polecam zrobić kastrację z remapem sterownika.Silnik zaczyna płynnie jechać i spalanie drastycznie spada.
MG88
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2019, o 23:56
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: IS 220d VSC check

Post autor: MG88 »

Ok zamykam temat. Rozebrałem dzisiaj zawór EGR - było bardzo dużo sadzy, podejrzewam że ostatni właściciel nie robił tego zbyt często. Zawór wyczyszczony, przegoniłem auto po autostradzie 40 km powyżej 3,2 tys obrotów. Po ponownym uruchomieniu silnika wszystkie błędy zgasły a spalanie prawie litr mniejsze wg. komputera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości