IS200 Nierówne i blade zegary - zmiana na LED nie pomogła

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
mateuszkaczmarczyk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 23:39
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Leszczyny
Kontakt:

IS200 Nierówne i blade zegary - zmiana na LED nie pomogła

Post autor: mateuszkaczmarczyk »

Podświetlenie zegarów w moim IS200 pierwszej gen. jest bardzo blade. Zwłaszcza w porównaniu do lampek np. kierunkowskazów, które są ze 3 razy jaśniejsze. Zmieniłem na LEDy 6 zł sztuka i jest bez zmian. Świecą tak samo. Dimmer (chyba) jest dobry, bo działa poprawnie. Dodatkowo półprzeźroczyste elementy zegarów, czyli liczby, etc. są tak jakby nierówno podświetlone, ale w minimalny sposób, np 120 do 140 jakby tak ciemniej i tak w kilku miejscach, a wszystkie LEDy są poprawnie wsadzone. Wygląda to, jakby zegary były brudne od drugiej strony, co jest niemożliwe, bo jak zmieniałem żarówki to było tam bardzo czysto i sucho. A przed zegarami jest jeszcze 20cm plastików i elektroniki. WTF?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200 Nierówne i blade zegary - zmiana na LED nie pomogł

Post autor: ghostmateus »

Jakie ledy masz wsadzone u siebie? W sensie przezroczyste czy mleczne? BO przezroczyste tak światła nie rozpraszają i przez to będziesz miał efekt nie doświetlonego zegara. Mleczne do zegarów są potrzebne i do panelu klimy. Przerabiałem to u siebie w GS-ie na panelu
mateuszkaczmarczyk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 23:39
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Leszczyny
Kontakt:

Re: IS200 Nierówne i blade zegary - zmiana na LED nie pomogł

Post autor: mateuszkaczmarczyk »

Mam założone te. Technicznie powinny właśnie dawać lepsze, bardziej rozproszone, bardziej przypominające żarówkę światło. https://allegro.pl/oferta/zarowka-2x-co ... 7597064360

W takim razie które polecasz? Od razu mówię, że nie jestem fanem tych najtańszych, wklejonych do plastikowego koszyczka z drutami, bo bardzo szybko się przegrzewają i przerywają im styki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości