Błąd C1201 i P2009 IS250

ODPOWIEDZ
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

Błąd C1201 i P2009 IS250

Post autor: Rumcyk27 »

Witam. Jechałem wczoraj do pracy taki dość spory kawałek i po przejechaniu przez dziurę zapaliły mi się kontroli Check VSC, Check Engine i trakcja. Dojechałem tak około 400 km. Przez chwilkę zastrajkował tempomat, ale później wszystko wróciło do normy, nie mniej jednak choinka dalej się świeciła. Przeskanowałem dzisiaj to techstreamem i pokazały się błędy C1201 i P2009, więcej ich jakoś nie udało mi się znaleźć. Niestety nie mogłem ich tez skasować za pomocą MiniVCI, nie wiem, czy ja coś źle zrobiłem, ale błędy świeciły cały czas. Jak próbowałem je wyłączyć, słychać było jakiś taki delikatny terkocik wydobywający się spod maski. Samochód, nie mniej jednak normalnie jeździ, spalanie również w normie. Kody błędów - w zasadzie ciężko coś znaleźć na ich temat w necie, czy ktoś już spotkał się z podobną sytuacją, i wie jak usunąć przyczynę. Do przejechania do domu mam 500km, więc kawałek świata.
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

Re: Błąd C1201 i P2009 IS250

Post autor: Rumcyk27 »

No dobra, skoro nikt nie umiał doradzić o co biega, rozwiązałem sam problem. Problemem okazał się nastawnik klap kolektora ssącego. W międzyczasie kupiłem nowego ssaka, ale to był błąd. Nie mniej jednak wymieniony. Sedno sprawy sprowadza się do tego, ze trzeba było zdjąć kolektor ssący,, następnie odkręcić jego drugą aluminiową część, w której znajdują się klapy
a następnie trzeba dostać się do siłownika sterującego klapami. Odkręcamy dwie duże śruby i ......... wylatuje nam odkręcona śrubka :laugh1: :laugh1: :laugh1:

śrubkę dokręcamy, i najlepiej jeszcze dodajemy nieco kleju do śrub, aby w przyszłości za szybko się nie odkręciła.
Po złożeniu wszystkiego błąd zniknął, a i samochód nieco ciszej chodzi. Objawem był słyszalny zgrzyt podczas odpalania pojazdu. Teraz nic nie słychać. Roboty na 1,5h i wielkie zadowolenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości