GS 430 MK3 Hamulce tył

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Witam około 8 tyś temu wymienilem Zestaw kolockow przód tyl trw, przód prawie jak nowy A z tylu, z zewnętrznej strony z jednej jak i z drugiej klocek na wykonczeniu o dziwo od wewnętrznej strony klocek ledwo co dotarty, wiecie może w czym może być problem, dlaczego klocki zużywają się asymetrycznie?
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: DaSt »

Błąd montażu. Coś zostało źle oczyszczone lub wcale. Jedź do warsztatu, gdzie zmieniłeś i reklamuj usługę. Chyba, że sam grzebałeś to rękawy w górę i popraw. Czy wymieniony został płyn hamulcowy?
Awatar użytkownika
margolll
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2015, o 17:28
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: margolll »

Byc moze nierowna praca tloczkow w zacisku hamulcowym, zapieczone
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: wuju »

Tloczek jest jeden. Ja by stal to by sie nic nie scieralo.
Jak by stal zacisk to tylko klocek przy tloczku by sie scieral.
Moze klocki sa kierunkowe i ktos je zle wlozyl?
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Tak płyn hamulcowy również był wymieniany, nie zaprowadze już do goscia bo przy wymianie świec uszkodził mi moduł wspomagania, dopiero w aso rozebrali i zkalibrowali wspomaganie, a gość nawet nie poczuł się winny, to była pierwsza wymiana bo samochodem zrobiłem tylko 8tys km, a do tego wpierw sprawdziłem stan klocków z tyłu i również przed zakupem już ten problem występował, ścieranie klocka z zewnętrznej strony samochodu, jutro sam wymienie klocki znów TRW, i sam spróbuje ocenić stan gum tloczkow i prowadnic bo nie ufam takim pseudo mechanikom na słowo, klocki kierunkowe, raczej wątpię, oglądałem je i raczej nic takiego nie rzuciło mi się w oczy, ale jutro jeszcze raz dokładnie sprawdzę I dam znać , ciężki temat :)
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Keepmovin »

Jazikowski - tu nie ma co sprawdzać.

Masz typowy problem tylnich hamulców w MK3 - zapieczone prowadnice (i ew. tłoczki).

Hamulce do generalnego sprawdzenia, najlepiej rozebrania, przeczyszczenia, złożenia czystych na nowo na nowych gumkach, etc (nie drogich).

Tylko w ten sposób naprawisz ten problem i zapewnisz sobie bezpieczną jazdę i skuteczne hamowanie - niestety jest to jedna z niewielu "wad" Mk3 :)
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Nemo 77 »

Coś w tym jest bo u mnie poprzedni właściciel wymienił kompletne zaciski w ASO :)
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Niestety dopiero dziś znalazłem czas na wymianę klocków i jak się okazało, nigdy nie ufaj mechanikowi na słowo.. generalnie wydaje mi się że przyczyna leży w prowadnicach, popekane gumki i syf w środku, przez to zacisk trochę ciężej "chodzi" niestety nie zaopatrzylem sie wczensiej w nowe gumki i będę musiał jeszcze raz to rozebrać, po tej wymianie klocków stwierdzam że, tloczek chodzi jak powinien, jest delikatna różnica zużycia między zewnętrznym A wewnętrznym klockiem, jednak widać że klocki scinaja sie nie równo ,najprawdopodobniej to wina gum, prowadnic, generalnie żeby nie był to ojciec mojej kolezanki, obciążyl bym gościa za koszty, przeklinalem kolesia przy odkrecaniu zaciskow, W tym przypadku bez mlota to nie robota... do tego mowil ze wszystko pięknie poczyscil, itp gardzę takimi pseudo mechanikami i chętnie bym mu wygarna co myślę o jego pracy ale.. Nie wiem czy będzie taka okazja bez okazji, morał tego taki, że jak sam nie zrobisz to nic z tego nie będzie, jak to w życiu, pozdrowienia i dzięki za wyrażanie własnych opinni :)

PS: zamówilem dziś komplet gumek do zaciskow na przód i tyl inter cars koszt około 50zl za wszystko, z ciekawości pytałem jeszcze w aso ile taki komplet gumek cena z kosmosu 730zl i jakbym chciał robocizne regeneracja jednego zacisku 350zl sztuka :)
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: fractal »

Jakiej firmy kupiłeś te gumki?
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Firma Autofren i odradzam, odebrałem dzis części i okazuje sie że górna gumka prowadnicy jest za ścisła "duży opór prowadnicy na luźno A jeszcze gorzej w zacisku prawie w ogóle nie chce chodzić zacisk, po włożeniu starej gumki "nie była pęknięta" zacisk lepiej sie "slizgal" więc tak zostało a drugiego kola nie zmienialem bo gość jeden komplet mi zamówił.. Może to i dobrze bo musze szukać czegoś innego znalazłem coś podobnego cenowo wiecie cos moze o firmie "FRENKIT" czy jest sens to zamawiać czy szukać dalej A może tylko ASO chociaż cena za same gumki mnie nie przekonuje 730 zł:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości