IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBRY

ODPOWIEDZ
sebu9
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2018, o 19:54
Model Lexusa: is250
Skąd:: Kielce
Kontakt:

IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBRY

Post autor: sebu9 »

Witam
Na forum jestem nowy i z góry przepraszam jeśli zła kategoria itp.
Moje autko to IS 250 z 2006 roku. Kupione trochę przypadkiem - to fakt, ale chciałbym z nim zostać na dłużej, ALE... no właśnie...
Mówią: "widziały gały co brały" więc wymienione łożysko, opony, jakiś wężyk od klimy no i wiadomo filtry, olej. Niestety zdaje się, że to dopiero początek bo w aucie zapaliła się ostatnio niezła choinka (a do świąt jeszcze daleko). I tu moje pierwsze pytanie co to może być? Jednocześnie zapaliła się kontrolka silnika, wyświetlił się napis CHECK VSC oraz zapaliła się lampka od kontroli trakcji (taki symbol samochodu wpadającego w poślizg - czy coś). Czy to jakiś problem z kontrolą trakcji czy raczej z silnikiem - co to może właściwie być?
Dodam, że w aucie poprzedniego dnia (!) :szok: coś dziwnego stało się z klimą. Była ona niedawno serwisowana i nagle w czasie jazdy coś dziwnie zaczęło piszczeć, auto zgasło na postoju a chwilę wcześniej silnik dziwnie szarpał. Pojawił się zapach spalonej gumy, wyłączyłem klimatyzację i auto zaczęło pracować normalnie. Czy to może być sprężarka klimatyzacji ?

Na koniec pytanie z innej beczki. Muszę wymienić gumy na zimowe a mam po poprzednim aucie opony w rozmiarze 225/45 r17. Jaki rozmiar felgo będzie odpowiedni? Chodzi mi zwłaszcza o szerokość (wydaje mi się, że 10 cali) oraz o wartość ET - co do tego to nie mam zielonego pojęcia jaka będzie odpowiednia.

Ufff trochę się tego nazbierało. Przepraszam, że wszystko w jednym wątku ale nie chciałem zakładać kilku. Jeśli ktoś przebrnął przez ten tekst i może pomóc to będę bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBR

Post autor: GT Cajek »

Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBR

Post autor: Fifkers »

Dla opony 225 felga powinna mieć 7,5 albo 8 cali szerokości. 10 cali to wiesz jaki walec? :D
A co do problemów to kup sobie na alle interfejs bluetooth za 20zł, podłącz do gniazda OBDII i na bezpłatnej aplikacji na telefonie (np. Torque) zobaczysz co to za błędy. Bez tego to wróżenie z fusów.
IS250 2009 ->GS450H 2013
sebu9
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2018, o 19:54
Model Lexusa: is250
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBR

Post autor: sebu9 »

Przeliczyłem to jeden do jednego i wyszło około 10 cali :laugh1:
Dzięki za odpowiedź bo to w sumie pilna sprawa - zima za pasem a z tym check engine auto nadal jeździ :laugh1: .
Zaciekawiła mnie to ustrojstwo do rozszyfrowania błędu. Czy takie urządzenie podaje kod błędu czy po prostu tekstową informację? Czy mógłby ktoś zapodać konkretny model pasujący do ISa
?
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBR

Post autor: Fifkers »

Dostajesz kod błędu, który wpisujesz w googla i masz objaśnienie. Co do samego urządzenia to one są uniwersalne. Gniazdo OBDII jest w każdym samochodzie od 2000r. i wszędzie działa to tak samo czy to lexus czy fiat panda. Kup jakikolwiek z bluetooth i wystarczy.
Co do błędów to w mojej corolli (logika systemu pewnie podobna do lexa) jak pojawi się check + vsc to nic konkretnego nie znaczy. Czasami podobno od przepalonej żarówki wyskakują te błędy. U mnie jak sparciał wężyk od podciśnienia przy kolektorze dolotowym i była nieszczelność--> zubożenie mieszanki--> błąd sondy lambda to też te błędy wyskakiwały.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
DziadekCBO
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 19:30
Model Lexusa: IS 200 Sport/ IS350
Skąd:: Oświęcim
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBR

Post autor: DziadekCBO »

Check engine + Check VSC + wyłączona kontrola trakcji = w moim przypadku tryb awaryjny skrzyni. Z błędów wynikało ze sterowanie skrzyni i jakaś elektryczna pierdoła. Realnie wypalona cala skrzynia do wymiany... :(
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS kilka pytań od świeżaka, parę problemów na DZIEŃ DOBR

Post autor: gmiter »

DziadekCBO pisze:Check engine + Check VSC + wyłączona kontrola trakcji = w moim przypadku tryb awaryjny skrzyni. Z błędów wynikało ze sterowanie skrzyni i jakaś elektryczna pierdoła. Realnie wypalona cala skrzynia do wymiany... :(
Ktoś nz Tobie ładnie zarobił :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość