Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

BMW X3 G01 xdrive 30d
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

niven pisze:BMW X3 G01 xdrive 30d
A jednak BMW :) ja myślę nad G30 :)

pozdrawiam
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

G30 świetne auto
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: glowix »

Ja się przesiadłem z F10 na IS300. Nie rozumiem w czym zachwyt BMW. Co chwila cos, masakra, niby detale, ale jechac do serwisu trzeba. Poczytajcie fora. Bez pakietu serwisowego i rozszerzonej gwarancji nie podchodz.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

niven pisze:G30 świetne auto
Obrazek

Panowie, nie to forum
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

glowix pisze:Ja się przesiadłem z F10 na IS300. Nie rozumiem w czym zachwyt BMW. Co chwila cos, masakra, niby detale, ale jechac do serwisu trzeba. Poczytajcie fora. Bez pakietu serwisowego i rozszerzonej gwarancji nie podchodz.
W rodzinie jest f32 28i i f11 25d (z drugiej ręki). Oba zbliżają się do 80 000km i nic się nie dzieje. Wśród kolegów w pracy są 3 G30, nikt na nic nie narzeka, chociaż wiadomo że są i tacy którzy będą zachwalać zawsze. Pozwól że jednak zaryzykuje tym bardziej że mój japoński cud techniki trzeszczy jak Toyota, a turbina gwiżdże tak że słychać ją w sąsiednim województwie. Mam 33m000 przebiegu, notorycznie na wyświetlaczu zostaje mi grafika z czujników parkowania, porty USB nie działają gdy wpięte są równocześnie pendrive'y. ASO oczywiście problemów nie widzi bo nie wyrzuca żadnych błędów. Niby nic ale nie specjalnie ufam lexusowi. Poza tym lexus za chwile nie będzie miał do zaoferowania absolutnie nic w klasie bmw 5 czy audi a6. Chyba że ktoś lubi jeździć hybrydowym autem przypominającym amfibie ze sprintem do setki 10 sek. BMW kupuje się przede wszystkim dla właściwości jezdnych. IS w tej materii to totalne dno. Auto zupełnie nie prowadzi się w ostrych łukach i zakrętach a transfer masy jest porównywalny jak w moim starym oplu vectrze GTS.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ledziu »

cardiologist pisze: W rodzinie jest f32 28i i f11 25d (z drugiej ręki). Oba zbliżają się do 80 000km i nic się nie dzieje
To stwierdzenie w przypadku BMW mając z nimi troszku styku i z tymi starszymi i nowszymi i najnowszymi traktuje jako anomalię to tak jak mój brat posiada subaru diesla i nigdy jeszcze nie było najdrobniejszej awarii (od nowości) a ma nalatane 100k. :biggrin2:
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

@glowix - przesiadka z F10 na IS trzeciej generacji w mojej ocenie poza kwestiami silnikowo / jezdnymi jest tylko i WYŁĄCZNIE NA PLUS na LEXUSA

natomiast seria G to kompletnie inna bajka. BMW na prawdę dopracowało to auto. jest cicho, wygodnie itd. i to nie waże czy g30 czy g01 czy g20 które właśnie wchodzi. Seria F była dobra ale poza silnikami / prowadzeniem i multimediami lexus jest lepszy.

natomiast seria G już bije lexusa na głowę. Wyobraździe sobie chociażby fakt, ze dzowniac z serii G przez glosnomowiacy osoba po drugiej stronie nie jest w stanie stwierdzić czy jedziesz autem czy siedzisz w domu na kanapie - nie miałem jeszcze kontaktu z autem w którym by tak było. jest carplay (aktualnie) a od 2017 można sobie go aktywować za 400zł. silniki sa jakie sa - bardziej awaryjne niż w lexusie ale zamawiając nowe auto można wziąć nawet 5 lat gwarancji (a nie ubezpieczenia jak w lexusie) do 200 000km.

ogolnie polecam zwłaszcza G30 518d (która jest stłumionym programem 520d) i po chiptuningu (niewykrywalnym dla serwisu) wychodzi 225 koni i koło 500 momentu. takie aut dobrze wyposażone po rabatach 190-195 brutto
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

Panowie, czy podczas przeglądu na formularzu zlecenia powinny być wymienione prace jakie zostały wykonane, w tym informacja o grubości okładzin na klockach ?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie, jest tylko wykonanie przeglądu.
Jeżeli klocki zdychają to auto nie powinno przejść przeglądu bez wymiany - dzwonią.

@niven co do bmw https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... ci/ps1tbtk :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości