Warsztat ASB

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Warsztat ASB

Post autor: Kristof »

Panowie szukam warsztatu w którym chciałbym być przy wymianie oleju w ASB. Auto ma 138kkm, podejrzewam że nie był zmieniany olej dlatego może być tak że jak tylko go wymienię to skrzynia do naprawy a bez wymiany przejeździe mi jeszcze kolejne 100k... Chciałbym spuscic z 100ml oleju i zobaczyć jak brudny jest i czy jest metaliczny dopiero wtedy decydować się na wymianę. Podejrzewam że ASO odpada ale i tak zadzwonię się zapytać. Najlepiej małopolskie, świętokrzyskie, śląskie ale w sumie to kawałek dalej też mogę podjechać

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Warsztat ASB

Post autor: DawGad »

Kristof pisze:Panowie szukam warsztatu w którym chciałbym być przy wymianie oleju w ASB. Auto ma 138kkm, podejrzewam że nie był zmieniany olej dlatego może być tak że jak tylko go wymienię to skrzynia do naprawy a bez wymiany przejeździe mi jeszcze kolejne 100k... Chciałbym spuscic z 100ml oleju i zobaczyć jak brudny jest i czy jest metaliczny dopiero wtedy decydować się na wymianę. Podejrzewam że ASO odpada ale i tak zadzwonię się zapytać. Najlepiej małopolskie, świętokrzyskie, śląskie ale w sumie to kawałek dalej też mogę podjechać

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Trochę dziwne podejście że jak wymienią olej to skrzynia do wymiany... Na pewno nie daj się namówić na wymianę dynamiczną bo taka nie ma większego sensu, po prostu statycznie z wymianą filtra i uszczelki misy. Obstawiam że do skrzyni IS250 wchodzi około 6l oleju z czego przy wymianie 1l zostaje w skrzyni więc wymienia się 5l. Ja polecam warsztat w Gliwicach SpecCar ul. Łużycka 16 zrobią Ci to za 700pln (jak się dogadasz to będziesz przy wymianie). Ja tyle płaciłem. Na pewno znajdziesz też coś bliżej siebie.
Obrazek
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Warsztat ASB

Post autor: Nemo 77 »

Jeśli skrzynia pracuje bez zarzutu to po wymianie raczej nie powinno się nic dziać.Osobiście nie spuszczałbym 100 i sprawdzał tylko zlał cały olej i zrobił wymianę wraz z filtrem.W poprzednich samochodach zmieniałem powyżej 200000 i też raczej wcześniej nikt tego nie robił.Ze skrzyniami nic się nie działo.
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Warsztat ASB

Post autor: Kristof »

DawGad pisze:Trochę dziwne podejście że jak wymienią olej to skrzynia do wymiany... Na pewno nie daj się namówić na wymianę dynamiczną bo taka nie ma większego sensu, po prostu statycznie z wymianą filtra i uszczelki misy. Obstawiam że do skrzyni IS250 wchodzi około 6l oleju z czego przy wymianie 1l zostaje w skrzyni więc wymienia się 5l. Ja polecam warsztat w Gliwicach SpecCar ul. Łużycka 16 zrobią Ci to za 700pln (jak się dogadasz to będziesz przy wymianie). Ja tyle płaciłem. Na pewno znajdziesz też coś bliżej siebie.
Znaczy nie o to chodzi ze skrzynia do wymiany po każdej zmianie oleju. Przy blisko 140kk powinna być co najmniej 2 wymiana, więc boję się że jak faktycznie się trochę przepłucze to może się okazać że będzie gorzej zamiast lepiej. A póki w środku jest olej od początku to jeszcze działa.

To jest jedyny powód gdzie cały czas o tym myślę i im więcej myślę tym bardziej nie wiem co zrobić.

PS. Autko to GS350 mk4 więc trochę Nm skrzynia przyjmuje na siebie chociaz nie upalam. Dodatkowo jak faktycznie zostawię oleje wymianę i skrzynia za 100kkm mi się posypie to liczę się z tym że pójdzie do regeneracji bo auto u mnie zostaje. Kwestia tylko czy 140kkm to jest bezpieczna na pierwszą wymianę oleju czy już dawno za późno i liczyć się z większym kosztem przy/po wymianie

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, o 15:19 przez Kristof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Warsztat ASB

Post autor: Kristof »

Nemo 77 pisze:Jeśli skrzynia pracuje bez zarzutu to po wymianie raczej nie powinno się nic dziać.Osobiście nie spuszczałbym 100 i sprawdzał tylko zlał cały olej i zrobił wymianę wraz z filtrem.W poprzednich samochodach zmieniałem powyżej 200000 i też raczej wcześniej nikt tego nie robił.Ze skrzyniami nic się nie działo.
Pytanie co to znaczy że pracuje bez zarzutu ;) to mają pierwsza i nie za bardzo wiem. Na zimnej zima da się wyczuć zmiane biegów czy rozlaczanie napędu przy hamowaniu do zera (kwestia obrotów z jakich się hamuje) ale przyspiesza płynnie, nie przeciąga żadnego biegu. Zmienia biegi zależnie od pracy pedału gazu (przy przyspieszanie zależy jak mocno gaz jest wcisniety tak wysoko kręci bieg, a przy kick down jak mocno wcisniety pedal to zrzuci więcej niz 1 bieg)
Więc zakładam że jest chyba ok ale tak czy inaczej się waham bo wymiana oleju to powiedzmy 1k a regeneracja może osiągnąć i 10k (więcej nie liczę bo nie widze objawów złej pracy skrzyni)

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Warsztat ASB

Post autor: DawGad »

Kristof pisze:
DawGad pisze:Trochę dziwne podejście że jak wymienią olej to skrzynia do wymiany... Na pewno nie daj się namówić na wymianę dynamiczną bo taka nie ma większego sensu, po prostu statycznie z wymianą filtra i uszczelki misy. Obstawiam że do skrzyni IS250 wchodzi około 6l oleju z czego przy wymianie 1l zostaje w skrzyni więc wymienia się 5l. Ja polecam warsztat w Gliwicach SpecCar ul. Łużycka 16 zrobią Ci to za 700pln (jak się dogadasz to będziesz przy wymianie). Ja tyle płaciłem. Na pewno znajdziesz też coś bliżej siebie.
Znaczy nie o to chodzi ze skrzynia do wymiany po każdej zmianie oleju. Przy blisko 140kk powinna być co najmniej 2 wymiana, więc boję się że jak faktycznie się trochę przepłucze to może się okazać że będzie gorzej zamiast lepiej. A póki w środku jest olej od początku to jeszcze działa.

To jest jedyny powód gdzie cały czas o tym myślę i im więcej myślę tym bardziej nie wiem co zrobić.

PS. Autko to GS350 więc trochę Nm skrzynia przyjmuje na siebie chociaz nie upalam. Dodatkowo jak faktycznie zostawię oleje wymianę i skrzynia za 100kkm mi się posypie to liczę się z tym że pójdzie do regeneracji bo auto u mnie zostaje. Kwestia tylko czy 140kkm to jest bezpieczna na pierwszą wymianę oleju czy już dawno za późno i liczyć się z większym kosztem przy/po wymianie

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
To prawda że 140kkm to już powinno być po drugom interwale wymiany oleju w skrzyni, jednak jak skrzynia nie szarpie nie ma poślizgu, płynnie zmienia biegi to nie ma obaw. Sam przechodziłem ostatnio przez proces wymian oleju w skrzyniach GS430 MK3 oraz samej skrzyni bo szarpała a najechane mam 145kkm a okazało się że skrzynia OK tylko świrował komputer silnika ECU. Całą sprawę w skrócie opisałem w osobnym temacie dotyczącym szarpania skrzyni gs430 mk3. Warsztatu w którym nie potrafili jednoznacznie postawić diagnozy zdecydowanie nie polecam. Także śmiało wymieniaj olej...
Obrazek
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Warsztat ASB

Post autor: Nemo 77 »

Kristof pracuje bez zarzutu to tak w skrócie czy płynnie zmienia biegi,czy przy przełączaniu z P na D itd nie ma problemów...to tak w skrócie :)
Jak kolega wcześniej napisał znajdź ogarniętego mechanika i zmieniaj.
Niech zleje olej,odkręci miskę-wyczyści ją,zmieni filtr i zaleje olej,a potem uzupełni na pracującym silniku...Powinien sobie poradzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość