Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie pisz, że 1126, bo to jest cena bez części z częściami już podobno jest 1400 :)
Ale różnice są na pewno w stawkach za roboczogodzinę i możliwe, że mają inne marże na częściach.

Z ciekawości chciałem zobaczyć ile płaciłem ostatnio na przeglądzie 45k, ale jedynie doszukałem się kwoty ponad 3k brutto.
Tylko tam jeszcze był koszt wymiany klocków przód, i tarcz oraz klocków na tyle ( moje tarcze w tym ).
Więc jest szansa na te 2400 brutto za sam przegląd... i fakt Toyota zrobi to taniej :)

Najgorzej, że u mnie ASO Toyoty ma bardzo złe opinie...

ps. w Toyocie jak ktoś mi mówił płaci się za samochód zastępczy, a Lexus daje w "gratisie" czyli wlicza w te koszty...
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

w czasie gwarancji masz MONDIALA czyli tzw Lexus Care - wystarczy ze dostarczyć lexusa do stacji toyoty na lawecie darmowej z mondiala i mondial podstawi zastępczy :)
bilas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2018, o 12:46
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: bilas »

Niedługo kończy mi się gwarancja. Czy ktoś z was jest w stanie polecić warsztat w Trójmieście, w którym mógłbym kontynuować serwis mojego ISa?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

olej to wymienisz u pierwszego lepszego mechanika. każdy wymieni tak samo

przy wielokrotności przebiegu 30 tys/2 lata trzeba wymenic plyn w dyferencjale - ale to tez żadna filozofia-
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

Pare dni temu w trasie skończyły mi się klocki :/ niestety dostały też tarcze i musiałem robić całość . Całkowity koszt w ASO to niecałe 1500 zł brutto. Nie było by w tym nic szczególnego, ale klocki skończyły się przy przebiegu 21500. Podobno standard to 30-40 tys.
Kupiłem wersje demo z przebiegiem 4tyś km, także zapewne w tym okresie było mocniej eksploatowane :/
Jednak zastanawiające jest to, dlaczego podczas pierwszego przeglądu przy 13 tyś.km, ASO nie poinformowało mnie o wysokim zużyciu klocków i że mogą się skończyć przed kolejnym przeglądem. Moim zdaniem to ich zaniedbanie, które niestety w ostatecznym rozrachunku naraziło mnie na konieczność wymiany tarcz (niestety w klockach nie ma czujników).

Jakość niektórych naszych ASO daje wiele do życzenia....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 9 lut 2019, o 14:00 przez delll, łącznie zmieniany 1 raz.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cooper69 »

bilas pisze:Niedługo kończy mi się gwarancja. Czy ktoś z was jest w stanie polecić warsztat w Trójmieście, w którym mógłbym kontynuować serwis mojego ISa?
W Rumii masz SL-Motors - kolega z forum (LEPSI RX).
Jeżdżę do niego z Głównego Miasta czyli tzw. Starówki
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

delll pisze:Pare dni temu w trasie skończyły mi się klocki :/ niestety dostały też tarcze i musiałem robić całość . Całkowity koszt w ASO to niecałe 1500 zł brutto. Nie było by w tym nic szczególnego, ale klocki skończyły się przy przebiegu 21500. Podobno standard to 30-40 tys.
Kupiłem wersje demo z przebiegiem 4tyś km, także zapewne w tym okresie było mocniej eksploatowane :/
Jednak zastanawiające jest to, dlaczego podczas pierwszego przeglądu przy 13 tyś.km, ASO nie poinformowało mnie o wysokim zużyciu klocków i że mogą się skończyć przed kolejnym przeglądem. Moim zdaniem to ich zaniedbanie, które niestety w ostatecznym rozrachunku naraziło mnie na konieczność wymiany tarcz (niestety w klockach nie ma czujników).

Jakość niektórych naszych ASO daje wiele do życzenia....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, ja już kilka razy wymieniałem :)
Awatar użytkownika
delll
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2017, o 11:33
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: delll »

Tzn ? Co ile km wymieniasz klocki ? Przód tył ? A jak z tarczami ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

U mnie fabryczne klocki wytrzymały 8000km (przednie) Następnie zostały założone boscha. Przy przekładzie po 30 tys podobno spokojnie przód tył na kolejne 15 tys. Tyle ze auta już nie mam wiec trudno mi stwierdzić czy ny wytrzymały te kolejne 15
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

niven pisze:U mnie fabryczne klocki wytrzymały 8000km (przednie) Następnie zostały założone boscha. Przy przekładzie po 30 tys podobno spokojnie przód tył na kolejne 15 tys. Tyle ze auta już nie mam wiec trudno mi stwierdzić czy ny wytrzymały te kolejne 15
Na co zamieniłeś lexusa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości