IS200 Jakie letnie opony?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: e_mil »

No trochę jednak ma - większa liczba fabryk chociażby. Np. na Dębicy mam napisane 'Made in Germany'.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: owczar »

I jakie to ma znaczenie? Przecież to kwestia technologii i użytych materiałów/surowców.

Z reguły opona jest warta tyle ile za nią zapłacimy...
Papryk
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2019, o 14:01
Model Lexusa: GS
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Papryk »

Jak czytam te wszystkie testy i opinie o oponach to ciężko znaleźć tą idealną. Każda czymś się różni, a ceny są podobne. Dużo pozytywnych opinii w ostatnim czasie widziałem o oponach Pirelli i tym systemie samouszczelniającym, więc może warto trochę zainwestować i kupić np. Cintrurato p7 - https://www.sklepopon.com/model-opony/p ... nturato-p7 za ok. 500 zł/szt.?
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: ronnie441 »

Ja mam TOYO i naprawde moge polecic bardzo dobrze trzymaja w zakretach suchych jak i mokrych i zuzycie nie za szybkie. Tylko jazda w długie trasy meczyła przez dzwiek.
artur_lewy
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 06:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Raszowa
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: artur_lewy »

Ja już drugi sezon na Falken Azenis 510 i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć, a cenowo korzystniej niż klasa premium
obdarty i wkurwiony ale zawsze wyprostowany
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: piotrek1000 »

Papryk pisze:Jak czytam te wszystkie testy i opinie o oponach to ciężko znaleźć tą idealną. Każda czymś się różni, a ceny są podobne. Dużo pozytywnych opinii w ostatnim czasie widziałem o oponach Pirelli i tym systemie samouszczelniającym, więc może warto trochę zainwestować i kupić np. Cintrurato p7 - https://www.sklepopon.com/model-opony/p ... nturato-p7 za ok. 500 zł/szt.?
Mam je i nie kupiłbym więcej. Nie są za ciche i przy spokojnej jeździe szybko się wyząbkowały. Komfort, przyczepność i wytrzymałość są na wysokim poziomie ale wcześniej miałem P1 i były zdecydowanie lepsze.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: cooper69 »

Też nie polecam Cintrurato p7.
Jeździło się ok, nawet bardziej niż ok ale...
Po 4 sezonie przed (na szczęście) długą trasą do Włoch spotkałem rano kapcia.
I co się okazało? opona pękła od wewnętrznej strony także nie przez jakieś masowe obsikiwanie przez psy.
Po podjechaniu do wulkanizacji okazało się, że wszystkie opony wyglądają jak sparciała wieloletnim bylejakim przechowywaniem guma (jakby miały 40, a nie 4 lata)!
Zrobiło mi się ciepło jak wyobraziłem sobie co by było jakby to się stało w czasie jazdy autostradowej.
Opony były w zimie prawidłowo przechowywane, a zrobiły przez te lata 20 kkm więc niewiele.
Miglos
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2018, o 16:24
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Miglos »

To i ja dodam swoje 3 grosze :biggrin2:
Możecie się śmiać lub nie ale już w drugim samochodzie założyłem Kormorany UHP (Ultra High Performance) w wersji wzmacnianej XL i mimo powszechnej opinii że taka opona do Lexusa to wstyd zaryzykowałem i je kupiłem, bo naprawdę dobrze się spisywały w moim poprzednim samochodzie. Powiem szczerze ze nie jestem rozczarowany ani trochę. Opony ciche i trzymają się na suchym bardzo dobrze. Hamowanie na mokrym super. Jedyna ich wada jaka zaobserwowałem to dynamiczne ruszanie na mokrym. Mogły by lepiej trzymać ale również tragedii nie ma. Indeks prędkości W do 270km/h wiec do IS200 z dużym zapasem. Co ważne opony się super wyważają i nie bija co nie raz zaobserwowałem w o wiele droższych oponach. Jednym słowem za takie pieniądze (800zł za komplet 215/45r17) jest to naprawdę fajna opona godna polecenia. Kormoran już od dłuższego czasu należy do Michelin wiec może to ich zasługa :puchar:
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Nemo 77 »

Miglos pisze:To i ja dodam swoje 3 grosze :biggrin2:
Możecie się śmiać lub nie ale już w drugim samochodzie założyłem Kormorany UHP (Ultra High Performance) w wersji wzmacnianej XL:
Nie będę się śmiał bo zakupiłem Dębicę Presto UHP2...z tym,że do GS-a :wink:
Neutrino

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Neutrino »

Mam taką sugestię. Kiedy już polecacie lub odradzacie jakieś opony to oprócz producenta i modelu podawajcie też proszę rozmiary. Często jest tak, że dana opona, bieżnik świetnie sprawdza się w konkretnym rozmiarze a w innym już wypada słabo.
Nasze opinie choć mocno subiektywne to biorąc pod uwagę brak korzyści finansowych z polecania konkretnej marki wydają mi się warte zainteresowania, ale jeśli mają nam pomóc to bądźmy precyzyjni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości