Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: Kristof »

Panowie wymieniał ktoś przeguby w swoim GS? Coś wartego uwagi czy tylko ASO z całą półosią? Z jednej strony trochę ponad 100k i już do zmiany...?

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: Kristof »

Odpisuje po sobie ale trochę odkupuje temat...

Chodzi o przeskakiwanie/ślizganie opony przedniej (wydaje mi się że bez różnicy chociaż przy skręcaniu w prawo jakby lewą oponę czuć bardziej) przy maks skręcaniu w momencie kiedy opona ma maks przyczepność (farba, równa kostka granitowa, garaż podziemny) w zasadzie dzieje się to tylko przy cofaniu na maks skręcie. Pierwsze co pomyślałem to że przegub więc do ASO na sprawdzenie i "ten lewy z przodu to można by wymienić" więc wymieniłem ale temat nie znikł. Wcześniej za mało czasu miałem żeby zacząć szperać i tematów tutaj kilkanaście było jednak wszystkie były na zasadzie "dam znać jak zrobię i będzie ok" więc nie wiem czy brak odpowiedzi uznać za ok czy nie ok...

Jeśli to miałby być sworzeń wahacza górnego to jak to sprawdzić? Kanału nie posiadam, jak ktoś dysponuję wolną chwilą to mógłbym się zgadać na pomoc w znalezieniu klamota.
Swoją drogą to jak dobrze pomyśle to wydaje mi się że zaczęło się to dziać na zimówkach.. ale ręki sobie uciąć nie dam. Głosy że tak ma być przez to że zbieżność jest ustawiona tak i tak też się pojawiają, jednak wolałbym jednoznacznie potwierdzić temat.

BTW Lex ma nalatane 138k km a mowa o 350 AWD 2012-
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: niven »

miałem to samo jak miałem IS200t z przebiegiem 15 tys km. miałem to samo w bmw przy przebiegu 60 tys. teraz jeżdżę nową piątką g30 i mam to samo.

zdarza mi się to tylko w garażu podziemnym - zakładam że to kwestia podłoża na jakim auto się porusza i wg mnie nie jest związane z jakim kolwiek zużyciem w aucie.
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: Kristof »

Czyli jak rozumiem faktycznie będzie to związane z ustawieniem kąta koła? Bo prawda jest taka że to nie zawsze występuje, czyli nie na każdej nawierzchni mimo że opony i zimowe i letnie mam nowe

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: gmiter »

To jest dosyć normalne zachowanie, tym bardziej przy napędzie AWD. W lexusi RWD czasami na śliskim betonie to czuć ale w XC90 to przy maksymalnym skręcie prawie że zawsze to występuje. Nie ma co się martwić.
kaczy89
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:27
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: kaczy89 »

Miałem tak.... i to w FWD, jak wjechałem to myślałem, że mi się gdzieś koło przebiło i że na samej feldze już jadę:/ wydaje mi się, że musiało to być związane z wilgotnym podłożem w galerii +dobrze klejącą oponą. Po zaparkowaniu okazało się, że zanim do wszedłem do sklepu to jeszcze kilka aut zauważyłem z tym samym objawem, więc myślę, że to głównie sprawa tej nawierzchni
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Edit: Przeskakiwanie opony przy max skręcie

Post autor: Kristof »

W takim razie trochę przyszalałem z tym przegubem :biggrin2: jedyne co to mogłem go zabrać ze sobą i zerknąć ale z tego wszystkiego zapomniałem :D dzięki za uspokojenie. Zwrócę uwagę po zmianie na letnie czy też się tak "kleją" do podłoża

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk4 2012-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości