problem ze skrzynią?

ODPOWIEDZ
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

problem ze skrzynią?

Post autor: compri »

Witam,

Dziś przy ujemnych temperaturach na zimnym silniku zauważyłem moim zdaniem dziwne zachowanie skrzyni.
Jadąc na 6 biegu ok 110 km/h kiedy naglę zdjąłem nogę z gazu obroty spadły na chwilę do ok. 900 po czym ponownie wróciły na ponad 2000(jak przy hamowaniu silnikiem). Tak jakby nastąpiło chwilowe rozłączenie skrzyni.
To zjawisko występowało przez chwilę, a po lekkim nagrzaniu silnika było OK. Czy ktoś z was zauważył podobne zachowanie i czy jest to normalne?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: gmiter »

Sprawdź poziom oleju na zimnym czy nie jest poniżej dla zimnej skrzyni. To częsty objaw. Ewentualnie wejście /filtr może być zapchany /zaklejony ewentualnie olej mocno gestnieje i spada ciśnienie.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: compri »

Planuję całkowicie wymienić olej i filtr, tylko zastanawiam się jaka metodą powinna być wykonana wymiana w skrzyni is 250 . Auto w cieplejsze dni nawet na zimnym chodzi dobrze, więc na pewno ma to związek z niskimi temperaturami. Zresztą nawet w minusowych temperaturach skrzynia działa bez zarzutów, tylko poza tym, że przy całkowitym zdjęciu nogi z gazu obroty spadają do ok. 900 a póżniej wracają w górę do podobnego poziomu.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: gmiter »

Wymień normalnie spuszczając tylko z miski olej, zrzuć miche i filtr, wyczyść magnesy i tyle. Zaopatrz sie w nową uszczelkę, filtr można spokojnie wyczyścić ale jak chcesz to możesz wymienić go - ja za pierwszym razem go wyczyściłem bo zapomniałem wziąc z domu nowy a przy kolejnej wymianie go wymieniłem - po czyszczeniu stary był jak nowy :) On filtruje głownie opiłki metalu które po zgaszeniu auta cofają się w dół i osiadają na magnezy więc filtr raczej będzie czysty.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: Nemo 77 »

Gdybyś szukał filtra i uszczelki to wpisz Maktrans w wyszukiwarkę i zerknij czy mają do Twojego samochodu.Zamawiałem u nich i jedno i drugie i bez problemu.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: compri »

Jestem już po wymianie statycznej. Dużych różnic nie ma, bo skrzynia działała poprawnie poza wyjątkami które opisałem, ale mam wrażenie, że teraz biegi zmieniają się jakby bardziej miękko nawet na zimnym zmiany biegów są praktycznie niewyczuwalne. Poza tym problemy ze skokami obrotów już nie występują. Olej był czarny i już trochę zużyty, ale nie były żadnych opiłków lub ciał stałych. Wygląda na to, że wymiana poszła na plus, następną planuje za ok 30-40 tys. bo jeżdzę sporo po mieście i chyba nie warto przeciągać dłużej biorąc pod uwagę fakt, że statycznie udaje się wymienić ok 50% oleju.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: Pawcio1979 »

Skoro olej był jak w dieslu to mozna zalecić kolejną wymianę powiedzmy za 1-2tys km. Układ trochę się wypłuka mowym olejem i będzie tylko na plus.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: problem ze skrzynią?

Post autor: compri »

Tak zrobiłem po 3 tys. wymieniłem jeszcze raz. Świezy olej przy pierwszej wymianie wypłukał resztę zanieczyszczeń. Przy drugiej wymianie olej był ciemno czerwony. Skrzynia od pierwszej wymiany chłodzi bardzo ładnie, po drugiej nie widać różnicy - jest tak samo dobrze. Zalewany był cały czas oryginalny olej z ASO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości