Rx330 fwd to awd.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Ratay
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2018, o 13:32
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Rx330 fwd to awd.

Post autor: Ratay »

Witam.
Od paru dni jestem posiadaczem rx z 2004. Ogólnie auto odkupione od kumpla który nim śmigał z 10 lat. Stan auta zadecydował o jego zakupie. Niestety jest to wersja fwd. Bardzo sie bałem takiego połączenia. Ale dla zony do miasta nedzie oki pomyslalem. No i było. Do wyjazdu do Wisły w weekend. Brakuje mi tutaj na maxa awd. Wiem wiem pewnie zaraz każdy napisze sprzedaj to i kup awd. Ale to nie o to chodzi. Auto ma 150 tysiaków. Stan igła. Nigdy nie miało żadnej stłuczki. Robione w Asow Katowicach wszystko. Wiec do sedna,
Poszperałem w necie i tak. W sobotę mam dostac cały tylni zawias z dyrem itd. Wał, reduktor i prawa polos i wszystko potrzebne do poprzyjrecania
Ale teraz najwazniejsze. U mnie siedzi u151e wersja awd posiada 151f. Szperający w necie. Znalazłem ze skrzynie te różnią sie dyfrem. i dzwonem. Nie wiem jak wyglądają przełożenia. Zna ktos temat ?? Szukam uszkodzonej 151 f zeby uzyskać dzwon i lrźedni dyfer. Na wszelkich stronach huby, przekładki reszta skrzyni taka sama. Hydro tez to samo. Ktos wie cos wiecej ?? Da rade to ogarnac. W najgorszym wypadku zakupie cała 151f. Spoglądając na schematy układ typowo mechaniczny. Nie ma żadnych sterowan. Czy system kontroli trakcji z fwd ogarnie awd ??
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx330 fwd to awd.

Post autor: gmiter »

Przekładni kątowej potrzebujesz :D
Ratay
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2018, o 13:32
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Rx330 fwd to awd.

Post autor: Ratay »

Bedzie. Od przekladni po tylny zawias mam miec wszystko w sobote. Tylko z 300. Nie umiem nigdzie znalesc czy maja takie same przelozenia. To samo ze skrzynia. Czy 300 i 330 maja te sane koncowe przelozenie
Ratay
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2018, o 13:32
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Rx330 fwd to awd.

Post autor: Ratay »

No to może inaczej.
Czy ktos wie czy skrzynie 300, 330, 350, maja takie same przełozenia?
u151 przelozenia glowne ma takie same w rx ,rav4, itd. Ale co z koncowym?
Bo znalezienie skrzyni z 330 awd to nie mala sztuka. wiecej jest 300.
Chyba ze ktoś ma jakakolwiek skrzynie 151f uszkodzona. to chetnie odkupie i rozbiore to i zobacze co i jak
Takze bardzo chetnie i pilnie kupie ubita 151f. moze byc bez plyty sterujacej
Ratay
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2018, o 13:32
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Rx330 fwd to awd.

Post autor: Ratay »

No to dzis wpadł Mikołaj i przywiózł cały komplet napędu do awd.
Pilnie szukam skrzyni badz dzwonu z 151f.
Mkże ktos ma namiary na jakiegoś uszkodzonego rx ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość