ENEOS Sustina 0W50

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
clasic-car
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2017, o 21:29
Model Lexusa: ls 400
Skąd:: płock
Kontakt:

ENEOS Sustina 0W50

Post autor: clasic-car »

witam
jak w temacie , czy ktos miał do czynienia z tym olejem w tej klasie i specyfikacji
wróciłem wczoraj zza wielkiej wody i tam poznałem kilka osób które miedzy innymi w swoich lexach stosują taki olej ????
byłem w Nowym Yorku czyli klimat porównywalny z naszym
pozdr
arczar
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:19
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: Lędziny
Kontakt:

ENEOS Sustina 0W50

Post autor: arczar »

8kkm w gs300 MK1.

Cisza, spokój i czerwonopomarańczowa barwa na bagnecie.

Przy wlewaniu zapach brzoskwiń, ale teraz jak robiłem luzy zaworowe to śmierdzi jak przekładniowy.

W testach na bobistheoilguy wychodzi że to tak naprawdę 0W40 biorąc pod uwagę zmierzona lepkość cst w 100C.

Miałem go tanio więc wziąłem ale moim zdaniem się totalnie nie opłaca.

W tej cenie zdecydowanie lepiej wziąć np. XADO z serii Luxury Driver.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
clasic-car
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2017, o 21:29
Model Lexusa: ls 400
Skąd:: płock
Kontakt:

Re: ENEOS Sustina 0W50

Post autor: clasic-car »

dzięki za info
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ENEOS Sustina 0W50

Post autor: chrismave »

Sustina 0W50 jest produkowana w Japonii (w odróżnieniu od zwykłego eneosa) . Miałem ten olej w Subaru Legacy H6, z motorem ez30
Bardzo dobry olej, dający szeroki zakres ochrony termicznej, z bardzo małym ryzykiem zerwania filmu olejowego. Do lexusa nie jestem przekonany aby był to najbardziej trafny wybór (no może IS-f traktowanego brutalnie).
Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, o 09:35 przez chrismave, łącznie zmieniany 1 raz.
Neutrino

Re: ENEOS Sustina 0W50

Post autor: Neutrino »

Jeśli pachniał brzoskwiniami to stawiałbym na bazę estrową. W karcie produktu nie mogę znaleźć lepkości HTHS, ale jest indeks lepkości powyżej 190 (w jednym miejscu podają 192 a w innym 199) co dobrze świadczy o tym oleju. Jeśli Cię stać to lej....poza tym jest Made in Japan, więc jak dla mnie jako japofila to słuszny wybór ;-)
arczar
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:19
Model Lexusa: GS300 mk1
Skąd:: Lędziny
Kontakt:

ENEOS Sustina 0W50

Post autor: arczar »

Słusznie zauważyłeś - estrowa baza jest potwierdzona analizą widma.

Ale... Jeśli ktoś zmienia olej co 10kkm jak ja i nie grzeje oleju przy pałowaniu do 135C to jest to przerost formy nad treścią, zwłaszcza w 2jzge.

Lepiej zakupić coś z bogatszym pakietem dodatków przeciwzużyciowych na bazie PAO, a w cenie niższej.

Wątek olejowy to temat rzeka, ale do silników starszej generacji takich jak 2jzge nonVVTI śmiało można zalać coś z serii proffessional:

- Mobile Delvac 1 np. 5W40.
- Shell Rotella T6 0W40.

Pakiet cynku, fosforu i boru... TBN powyżej 13.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości