IS 200t czy IS 250 ?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: ArtIS »

gruby pisze:Panowie odkopię nieco temat. Miałem okazję jeździć IS200t i dźwięk to jest oczywiście porażka w porównaniu z IS250. Jeżdżę od paru lat Cuprą 280 i mam już dość zapitalania i żenującego dźwięku uturbionej R4. Problem w tym, że ciężko znaleźć IS250, a im świeższy tym będzie lepszy. Mam pytanie do skrzyni, bo siedzi tam stara konstrukcja 6-ka. Czy jest ona problematyczna? W pewnym teście IS250 można przeczytać, że:
Właściwie jedynym mankamentem Lexusa IS 250 jest automatyczna skrzynia biegów, bez której nie kupicie tego auta. Przekładnia „dusi” przepięknie brzmiący, wolnossący silnik.
Co to znaczy "dusi"? Jak wypada możliwość zmiany biegów łopatkami? Czy jest tak jak w seacie, że nawet w trybie manualnym automat wie lepiej i zredukuje bieg? Czy można dociągnąć do odcinki i samemu zmienić bieg? Nie ukrywam, że najważniejszy jest dla mnie dźwięk V6, połykanie wszystkiego co się napatoczy już mi się znudziło i chcę się powoli bujać ISem w akompaniamencie ładnego dźwięku z wydechu ;)
Cześć,
Bez przesady z tym duszeniem... skrzynia ma opcje łopatek, zmiany lewarkiem plus sama w sobie nie zabija dźwięku. Generalnie na standardowym wydechu ten samochód jest drapieżny z gracją. Wszystko jest raczej stonowane i niestety będzie to jedna z mniej rasowo brzmiących V6. Tak samo jak ta z Toyoty Camry.

Skrzynia jest starego typu wiec zmianę przełożeń czuć co sprawia, ze taka klasyczna skrzynia będzie mniej problematyczna. Regularny serwis olejowy i będzie spoko. Będąc na jeździe testowej w zeszłym roku facet powiedział mi ze to automat z II- generacji z nowym sterownikiem. Trochę ciężko było mi w to uwierzyć bo biegi zmieniał wyraźnie płynniej od mojego mk2.

Co przemawia za 250? Nie ma turbo - jest czysta moc. Nie najwyższa na rynku ale za to bez problemowa :)
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Wezu40 »

Jakieś pół roku temu mialem okazje jeździć 200t poliftowym przez 3 dni i może to tylko moje uczucie ale byłem w szoku ze to auto jest wolniejsze od 250...od 0 startuje masakrycznie wolno (tryb manualny zaczyna się coś dziać i myśle ze w zakresie powyzej 70km/h jest porownywalne lub minimalnie szybsze od 250) kolejna rzecz kick down to jakieś nieporozumienie (skrzynia szuka biegów i czasami mialem wrażenie ze nie wybiera najszybszej opcji) natomiast w trybie manualnym powyżej 100 km jest szybsze od 250 ale też nie jakoś przesadnie........niewiem czy to tylko moje subiektywne odczucie ale wydaje mi sie ze 250 charakteryzuje się dużo wiekszą kultura pracy (pomijam brzmienie silnika) i jest po prostu przewidywalne (skrzynia biegów) poza tym 200t paliło mi średnio o 1,5 litra więcej......a i pytanie jak się 200t jeździ w nocy na ledach? ja pierwszego wieczoru myślałem ze mam brudne lampy o dziwo były czyste :)
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Jaca68 »

Myślę, że kwestia przyzwyczajenia, kick down (gaz w podłogę) nie jest najszybszym sposobem przyspieszania w 200t, skrzynia wariuje, silnik się kręci niepotrzebnie, tu jest turbo trzeba delikatnie dać mu ciągnąc tak od 2 tys obr i jest OK. Ledy są super, wcześniejsze auta miały ksenony i ledy są lepsze jaśniejsze, tylko trzeba je ustawić bo z fabryki wychodzą świecąc 10 metrów przed nos.
Awatar użytkownika
luket
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2017, o 19:47
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Sz-in
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: luket »

Jak ustawić ledy aby świeciły dalej? Miałem wcześniej w innym aucie xenon i światło było lepsze.
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Jaca68 »

Stawiasz auto przed ścianą, zaznaczasz ślad światła, maska do góry, śrubokręt krzyżakowy, i są na lampach takie śmieszne plastikowe śrubki z blaszaną zębatką, od góry można śrubokrętem przekręcać.
Można się pobawić w odległość od ściany i wysokość świateł, żeby policzyć % nachylenia, ja potem sprawdzam zasięg na znanym parkingu bez oświetlenia.
Awatar użytkownika
luket
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2017, o 19:47
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Sz-in
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: luket »

Dzięki! Nie wiedziałem, że tak prosto można to zrobić.
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Kristof »

Jaca68 pisze:Stawiasz auto przed ścianą, zaznaczasz ślad światła, maska do góry, śrubokręt krzyżakowy, i są na lampach takie śmieszne plastikowe śrubki z blaszaną zębatką, od góry można śrubokrętem przekręcać.
Można się pobawić w odległość od ściany i wysokość świateł, żeby policzyć % nachylenia, ja potem sprawdzam zasięg na znanym parkingu bez oświetlenia.
A potem jedzie taki za tobą i nie wiesz czy na długich czy ma ustawione tak że świeci w podsufitke :D
Wystarczy na byle jaką stacje podjechać i koleś za 10pln ustawi jak ma być do przyrządu a nie na widzi mi się że mają świecić na 3 kilometry w przód...

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Jaca68 »

Taak, bo to "rocket science" jest i przekracza możliwości intelektualne przeciętnego kierowcy.
http://www.swiatla.its.waw.pl/doc_media ... _wiate.pdf
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Kristof »

No niestety mam wrażenie że jak ktoś już się za to weźmie to pogorszy zamiast polepszyć a więcej niż połowa kierowców ma ustawione za wysoko światła

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Jaca68
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2018, o 11:07
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Re: IS 200t czy IS 250 ?

Post autor: Jaca68 »

Januszy nie brakuje. Ja kilka lat temu kupiłem dwu letniego Forestera, pierwszy SUV i pierwszy Xenon w życiu. Światła świeciły super daleko byłem zadowolony, do czasu jak mi z przeciwka ludzie nie zaczeli długimi mrugać bo ich oślepiałem. Pojechałem na stację diagnostyczną, pan przystawił tą swoją śmieszną zabawkę na reflektorów i stwierdził że jest OK. Od tego czasu wole sam sobie ustawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości