Opór podczas skręcania kierownicą

ODPOWIEDZ
gladius
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2018, o 15:00
Model Lexusa: lexus is 250
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Opór podczas skręcania kierownicą

Post autor: gladius »

Witam,
Od niedawna jestem uzytkownikiem Lexusa is250 2008 rok. Zauważylem że podczas powolnej miejskiej jazdy lub na postoju moge swobodnie obracać kierownicą. Natomiast podczas jazdy powyżej 80 km/h kierownica "twardnieje". Nie ma absolutnie żadnych luzów, auto jedzie prosto jak po sznurku ale żeby np lekko skorygować tor jazdy to potrzeba użyć więcej siły. Kierownica stawia taki jakby opór tak jakby się lekko blokowała. To samo jest również podczas jazdy w długim łuku. Czy ten typ tak ma ? Czy jest to może jakas awaria ? Czy może jest to spowodowane dużymi felgami 18ki 225 ? Dziękuję za pomoc.
gladius
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2018, o 15:00
Model Lexusa: lexus is 250
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Opór podczas skręcania kierownicą

Post autor: gladius »

55 wyświetleń i nie odpisał nawet czy to normalny objaw czy raczej jakas awaria ?
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Opór podczas skręcania kierownicą

Post autor: q3_ »

Hej , miałem isa z tego rocznika i niczego takiego nigdy nie odnotowałem. Jeśli dobrze pamiętam to przy większych prędkościach był nieco większy opór ale nie taki żebym musiał jakiejś nadmiernej siły używać. Z resztą to chyba tak ma działać że przy szybszej jeździe na się zmieniać charakterystyka. Nie mniej tak jak mówię, nigdy nie było to na tyle silne żeby mnie niepokoiło. Może ten mechanizm działa u Ciebie zbyt agresywnie.
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Opór podczas skręcania kierownicą

Post autor: GT Cajek »

Aktywny układ kierowniczy - tak ma być.
gladius
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2018, o 15:00
Model Lexusa: lexus is 250
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Opór podczas skręcania kierownicą

Post autor: gladius »

Dzięki Panowie :pijak:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości